کتابخانه‌ی پدر ادبیات کودکان ایران در یزد بهسازی می‌شود

daa9d8aad8a7d8a8d8aed8a7d986d987e2808cdb8c d9bed8afd8b1 d8a7d8afd8a8db8cd8a7d8aa daa9d988d8afdaa9d8a7d986 d8a7db8cd8b1d8a7d986 d8afd8b1 61d2e21fb1184

عامل/یزد ساماندهی، بهسازی و افزایش فضای فیزیکی کتابخانه عمومی «مهدی آذر یزدی» در شهرستان یزد به زودی عملیاتی می‌شود.

«رقیه دوست فاطمی‌ها» مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد که به همین منظور در کتابخانه آذریزدی برگزار شد، خواستار تسریع در روند بهسازی این کتابخانه با توجه به نیاز شدید اهالی منطقه آزادشهر، اسکان و خیرآباد به کتابخانه‌ای بزرگ و استاندارد شد.

وی خاطرنشان کرد: ساختمان فعلی کتابخانه‌ جوابگوی نیاز مراجعان و اعضای کتابخانه به خصوص اعضای کودک و نوجوان آن نیست و ضروری است عملیات توسعه کتابخانه در دستور کار جدی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قرار گیرد که این امر با حمایت مجموعه فرمانداری و شهرداری یزد میسر است.

«سید محمد رستگاری» فرماندار یزد گفت: کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد به لحاظ شاخص‌های کمی و کیفی در جایگاه مطلوبی در کشور هستند ولی باید تلاش کیم ضمن حفظ این جایگاه، برای تقویت هرچه بیشتر شرایط کتابخانه‌ها تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: کتابخانه عمومی آذریزدی یکی از کتابخانه‌های پرمخاطب و شلوغ شهر است که فضای فعلی آن جوابگوی نیاز انبوه مراجعات را ندارد و ضروری است برای بهینه‌سازی و افزایش فضای فیزیکی‌ کتابخانه فکری شود.

رستگاری همچنین خواستار تعیین تکلیف منابع کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت در طبقه فوقانی کتابخانه پارک بزرگ شهر و انتقال کتاب‌های این مجموعه به کتابخانه‌ای دیگر برای استفاده حداکثری مخاطبان شد.

البته دوست فاطمی‌ها مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان در این باره پیشنهاد داد که منابع کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت بنیاد شهید، به کتابخانه مرکزی یزد یا کتابخانه باغ‌موزه دفاع مقدس واگذار شود که با تصویب اعضای انجمن، مقرر شد در جلسه جداگانه‌ای بحث انتقال این کتابخانه نیز با حضور نمایندگان سازمان‌ها و نهادهای مربوطه پیگیری شود.

«غلامحسین دشتی» رئیس شورای اسلامی شهر یزد نیز در این نشست تصریح کرد: کتاب، مرجع دانش و آگاهی و مرجعی برای پاسخگویی به سئوالات مخاطباتش است. ما باید این طرز تفکر را که کتاب، تنها برای اوقات فراغت و بخشی تفننی در زندگی ماست، اصلاح کنیم و کتاب را به عنوان عنصری برای برآورده شدن نیازهای فکری و اطلاعاتی افراد بشناسانیم.

وی افزود: در این خصوص رویکرد نویسندگان نیز باید تغییر کند و کتاب‌ها تنها برای گذران اوقات فراغت نوشته نشوند و منبعی از علم و آگاهی‌بخشی باشند تا بتوانند به سئوالات اقشار مختلف پاسخ دهند.

دشتی با بیان این که لازم است حوزه کتاب و کتابخوانی مردمی شود، اظهار کرد: باید مطالعه را در قشر کودک و وجوان جدی بگیریم و سعی کنیم منابع مورد نیاز این قشر را در کتابخانه‌ها تأمین کنید تا نسل آینده با کتاب و مطالعه بیگانه نباشند.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد همچنین خواستار توجه بیشتر مسئولان امر به کتابخانه، مسجد و فضاهای فرهنگی در مجتمع‌های مسکونی جدیدالتأسیس شد.

«ابوالقاسم محی‌الدینی» شهردار یزد هم با اشاره به اینکه ساخت کتابخانه در کنار فضاهای سبز شهری و پارک‌ها، تجربه موفقی بوده است و می‌تواند استمرار داشته باشد، پیشنهاد داد با پیگیری اداره کل کتابخانه‌های و تعامل با شهرداری، زمین‌های مناسب ساخت کتابخانه در کنار پارک‌ها شناسایی و به ساخت کتابخانه‌های خیرساز اختصاص یابد.

به گزارش عامل و به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد، محی‌الدینی تصریح کرد: شهرداری آمادگی دارد با استفاده از ظرفیت سهم نیم‌درصد کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری، به بهسازی و شاداب‌سازی کتابخانه‌های موجود نیز کمک کند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

عدم توافق درباره فراکسیون اکثریت در آستانه نشست پارلمان عراق

د دی ۱۳ , ۱۴۰۰
درحالی که کمتر از یک هفته به برگزاری جلسه نخست پارلمان عراق باقی مانده اما احزاب این کشور تا بدین لحظه درباره فراکسیون اکثریت به توافق نرسیده‌اند؛ موضوعی که به فرضیه تاخیر در برگزاری این جلسه قوت می‌بخشد. به گزارش عامل، روزنامه العربی الجدید در گزارشی درباره روند گفت‌وگوهای احزاب […]
d8b9d8afd985 d8aad988d8a7d981d982 d8afd8b1d8a8d8a7d8b1d987 d981d8b1d8a7daa9d8b3db8cd988d986 d8a7daa9d8abd8b1db8cd8aa d8afd8b1 d8a2d8b3 61d2e22e7f1e1

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.