با هرنوع تردد بدون مجوز خودروهای حامل چوب برابر قانون برخورد شود

d8a8d8a7 d987d8b1d986d988d8b9 d8aad8b1d8afd8af d8a8d8afd988d986 d985d8acd988d8b2 d8aed988d8afd8b1d988d987d8a7db8c d8add8a7d985d984 da86 61d58e029ab7c

عامل/کردستان رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: سواستفاده برخی سودجویان می‌طلبد تمهیدات نظارتی بر جاده‌ها و گلوگاه‌های استان بیش از پیش فزونی یافته و با هرنوع تردد بدون مجوز خودروهای حامل چوب برابر قانون برخورد شود.

محمد فرید سپری امروز (۱۵دی) در بیستمین جلسه قرارگاه امنیت غذایی با محوریت قاچاق چوب کردستان جنگل‌های کردستان را ریه‌های این سرزمین خواند و اظهار کرد: اعتقادات مذهبی ما در خصوص اهمیت درخت  از این کلام گهر بار پیامبر اسلام (ص)که  می‌فرمایند: نزد من شکستن شاخه‌ای از درخت، همچون شکستن بال فرشتگان است نشات می‌گیرد همین موضوع  اهمیت وجود درخت را به مراتب با شنیدن این جمله بیشتر از پیش به ما نشان می‌دهد. 

وی به تنوع درختان جنگلی و باغی در استان اشاره و عنوان کرد: سواستفاده برخی سودجویان می‌طلبد تمهیدات نظارتی بر جاده‌ها و گلوگاه‌های استان بیش از پیش فزونی یافته و با هرنوع تردد بدون مجوز خودروهای حامل چوب برابر قانون برخورد شود. 

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ضمن اشاره به این مطلب که حمل و نقل چوب‌های جنگلی به هر صورت ممکن نیازمند اخذ پروانه از اداره کل منابع طبیعی است افزود: قطع درختان کهنسال و یا حتی درختان خشک باغی که مثمر ثمر نیستند نیز باید با هماهنگی مدیریت‌های جهاد کشاورزی در هر شهرستان صورت گیرد و هر کشاورزی قبل از اقدام به قطع درخت  باید مجوز قطع را اخذ و سپس اقدام به عمل نماید. 

وی تصریح کرد: تبدیل باغات کهنسال و فرسوده به باغات جدید تنها با جایگزین کردن درخت جدید و با کسب مجوز مقدور است و درصورت قطع هر درخت باید درخت جدیدی جایگزین آن شود.

محمد فرید سپری به نشست‌های مختلف با پلیس امنیت اقتصادی استان اشاره و افزود: در شورای تامین نیز با استاندار محترم استان هم  جلساتی برگزار خواهیم نمود  و مقتدرانه ضمن تهیه دستورالعمل‌های سخت گیرانه کما فی السابق، از خروج هر نوع چوب که جنگل‌های استان را به مخاطره بیندازد جلوگیری نموده و مجازات‌هایی برای عاملین در نظر گرفته خواهد شد.

وی به اهمیت نقش اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی و نیز همکاری دهیاران با منابع طبیعی در این زمینه اشاره و عنوان کرد: همکاری سمن‌ها انجمن‌های طرفداران حفظ و بقای محیط زیست و تمامی تشکل‌های مرتبط با موضوع می‌تواند کمک شایانی به ادارات متولی در امر حفظ و نگهداری درختان جنگلی داشته و توان نظارتی را افزایش دهد.

نصب دوربین در ایست‌های بازرسی ورود و خروج شهرهای استان از دیگر مطالبی بود که رییس سازمان جهاد کشاورزی استان به آن اشاره نمود و افزود: حتی جاده‌های فرعی نیز باید به صورت متناوب بازرسی شوند تا هیچ شخصی نتواند با سوء استفاده از این راه‌ها درختان را قطع و قاچاق نماید. 

تاسیس باغ‌های مادر به عنوان منبع اصلی توسعه و پرورش گونه‌هایی از درختان که توجیه اقتصادی دارند از پیشنهاداتی بود که رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مطرح نمود و خواستار بررسی سازگاری برخی درختان همچون گیلاس وحشی و تاغ در استان شد که در صورت فراهم بودن شرایط رشد و نمو، در استان کاشته شوند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

اجرای برخی از پروژه ها به علت نبود آب در خراسان شمالی قفل شده است

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
عامل/خراسان شمالی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای برخی از پروژه ها به علت نبود آب در خراسان شمالی قفل شده است. علی جدی در جلسه شورای اداری که ۱۵ دی در استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه در حوزه تامین آب در این استان باید به […]
d8a7d8acd8b1d8a7db8c d8a8d8b1d8aedb8c d8a7d8b2 d9bed8b1d988da98d987 d987d8a7 d8a8d987 d8b9d984d8aa d986d8a8d988d8af d8a2d8a8 d8afd8b1 61d58e0aabdfa

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.