رشد ۱۳درصدی تردد مسافر در جاده های کردستان

d8b1d8b4d8af dbb1dbb3d8afd8b1d8b5d8afdb8c d8aad8b1d8afd8af d985d8b3d8a7d981d8b1 d8afd8b1 d8acd8a7d8afd987 d987d8a7db8c daa9d8b1d8afd8b3 61c3394d012eb

به گزارش خبرنگار عامل، محمد راشد مدرس گرجی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجموع راه‌های روستایی استان ۶ هزار و ۲۰۰ کیلومتر است که تاکنون سه هزار و ۱۶۰ کیلومتر آنها آسفالت شده‌اند.

وی افزود: حدود ۲۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی استان در یک سال و نیم اخیر آسفالت شده است.

مدرس گرجی خاطرنشان کرد: میانگین کشوری آسفالت راه روستایی از لحاظ طول راه ۵۴ درصد بوده و میانگین کردستان ۵۰ درصد است ولی بر اساس روستاهای بالای ۲۰ خانوار میانگین کشور حدود ۸۰ درصد و استان کردستان ۶۰ درصد است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان در ادامه سخنان خود از اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد راه آسفالته روستایی در سال مالی ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده با این اعتبار بیش از ۳۰۰ کیلومتر راه جدید روستایی ایجاد خواهد شد.

مدرس گرجی خاطرنشان کرد: در مجموعه راهداری استان هدف گذاری کرده‌ایم که هزار کیلومتر راه روستایی استان را آسفالت کنیم تا به میانگین کشوری برسیم و این روند با همت و تلاش ویژه در دستور کار است و تا پایان سال مالی ۱۴۰۰ بیش از ۳۰۰ کیلومتر آن محقق می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: برای روکش هر یک کیلومتر راه حدود ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است و با کمبود اعتبارات موجود تاکنون عملیات روکش ۱۰۰ کیلومتر راه بین شهری در استان انجام شده است.

مدرس گرجی اعلام کرد: نزدیک به ۳۰۰ کیلومتر راه‌های بین شهری استان با خرابی شدید و ۴۰۰ کیلومتر نیز خرابی دارند.

وی افزود: در حوزه نگهداری راه‌های روستایی محدودیت منابع استانی داریم و اعتبارات بیشتر به حوزه ایجاد راه آسفالته اختصاص داده می‌شود اما برای جاده‌های بین شهری این محدودیت کمتر است چون ساخت راه‌های بین شهری در اختیار راه و شهرسازی است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان اظهار داشت: در مدت یک سال و نیم اخیر ۳۹ میلیارد تومان برای بهسازی جاده‌های بین شهری استان نیز هزینه شده است.

مدرس گرجی از هوشمندسازی جاده‌های استان و تجهیز آنها به دوربین‌های ثبت تخلف خبر داد و گفت: هم اکنون ۳۳ دوربین در سطح جاده‌های شریانی استان وجود دارد و ۱۰ مورد دیگر نیز در حال فعال سازی است.

وی افزود: برای مسیر جدید سنندج به مریوان و گردنه صلوات نیز مجوز ۱۴ دوربین دیگر را دریافت کرده‌ایم اما بر اساس استانداردهای جهانی باید هر ۲۰ کیلومتر یک دوربین در جاده‌ها باشد و طول راه‌های بین شهری استان بیش از هزار و ۸۰۰ کیلومتر است.

مدرس گرجی خاطر نشان کرد: دستگاه توزین در حال حرکت نیز در مسیر سنندج به کرمانشاه نصب شده است و از تردد ماشین‌های با وزن غیر استاندارد جلوگیری می‌شود.

وی به اختصاص اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی به سازمان راهداری کشور برای ساماندهی مرز باشماق اشاره کرد و گفت: در این مرز رسمی ۱۷۶ درصد افزایش ترانزیت از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته ایم.

مدرس گرجی در ادامه سخنان خود به حوزه حمل و نقل اشاره کرد و گفت: میانگین ناوگان مینی بوس کشور ۲۵ سال و در کردستان ۳۲ سال است و نیازمند نوسازی ناوگان هستیم اما در بخش اتوبوس میانگین ما ۱۱ سال بوده و یک سال از میانگین کشوری بهتر هستیم.

وی افزود: میانگین سن سواری بین شهری نیز با میانگین کشوری که ۱۱ سال است برابر هستیم.

مدیر کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای از جا به جایی پنج و نیم تن بار و یک و نیم میلیون نفر مسافر از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه خبر داد و گفت: نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ مسافر شاهد رشد ۱۳ درصدی و از لحاظ بار نیز با رشد ۲ درصدی مواجه هستیم.

مدرس گرجی همچنین از فعالیت ۱۲ هزار راننده در حوزه بار و چهار هزار نفر در حوزه مسافری اشاره کرد و گفت: به زودی پاسگاه پلیس راه بانه- سقز نیز ایجاد خواهد شد.

وی از فعالیت ۴۵۰ نفر پرسنل در قالب ۲۴ راهدارخانه و تجهیز ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات راهداری در طرح زمستانی خبر داد و گفت: در حوزه راه‌های روستایی نیز ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات تجهیز شده‌اند.

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

مهار حریق جنگل های مازندران/ حریق به ۱۰ مغازه در نور آسیب زد

چ دی ۱ , ۱۴۰۰
علی اصغر احمدی در گفتگو با خبرنگار عامل با اشاره به خاموش شدن حریق در عرصه‌های جنگلی استان اظهار داشت: دلیل بسیاری از آتش سوزی‌ها در استان انسانی بوده است. وی با بیان اینکه حریق مناطق مختلف از جمله جنگل نوشهر مهار شده است، با اشاره به پیش بینی هواشناسی […]
d985d987d8a7d8b1 d8add8b1db8cd982 d8acd986daafd984 d987d8a7db8c d985d8a7d8b2d986d8afd8b1d8a7d986 d8add8b1db8cd982 d8a8d987 dbb1dbb0 61c3395505510

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.