محور بن- شیخ‌شبان تا سال آینده زیر ترافیک می‌رود

d985d8add988d8b1 d8a8d986 d8b4db8cd8aee2808cd8b4d8a8d8a7d986 d8aad8a7 d8b3d8a7d984 d8a2db8cd986d8afd987 d8b2db8cd8b1 d8aad8b1d8a7d981 61d69d473ea15

عامل/چهارمحال و بختیاری مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: محور بن- داران در مجموع ۱۲ کیلومتر بوده که مجموع قرارداد این پروژه ۲۵ میلیارد تومان است، پیش‌بینی می‌شود تا سال آینده قطعه بن به شیخ‌شبان در این محور به زیر ترافیک برود.

حسیعنلی مقصودی ۱۶ دی‌ماه در شورای اداری شهرستان بن با اشاره به پروژه‌های راه‌سازی و مسکن در شهرستان بن، اظهار کرد: احداث باند دوم بن- داران در حال انجام است، بخشی از این پروژه باید توسط استان اصفهان اجرا شود که تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری افزود: محور بن- داران در مجموع ۱۲ کیلومتر بوده که مجموع قرارداد این پروژه ۲۵ میلیارد تومان است، پیش‌بینی می‌شود تا سال آینده قطعه بن به شیخ‌شبان در این محور به زیر ترافیک برود.

وی در خصوص ساختمان نیمه‌کاره فرمانداری شهرستان بن، توضیح داد: برای این پروژه در سالجاری ۳.۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد که تاکنون ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است، برای اتمام این پروژه نیازمند هشت میلیارد تومان اعتبار هستیم.

مقصودی ادامه داد: فرهنگسرای شهرستان بن در مساحت ۲۱۰۰ متر مربع در حال احداث است، امسال دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای این پروژه مصوب شد که تاکنون یک میلیارد تومان تخصیص یافته است.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان بن، خاطرنشان کرد: ۱۷۰ نفر در این طرح ثبت‌نام و تائید شده‌اند و تاکنون ۱۵۹ نفر پول واریز کرده‌اند، زمین مورد نیاز برای احداث مسکن در این طرح تامین شده است.

وی در پایان گفت: در طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان بن تاکنون ۸۴۱ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که ۴۴۶ نفر واجد شرایط هستند، پالایش متقاضیان در این طرح در حال انجام است.

شهرستان بن پیشانی خشکسالی در چهارمحال و بختیاری است

احمدرضا محمدی- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در سال‌جاری هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار در حوزه آب و فاضلاب به شهرستان بن اختصاص پیدا کرده است که از این میزان پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به پروژه فاضلاب این شهرستان اختصاص دارد.

وی با تاکید بر اینکه شهرستان بن پیشانی خشکسالی در چهارمحال و بختیاری است، عنوان کرد: در دشت بن به‌علت خشسالی امکان حفر چاه جدید وجود ندارد و مشکل تامین اب در این شهرستان بسیار جدی است.

محمدی با بیان اینکه به‌علت موقعیت جغرافیایی شهرستان بن تنها منبع آب در دسترس رودخانه زاینده‌رود است، خاطرنشان کرد: نیاز ابی این شهرستان در سال ۱۴۰۱ حدود ۵۰ لیتر در ثانیه است که باتوجه منابع آبی تنها امکان تامین ۳۵ لیتر وجود دارد، با اجرای پروژه آبرسانی بن- بروجن مشکل آب این شهرستان حل می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری ادامه داد: حفر چاه و اجاره چاه آب از کشاورزان از جمله اقدامات برای تامین آب در شهرستان بن است، پروژه‌های پیش‌بینی شده برای تامین آب در روستاهای این شهرستان تا خرداد به اتمام می‌رسد.

وی در خصوص پروژه فاضلاب شهرستان بن، توضیح داد: این پروژه در سال ۸۶ آغاز شده است، گفت: حدود ۲۴۶ انشعاب فاضلاب تاکنون فروخته شده، اتمام این پروژه شبکه فاضلاب نیازمند ۵۰ میلیارد تومان و پروژه تصفیه‌خانه نیز نیازمند ۳۰ میلیارد تومان است.

محمدی بیان کرد: پیمانکار پروژه تصفیه‌خانه شهرستان بن تغییر پیدا کرد، اما کمبود اعتبار زنگ خطر جدی برای توقف و کند شدن این پروژه محسوب می‌شود.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

محموله 120 تنی جمعیت هلال احمر وارد سیستان و بلوچستان شد

پ دی ۱۶ , ۱۴۰۰
عامل/سیستان و بلوچستان مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از ارسال محموله ۱۲۰ تنی جمعیت هلال احمر به شهرستان چابهار خبر داد. به گزارش عامل؛ میربهاء الدین افزود: به دنبال حضور میدانی دکتر کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در مناطق سیل زده امروز محموله ۱۲۰ تنی جمعیت هلال احمر […]
d985d8add985d988d984d987 dbb1dbb2dbb0 d8aad986db8c d8acd985d8b9db8cd8aa d987d984d8a7d984 d8a7d8add985d8b1 d988d8a7d8b1d8af d8b3db8cd8b3 61d69d4e45a23

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.