استاندار کردستان: ۹ دی نماد ولایتمداری است

d8a7d8b3d8aad8a7d986d8afd8a7d8b1 daa9d8b1d8afd8b3d8aad8a7d986 dbb9 d8afdb8c d986d985d8a7d8af d988d984d8a7db8cd8aad985d8afd8a7d8b1db8c 61c337e69b6fd

به گزارش عامل، اسماعیل زارعی‌کوشا روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی مراسم ۹ دی و سالگرد سردار شهید سلیمانی با بیان اینکه بزرگداشت ۹ دی نباید موجب دودستگی و قطب بندی در جامعه شود بلکه باید در آن به تبیین حرکت مردم پرداخت اظهار داشت: در برنامه‌های سالگرد ۹ دی نباید فضای تند توهین ایجاد شود بلکه باید از تبعات و آسیب‌های این فتنه صحبت کرده و خوراکی برای بصیرت‌افزایی در آینده تهیه کنیم.

وی یادآور شد: فتنه ۸۸ محصول یک اختلاف سیاسی و انتخاباتی نبود یک عقبه داشت و مسجل شد که یک طراحی پیچیده شکل گرفته بود تا جامعه را دچار یک بحران کند.

استاندار کردستان تاکید کرد: بهانه بسیاری از تحریم‌ها و مسائل اقتصادی و مشکلات بین المللی همان فتنه ۸۸ بود.

وی گفت: موشکافی و تبیین عقبه فتنه و همچنین کار بزرگی که مردم و رهبری در میانه این فتنه سنگین انجام دادند، ضروری است.

وی با اشاره به اینکه دیماه از ماه‌های سرنوشت ساز در انقلاب اسلامی است گفت: ۹ دی قدرت مردمی نظام و بصیرت مردم انقلابی در میانه یک فتنه پیچیده که از ماه ها قبل طراحی و برنامه ریزی شده بود را نشان داد که با هوشیاری به میدان آمدند و طومار فتنه را در هم پیچیدند.

زارعی کوشا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالگرد شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: حاج قاسم شخصیتی است که از هر زاویه نگاه کنیم نماد و شاگرد پرورش یافته در مکاتب امام حسین(ع) ، رهبری و امام راحل است.

وی افزود: حاج قاسم نماد تکلیف مداری ، وحدت همه مستضعفان و کسانی که مورد ظلم واقع شدند محسوب می‌شود و فراتر از مرزهای جغرافیایی و جهان اسلام محبوب همه آزادیخواهان و مستضعفان قرار گرفته است.

زارعی‌کوشا با بیان اینگه حاج قاسم سرمایه بسیار عظیمی است که باید از آن نهایت بهره را ببریم اضافه کرد: بزرگداشت سردار سلیمانی بزرگداشت یک شخصیت نیست بلکه بزرگداشت یک مکتب است که مولفه‌های برجسته‌ای دارد که همه را در حاج قاسم می‌بینیم.

وی با اشاره به اینکه برنامه ها باید در راستای معرفی حقیقت وجودی حاج قاسم و مکتب او باشد اظهار داشت: برای انجام چند کار ماندگار در سال آینده برای حاج قاسم از اکنون باید در استان برنامه‌ریزی شود.

وی ادامه داد: ظرفیت دانشگاه‌های استان مناسب است و می‌توانیم برای یک همایش بین‌المللی به منظور تبیین و معرفی شخصیت حاج قاسم در سال آینده برنامه‌ریزی کنیم.

محمود الله‌مرادی دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان هم در این نشست گفت: عملی کردن روش و منش سردار سلیمانی مهمترین امری است که باید انجام شود و بر جلسات اولویت دارد و جلسات را هم می‌توانیم به مساجد و محلات ببریم.

سردار مدنی جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان هم اظهار داشت: تبلیغات محیطی و اطلاع  رسانی برنامه‌ها ضعیف و دیرهنگام است، ضروری است در این حوزه بیشتر کار شود تا مردم بتوانند در برنامه‌ها به موقع حضور یابند.

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

کمترین میزان باسوادی استان بوشهر در عسلویه، دیر و دشتی است

چ دی ۱ , ۱۴۰۰
به گزارش خبرنگار عامل، سید مجتبی هاشمی‌نژاد ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس آمارها به ترتیب شهرستان‌های بوشهر، گناوه و دیلم بیشترین میزان باسوادی استان بوشهر را به خود اختصاص داده‌اند. وی تصریح کرد: نرخ باسوادی در استان بوشهر ۹۷.۲ درصد است این نرخ در اوایل پیروزی […]
daa9d985d8aad8b1db8cd986 d985db8cd8b2d8a7d986 d8a8d8a7d8b3d988d8a7d8afdb8c d8a7d8b3d8aad8a7d986 d8a8d988d8b4d987d8b1 d8afd8b1 d8b9d8b3 61c337ece69ee

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.