تربیت مدیران با روحیه سردار سلیمانی نیازمند تحول در نظام آموزشی است

d8aad8b1d8a8db8cd8aa d985d8afdb8cd8b1d8a7d986 d8a8d8a7 d8b1d988d8addb8cd987 d8b3d8b1d8afd8a7d8b1 d8b3d984db8cd985d8a7d986db8c d986db8c 61ce9e806cde9

حجت الاسلام ناصر صالحی روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار عامل تصریح کرد: تعمیم و تزریق روحیه جهادی و انقلابی سردار سلیمانی به بدنه مدیریتی جامعه، با سرعت امکان پذیر نیست زیرا نیاز به تحکیم ریشه های اعتقادی افراد دارد.

وی گفت: برای تربیت افرادی مثل سردار سلیمانی باید نظام آموزشی کشور متحول شود و شنیده ام دو سوم بودجه نظام آموزشی برخی کشورها در مقطع قبل از دبستان صرف می شود و این بسیار مهم است و نشان می دهد که در آن مقطع، به فکر تربیت فرزندان خود هستند.

برای تربیت افرادی مثل سردار سلیمانی باید نظام آموزشی کشور متحول شود و شنیده ام دو سوم بودجه نظام آموزشی برخی کشورها در مقطع قبل از دبستان صرف می شود و این بسیار مهم است و نشان می دهد که در آن مقطع، به فکر تربیت فرزندان خود هستند.

وی ادامه داد: در آموزه های دینی ما تاکید شده است والدین، قبل از تولد فرزندان به فکر تربیت و تعالی آنها باشند و برای غذای حلال، اعتقاد صحیح و اخلاقیات آینده سازان تدبیر کنند و نظام اسلامی برای اینکه مدیران جهادی و انقلابی نظیر سردار سلیمانی داشته باشد، باید زمینه لازم برای آموزش و تربیت آنها را فراهم کند.

استاد حوزه علمیه آستارا به نقش و سهم خانواده در تربیت فرزندان اشاره کرد و گفت: این بخش از تربیت اولاد، بسیار مهم است و نمی توان بعد از اینکه شخصیت و روحیات یک فرد شکل گرفت، به او ابلاغ کرد که از این پس رفتاری جهادی و انقلابی داشته باشد.

صالحی بعد از تاکید به ضرورت تحول در آموزش فردی و اجتماعی افراد، افزود: باید هر فرد به معنای تمام کلمه، به عنوان یک انسان کامل تربیت شود و حتی اگر از پیروان ادیان غیر از اسلام باشد، نسبت به همنوع خود احساس دلسوزی و تکلیف داشته باشد و این را فضیلت بداند.

مدیر حوزه علمیه آستارا درباره چگونگی بهره گیری از روحیه جهادی سردار سلیمانی برای مقابله با فساد در جامعه، گفت: باید چارچوب های اداری فسادزا برچیده شود تا امکان اینکه افراد به فساد سوق یابند، وجود نداشته باشد.

او ادامه داد: باید مدیران لایق و کارگشا تشویق شوند و این مصداق فرمایش مولا علی (ع) است که فرموده اند: افراد ناکارآمد را با ترغیب افراد کارآمد، اصلاح و هدایت کنید؛ این به این معنی است که اگر انسان ها و مدیران توانمند تشویق شوند، به خودی خود، مدیران ناکارآمد نیز متنبه و هدایت خواهند شد.

صالحی افزود: ما در جامعه خود به طور معمول به دنبال کشف تخلف و جریمه انسان ها و مدیران ناکارآمد هستیم در صورتی که با ترغیب انسان ها و مدیران کارآمد، بهتر می توان بر انسان ها و مسئولان ناکارآمد تاثیر گذاشت.

تربیت مدیران با روحیه سردار سلیمانی نیازمند تحول در نظام آموزشی است

استاد حوزه علمیه آستارا انتصاب مدیران بر اساس تخصص را بسیار لازم برشمرد و تاکید کرد: باید هر فردی در جایگاه علمی و تخصصی خود به مسئولیت منصوب شود در حالی که در جامعه ما به عنوان مثال، کسی که مهندسی برق خوانده را بر حسب روابط و سفارش ها، در حوزه کشاورزی به کار می گیریم و کسی که عمر خود را در حوزه آبخیزداری و کسب دانش آن صرف کرده است را به عنوان مثال در جایگاه معاون حقوقی استاندار قرار می دهیم و اینگونه انتصاب ها به ما ضربه می زند.

صالحی اظهار کرد: من به تخصص داشتن مدیران در عین متعهد بودن آنها بسیار اعتقاد دارم و اهمیت قائل هستم و اگر فردی در مقام و مسئولیت خود دارای تخصص و دانش لازم باشد و از روحیه تعهد نیز برخوردار باشد، بی شک به مدیری جهادی و انقلابی تبدیل خواهد شد.

 به تخصص داشتن مدیران در عین متعهد بودن آنها بسیار اعتقاد دارم و اهمیت قائل هستم و اگر فردی در مقام و مسئولیت خود دارای تخصص و دانش لازم باشد و از روحیه تعهد نیز برخوردار باشد، بی شک به مدیری جهادی و انقلابی تبدیل خواهد شد.

او به ضرورت استفاده از سرمایه های نهفته و نیروی انسانی جوان و متعهد برای رفع مشکلات اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی با وجود اینکه بزرگان اهل تجربه در کنار ایشان بودند، از وجود جوانان نیز استفاده می کرد و به این قشر اعتقاد داشت؛ هر چند که جوان شاید اشتباه داشته باشد و به تجربه نیاز دارد، اما او هرگز میدان را برای جوانان نمی بست.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی در روزگار جوانی که ما او را نمی شناختیم، مسئولیت بر عهده گرفته بود و امروز ما باید باور داشته باشیم که جوانان می توانند به دست نیافتنی ترین پله های ترقی دست یابند و لازم است به آنها میدان بدهیم.

صالحی اضافه کرد: همه می دانیم که جوانان این مرز و بوم در حوزه انرژی هسته ای چه افتخاراتی کسب کرده اند و شهدای هسته ای ما جوانان بودند و پیشرفت های موشکی نیز حاصل کار دانشمندان جوان است.

مدیر حوزه علمیه آستارا میدان دادن به جوانان، ارتباط داشتن با آنها، ارتباط با دنیا توام با امید نسبتن به خارجی ها، دستیابی به علم و ارتباط با خدای متعال را برای احیای ظرفیت های نهفته کشور و بهره مندی از نیروی انسانی جوان و متعهد جامعه ضروری دانست.

سردار سپهبد پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده شاخه برون مرزی سپاه بود و در ۱۳ دی ۹۸ در نزدیکی فرودگاه بغداد در حمله آمریکا به شهادت رسید.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعهیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، مرز جمهوری آذربایجان و همسایگی استان اردبیل قرار دارد.

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

امام‌جمعه یزد: سودهای کلان و بی‌برنامه تولیدکنندگان مهار شود

ج دی ۱۰ , ۱۴۰۰
به گزارش پنجشنبه شب روابط عمومی دفتر امام جمعه یزد، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با استاندار و معاونان و مشاوران وی با ابراز تأسف از اینکه نتوانست در سفر هیات دولت به استان، رییس جمهوری و تیم دولت را به علت بیماری همراهی کند افزود: موارد بسیاری را […]
d8a7d985d8a7d985e2808cd8acd985d8b9d987 db8cd8b2d8af d8b3d988d8afd987d8a7db8c daa9d984d8a7d986 d988 d8a8db8ce2808cd8a8d8b1d986d8a7d985 61ce9e891fc97

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.