مقاوم سازی بیش از ۵۶ درصد واحدهای مسکونی روستاهای یزد

d985d982d8a7d988d985 d8b3d8a7d8b2db8c d8a8db8cd8b4 d8a7d8b2 dbb5dbb6 d8afd8b1d8b5d8af d988d8a7d8add8afd987d8a7db8c d985d8b3daa9d988d986 61c9696159492

عامل/یزد مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد با اشاره پرداخت تسهیلات بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با کارمزد ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله، گفت: تاکنون از مجموع بیش از ۴۸ هزار واحد مسکونی روستایی در استان یزد، افزون بر ۲۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده است.

«علیرضا نادریان زاده» ضمن گرامیداشت روز ملّی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، هدف از نامگذاری این روز را یادآوری و بزرگداشت آن و توجه عمومی به مخاطرات ناشی از وقوع پدیده‌های طبیعی مانند زلزله، سیل، طوفان،خشکسالی و گسترش فرهنگ ایمنی در جامعه دانست.

وی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای مقابله با تهدید سوانح طبیعی عملیات پیشگیری پیش از وقوع سانحه را با اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی سکونتگاه‌های آسیب‌پذیر روستایی و همچنین بازسازی مناطق سانحه ‌دیده پس از وقوع سانحه را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با بیان این که انجام اقدامات ضروری قبل از وقوع سوانح طبیعی، میزان آسیب‌ها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد، از ارائه تسهیلات قرض الحسنه طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به روستاییان جهت ساخت مسکن مقاوم به عنوان راهکاری ویژه در بحث عملیات پیشگیری پیش از وقوع سانحه دانست.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ادامه داد: در این راستا با توجه به ضرورت سرعت بخشیدن به ایجاد مسکن مقاوم در روستاها، تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی با کارمزد ۵ درصد تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و بازپرداخت ۲۰ ساله و ضمانت زنجیره‌ای به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر پرداخت و ساخت و ساز مسکن روستایی با طراحی و نظارت  مهندسین ناظر فنی و بومی منطقه صورت می‌گیرد.

نادریان زاده خاطرنشان کرد: بیش از ۱۶۶ هزار نفر جمعیت روستایی استان یزد است و بیش از ۴۸ هزار واحد مسکونی روستایی در استان یزد وجود دارد که از این تعداد در حال حاضر بیش از ۲۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی در استان یزد مقاوم‌سازی (بازسازی و احداث) شده که امیدواریم با ترویج فرهنگ مقاوم سازی، این میزان افزایش یابد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد  با بیان این که بالغ بر ۵۰۰ فقره کمک بلاعوض جهت تکمیل واحدهای مسکونی نیمه تمام روستایی به روستاییانی که توانایی تکمیل منزل مسکونی خود را نداشته اند پرداخت شده است، افزود: پرداخت تسهیلات تعمیر مسکن و ساخت حمام روستایی، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه روستایی جهت تکمیل واحدهای نیمه تمام ، مرمت و نوسازی واحدهای بوم گردی و اصلاح الگوی مصرف انرژی در ساختمان  از دیگر اقدامات این نهاد در راستای تامین مسکن مناسب و ایمن است.

این مسئول در بحث بازسازی مناطق سانحه دیده پس از وقوع سوانح طبیعی نیز عنوان کرد: سوانح طبیعی مانند سیل، طوفان، رانش زمین و زلزله بسیاری از سکونتگاه های ایران به ویژه مناطق روستایی را تهدید می کند و با توجه به وظایف قانونی بنیاد مسکن در زمینه بازسازی و نوسازی سکونتگاه‌های آسیب پذیر، پس از وقوع سانحه، بازسازی این مناطق در دستور کار این نهاد قرار گرفته است که مراحل بازسازی شامل اقدام های مقدماتی، برنامه ریزی، تهیه طرح های کالبدی، آواربرداری، تامین توزیع تسهیلات بانکی، تهیه و توزیع مصالح ساختمانی می باشد که با هدف بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی و تجاری شهرها و روستاها متناسب با ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها به منظور احیای کالبد شهرها و روستاها، به کارگیری فنآوری‌های نوین ساختمان در فرآیند بازسازی و روستاهای آسیب دیده صورت می گیرد.

به گزارش عامل و به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان یزد ، نادریان زاده در پایان افزود: با گرامیداشت روز ملی ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی، امید است با تلاش مجموعه بنیاد مسکن و دیگر سازمان‌های ذیربط که شبانه روز در ابعاد مختلف کاهش اثرات بلایای طبیعی فعالیت می‌کنند با انتخاب راهکارهای مؤثر، خطرات ناشی از رخدادهای طبیعی به حداقل ممکن برسد و با همت مسئولان و مردم، فرهنگ مقاوم سازی و استفاده از تسهیلات در جهت مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی در بین روستاییان عزیز رواج پیدا کند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

کارمندان سازمان ملل باید پول نقد به افغانستان ببرند

د دی ۶ , ۱۴۰۰
مدیر اداره سازمان‌های بین‌المللی در وزارت خارجه روسیه گفت، پرسنل سازمان ملل مجبورند تا با خود پول نقد به افغانستان ببرند چون سیستم بانکی این کشور پس از تحریم‌های آمریکا دیگر کار نمی‌کند. به گزارش عامل، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، “پتر ایلیچف”، مدیر اداره سازمان‌های بین‌المللی در وزارت خارجه […]
daa9d8a7d8b1d985d986d8afd8a7d986 d8b3d8a7d8b2d985d8a7d986 d985d984d984 d8a8d8a7db8cd8af d9bed988d984 d986d982d8af d8a8d987 d8a7d981d8ba 61c96968757fe

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.