جهاد دانشگاهی کردستان گام موثری در راستای توسعه اشتغال برداشته است

d8acd987d8a7d8af d8afd8a7d986d8b4daafd8a7d987db8c daa9d8b1d8afd8b3d8aad8a7d986 daafd8a7d985 d985d988d8abd8b1db8c d8afd8b1 d8b1d8a7d8b3 61d593e62857d

عامل/کردستان رئیس جهاددانشگاهی واحد استان کردستان با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی در چند سال اخیر توانسته است گام های موثری در راستای توسعه اشتغال و کاهش بیکاری بردارد، اظهار کرد: جهاددانشگاهی در طرح توسعه مشاغل خانگی تلاش دارد با برگزاری جلسات منظم با ادارات و سازمان های مرتبط به پیشرانان این طرح در جهت حل مشکلات کمک کند.

اکبر اسدی امروز چهارشنبه (۱۵دی) در نشست تخصصی صادرات محصولات مشاغل خانگی که توسط جهاددانشگاهی برگزار شد؛ با بیان اینکه طرح توسعه مشاغل خانگی در سال ۹۷ با حمایت و پشتیبانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرایی شده است، اظهار کرد: این طرح در فاز اول با اشتغال زایی ۲۶۰۰ نفر انجام شد که خوشبختانه با برنامه‌ریزی و آموزش‌های لازم این مهم به صورت مطلوب اجرایی شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: در فاز دوم این طرح ظرفیت سهمیه  اشتغالزایی برای استان کردستان ۴۰۰ نفر بوده است که این مهم نیز با همکاری اداره تعاون  به خوبی انجام گرفته است.

اسدی افزود: در حال حاضر ۴۷ پیشران در این طرح مشغول به فعالیت هستند که هرکدام از آن‌ها توانسته‌اند در حوزه رشته شغلی خود افراد مرتبط را به بدنه بازار هدایت کنند.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان در پایان با اشاره به اینکه پیشرانان موتور محرک اشتغال زایی هستند، یادآور شد: جهاددانشگاهی استان کردستان در راستای توسعه این طرح، نمایشگاه مشاغل خانگی برگزار خواهد کرد. که پیشرانان عزیز ان شاءالله با حضور پر رنگی در این نمایشگاه شرکت داشته باشند.

در ادامه این نشست سید کمال حسینی رئیس اتاق بازرگانی سنندج، گفت: اتاق بازرگانی نماینده کارآفرینان است و همیشه از حق آن‌ها دفاع خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه هنوز متولی اصلی کارآفرینان و پیشرانان مشاغل خانگی مشخص نیست، افزود: امروزه موازی کاری هایی در راستای کارآفرینی و مشاغل خانگی توسط دستگاه های دولتی انجام می‌شود که باید این مهم اصلاح شود.

رئیس اتاق بازرگانی با بیان این که مشاوره‌های علمی  می‌تواند زمینه توسعه تولید کالا  را رشد بدهد، بیان کرد: اتاق بازرگانی سنندج کلینیک ویژه مشاوره را برای کارآفرینان و پیشرانان راه اندازی کرده است که این عزیزان بتوانند از آن بهره مند شوند.

حسینی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی حامی و پشتیبان کارآفرینان است، گفت: پیشرانان و کارآفرینان مشاغل خانگی باید اطلاعات و مبانی صادرات را به خوبی فرا بگیرند چون در غیر این صورت کالاهای آن‌ها مورد شکست قرار می‌گیرد.

وی در پایان یادآور شد: اتاق بازرگانی دوره‌های تخصصی آموزشی را در راستای صادرات برگزار می‌کند که از پیشرانان حتما میخواهیم که حضور داشته باشند.

در ابتدای نشست تخصصی صادرات محصولات مشاغل خانگی، مجید آوج دبیر طرح توسعه مشاغل خانگی جهاددانشگاهی استان کردستان ضمن تشکر از همکاری پیشرانان این طرح، گفت: هدف از اجرای طرح مشاغل خانگی شناسایی و توانمندسازی علاقمندان کسب و کارهای خانگی و همچنین اتصال به بازار و کمک به رونق فروش و تولید برای کارآفرینان است.

وی افزود: هدف ما معرفی الگوهای موفق مشاغل خانگی به جامعه است که هنوز از تولید این محصولات در استان و صادرات آن‌ها به کشورهای دیگر بی‌خبر هستند.

وی خاطرنشان کرد: معرفی بیشتر این مشاغل سبب ارتقاء فروش، تولید و الگوسازی اشتغال برای جامعه می‌شود.

آوج یادآور شد: متاسفانه مشکل نگرشی یکی از مشکلات موجود در بحث ایجاد اشتغال در بین جوانان جامعه است؛ این در حالی است که بسیاری از افراد با استفاده از ظرفیت موجود در منزل خود و بدون صرف هزینه‌های مازاد؛ می‌توانند کسب و کاری را راه‌اندازی کنند که در این راستا با برگزاری رویدادهای ترویجی در صدد فرهنگ سازی هستیم.

در ادامه نیز نادر اردلان معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان، گفت: این اداره کل تا جایی که بتواند همیشه حامی کارآفرینان و پیشرانان بوده است و معتقد هستیم کارآفرینان میتواند چرخ اقتصاد را به گردش در بیاورند.

وی افزود: با برگزاری جلسات متعدد با مسئولین ارشد دولت باید موانع پیشرو  پیشرانان را رفع بکنیم، چون این افراد میتوانند مشکل بیکاری در جامعه را حل کنند.

اردلان نیز در پایان با بیان اینکه باید به کارآفرینان و پیشرانان هویت بدهیم، یادآور شد: اصلی ترین مشکل کارآفرینان بحث مالی است که در این راستا متاسفانه شبکه‌های بانکی همکاری لازم را ندارند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

"بهمن امیری مقدم" استاندار کرمانشاه شد

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
عامل/کرمانشاه سردار بهمن امیری مقدم با رای هیات دولت به عنوان استاندار کرمانشاه انتخاب شد. در جلسه امروز(۱۵ دی) هیات دولت، سردار بهمن امیری مقدم بعنوان استاندار کرمانشاه انتخاب شد. امیری مقدم متولد کرمانشاه و از فرماندهان نیروی انتظامی است که مسئولیت هایی همچون جانشین معاونت عملیات نیروی انتظامی و فرمانده انتظامی استان […]
d8a8d987d985d986 d8a7d985db8cd8b1db8c d985d982d8afd985 d8a7d8b3d8aad8a7d986d8afd8a7d8b1 daa9d8b1d985d8a7d986d8b4d8a7d987 d8b4 61d5940b9cfbc

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.