مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی در یزد تمدید شد

d985d987d984d8aa d8a7d8b1d8b3d8a7d984 d8a2d8abd8a7d8b1 d8a8d987 d8acd8b4d986d988d8a7d8b1d987 d985d984db8c d985db8cd8b1d8a7d8ab d985daa9 61c4321006a7b

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی این اداره کل مجیدجوادیان زاده افزود: این جشنواره با هدف ایجاد جریان مستمر و پویا برای بسط و گسترش سیره و معارف در آثار مکتوب، بهره‌مندی از تجربیات و نظرات حوزوی، دانشگاهی، فرهنگی و هنری در زمینه فرهنگ رضوی، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و تولید آثار فاخر و معرفی و تکریم تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار مکتوب حوزه فرهنگ رضوی برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: آثار مربوط با موضوع امام رضا (ع) باید طی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ منتشر شده باشند همچنین آثار مربوط با موضوع حضرت امام جواد (ع) باید طی سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۹ منتشر شده باشند و تنها کتاب‌هایی داوری و ارزیابی می‌شوند که دارای برگه اعلام وصول باشند.

جوادیان زاده خاطرنشان کرد: موضوع آثار ارسالی به جشنواره یاد شده باید در سه حوزه تألیف، ترجمه و تصحیح به‌طور کامل درباره امام رضا (ع) و امام جواد (ع) باشد و آثاری که یک یا چند فصل آن به موضوعات دیگر اختصاص داشته باشند در چرخه داوری قرار نمی‌گیرند.

وی ادامه داد:جشنواره در سه بخش کتاب، مقاله و پایان‌نامه آثار پذیرفته می شود و  در بخش کتاب در ۲ گروه کودک و نوجوان و بزرگسال با محورهای معارف رضوی(سیره، سبک زندگی و احادیث)، زیارت، ادبیات داستانی (رمان، داستان و مجموعه داستان‌های کوتاه)، شعر نو و کلاسیک، هنر(نمایشنامه، فیلمنامه، معماری و هنرهای تجسمی)، تاریخ و مردم‌شناسی بررسی می‌شوند.

جوادیان زاده گفت: در بخش مقاله، مقالاتی که با موضوع حضرت امام رضا (ع) طی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و همچنین با موضوع حضرت امام جواد (ع) طی سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۹ به صورت چاپی یا الکترونیکی در مجلات علمی-پژوهشی، علمی-ترویجی و تخصصی منتشر شده باشد می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی اضافه کرد: در بخش پایان‌نامه نیز پایان‌نامه‌های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاهی یا سطوح ۳ و ۴ حوزوی که در موضوعات یاد شده تا پایان ۱۳۹۹ دفاع شده باشند، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

جوادیان زاده با بیان اینکه اختتامیه جشنواره  مذکور اسفندماه سالجاری  در یزد برگزار می شود افزود: موضوع آثار ارسالی به دومین جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع) باید در سه حوزه تألیف، ترجمه و تصحیح به‌طور کامل درباره امام رضا (ع) و امام جواد (ع) باشد و آثاری که یک یا چند فصل آن به موضوعات دیگر اختصاص داشته باشند در چرخه داوری قرار نمی‌گیرند.

وی تصریح کرد: جشنواره در سه بخش کتاب، مقاله و پایان‌نامه آثار می‌پذیرد. در بخش کتاب در دو گروه کودک و نوجوان و بزرگسال با محورهای معارف رضوی(سیره، سبک زندگی و احادیث)، زیارت، ادبیات داستانی (رمان، داستان و مجموعه داستان‌های کوتاه)، شعر نو و کلاسیک، هنر(نمایشنامه، فیلمنامه، معماری و هنرهای تجسمی)، تاریخ و مردم‌شناسی بررسی می‌شوند.

جوادیادن ادامه داد: در بخش مقاله، مقالاتی که با موضوع حضرت امام رضا (ع) طی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و همچنین با موضوع حضرت امام جواد (ع) طی سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۹ به صورت چاپی یا الکترونیکی در مجلات علمی-پژوهشی، علمی-ترویجی و تخصصی منتشر شده باشد می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی گفت: در بخش پایان‌نامه نیز پایان‌نامه‌های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاهی یا سطوح سه و چهار حوزوی که در موضوعات یاد شده تا پایان ۱۳۹۹ دفاع شده باشند، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

این مسوول اضافه کرد:با همکاری بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) و خانه کتاب و ادبیات ایران و موسسه فرهنگی صدوقی، دومین جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع) را با هدف شناسایی آثار برتر کتاب، پایان‌نامه و مقاله با موضوع امام رضا (ع) سیره و فرهنگ رضوی برگزار می‌کند.

جوادیان زاده گفت: از پدیدآورندگان، مترجمان، مصححان، ناشران، استادان و دانشجویان دعوت می‌شود با مراجعه به سامانه ثبت‌نام جشنواره رضوی به نشانی www.portal.shamstoos.ir و پر کردن کار برگ مربوطه، آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

وی اضافه کرد: دبیرخانه این جشنواره در یزد، بلوار دانشجو، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد واقع است و علاقه‌مندان می‌توانند با شماره تلفن ۰۳۵۳۶۲۴۷۱۱۱ داخلی ۲۱۳ تماس بگیرند.

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

توزیع کلاه ایمنی و شبرنگ مخصوص موتورسیکلت در روستاهای حادثه خیز

پ دی ۲ , ۱۴۰۰
عامل/کرمان  رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای  شهرستان بم گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۹۰ کلاه ایمنی و ۱۰۰۰ برچسب شبرنگ در این شهرستان توزیع شده است. محمد اقبالی زاده  در گفت و گو با خبرنگار عامل، از توزیع بیش از ۹۰ کلاه ایمنی […]
d8aad988d8b2db8cd8b9 daa9d984d8a7d987 d8a7db8cd985d986db8c d988 d8b4d8a8d8b1d986daaf d985d8aed8b5d988d8b5 d985d988d8aad988d8b1d8b3db8c 61c4321386ddb

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.