سردار سلیمانی متعلق به جهان انسانیت است

d8b3d8b1d8afd8a7d8b1 d8b3d984db8cd985d8a7d986db8c d985d8aad8b9d984d982 d8a8d987 d8acd987d8a7d986 d8a7d986d8b3d8a7d986db8cd8aa d8a7d8b3 61d1757cd3c15

به گزارش عامل از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، علیرضا مختارپور به مناسبت دومین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، در پیامی به روسای کتابخانه های ملی جهان اسلام، اظهار داشت: الگو بودن مکتب سردار سلیمانی را باید در دو حوزه جهانی و منطقه‌ای مورد توجه قرار داد.

وی با اعلام آمادگی برای تقویت ارتباطات میان کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران با کتابخانه های ملی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به عنوان هدف ارسال این نامه، این اقدام را موجب هم افزایی، همگرایی و پیوند عمیق میان کشورهای مسلمان با بهره گیری از کتاب و کتابخوانی در عصر اطلاعات دانست.

مکتب سردار سلیمانی الگو است

در قسمت هایی از این نامه آمده است: بر اساس نظریه امنیت دسته جمعی شهید سلیمانی، امنیت کشوری تأمین نمی‌شود مگر اینکه با مشارکت همه کشورها کل منطقه امنیت داشته باشد. او حمایت از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشورها را محترم می شمرد و معتقد بود امنیت کشورهای مسلمان، تنها در سایه همکاری مشترک و بدون دخالت قدرت های فرا منطقه ای تأمین می شود. شهید سلیمانی، محور مقاومت را با مشارکت کشورهایی که در معرض آسیب رژیم صهیونیستی بودند، متحد کرد و اگر این چنین نمی‌شد، چه بسا رژیم نامشروع اسراییل و حامیان وی به اهداف خود در منطقه رسیده بودند.

مختارپور در ادامه این نامه می افزاید: سردار شهید قاسم سلیمانی نمونه برجسته‌ای از تربیت ‌شدگان اسلام بود و زحمات و خدمات ارزشمند وی به اسلام و مسلمین، بی شک ذخیره ارزشمندی در دیوان عدل الهی است. الگو بودن مکتب سردار سلیمانی را باید در دو حوزه جهانی و منطقه ای مورد توجه قرار داد. در حوزه جهانی، سردار سلیمانی بر مبنای آموزه های اسلامی، دفاع از مظلومان جهان، صرف نظر از ملیت، جنسیت، قومیت، دین و مذهب را وظیفه خود می‌دانست. به همین دلیل، او فقط متعلق به دنیای اسلام نیست و با تعلق به جهان انسانیت، برای مردم جهان می‌تواند یک الگوی شاخص باشد.

سردار سلیمانی متعلق به جهان انسانیت است

نقش شهید سلیمانی در جلوگیری از فروپاشی دولت های قانونی عراق

وی همچنین اشاره می کند که شهید سلیمانی برای ریشه کن کردن تروریسم و جلوگیری از انتقال تفکر و عناصر آن به اروپا، آسیا، آفریقا حتی آمریکا با خطرناک ترین تهدید صلح جهانی یعنی گروه داعش مبارزه و فداکاری کرد. سردار سلیمانی نقش مهمی در کمک به آزادی گروگان های داعش اعم از کشیش های مسیحی، راهبان، اقلیت های مذهبی، زنان و مردم غیرنظامی در عراق و سوریه داشت و در کنار نیروهای جبهه مقاومت از مراکز فرهنگی، تاریخی و مذهبی مسلمانان، مسیحیان و یهودی‌ها در عراق و سوریه دفاع کرد. در حوزه منطقه ای، نقش شهید قاسم سلیمانی در جلوگیری از فروپاشی دولت های قانونی مستقر در عراق و سوریه و تلاش برای ایجاد ثبات و امنیت در این کشورها، غیرقابل انکار است. سردار به ‌عنوان پرچمدار اتحاد اسلامی، خود را متعلق به همه قومیت‌ها و مذاهب اسلامی می‌دانست.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران یادآوری می کند که شهید قاسم سلیمانی به هنگام حمله داعش به کردستان عراق، داوطلبانه به کمک مردم اهل سنت منطقه شتافت و موجب شکست داعش شد. شبیه همین حادثه در غزه و فلسطین که اکثر مردم آن از برادران اهل سنت هستند، اتفاق افتاد و همزمان با حمله رژیم صهیونیستی به این مناطق، سردار سلیمانی تا پایان مبارزه در صحنه حاضر بود. حمایت از حزب الله لبنان در جنگ با اشغالگران که منجر به عقب نشینی رژیم اشغالگر قدس شد و ایجاد اجماع و تفاهم ملی در میان مردم افغانستان، برای تشکیل دولت جدید در سال ۲۰۰۱ نیز از آثار فراموش نشدنی و ماندگار سردار سلیمانی بود.

به گزارش عامل، سردار شهید قاسم سلیمانی در تاریخ ۱۳ دی ماه سال ۱۳۹۸ هنگامی که برای انجام یک مأموریت دیپلماتیک به عراق سفر کرده بود، در یک اقدام تروریستی به همراه ابومهدی المهندس، رییس نیروهای مردمی عراق و همراهان شان به دستور مستقیم رییس جمهوری وقت آمریکا به شهادت رسید.

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

۶۰۰ هزار تن سیب درختی آذربایجان غربی در انتظار رفع موانع صادراتی است

ی دی ۱۲ , ۱۴۰۰
اکبر کرامتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به فساد پذیری محصولات کشاورزی، افزود: میزان صادرات روزانه سیب درختی از محل گمرکات آذربایجان غربی به طور میانگین روزانه یکهزار تا یکهزار و ۴۰۰  تن است. وی اضافه کرد: با توجه به اینکه برای هر کیلو سیب درختی […]
dbb6dbb0dbb0 d987d8b2d8a7d8b1 d8aad986 d8b3db8cd8a8 d8afd8b1d8aed8aadb8c d8a2d8b0d8b1d8a8d8a7db8cd8acd8a7d986 d8bad8b1d8a8db8c d8afd8b1 61d175858fea9

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.