برفروبی ۴۷۰ کیلومتر از باندها و محورهای مواصلاتی ملایر

d8a8d8b1d981d8b1d988d8a8db8c dbb4dbb7dbb0 daa9db8cd984d988d985d8aad8b1 d8a7d8b2 d8a8d8a7d986d8afd987d8a7 d988 d985d8add988d8b1d987d8a7 61d69dcca27c0

عامل/همدان رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ملایر از برفروبی ۴۷۰ کیلومتر از باندها و محورهای ‏مواصلاتی، ماسه پاشی به میزان۱۵۰ تُن و شش مورد امدادرسانی خبر داد و گفت: ۲۸ دستگاه ‏درگیر برفروبی هستند.‏

هاشم اسکندریان در گفت‌وگو با عامل؛ با بیان اینکه راهدارخانه‌های مرکز اداره، زاغه، یونس، زنگنه و آورزمان نیز در آماده باش کامل هستند، افزود: گشت کنترل و نظارت بر ناوگان عمومی و نظارت جاده‌ای به اتفاق کارشناس حمل و نقل اداره راهداری و پلیس راه  دایر است.

وی کنترل اسناد حمل، کنترل تجهیزات ایمنی، کنترل مندرجات بارنامه، کنترل ناوگان عمومی بار بدون بارنامه، کنترل مدارک راننده و ناوگان و تطبیق با بارنامه و بررسی عوارض جابجایی کالا و بررسی فرار بار را از جمله اقدامات انجام شده در این گشت ها عنوان کرد.

اسکندریان با بیان اینکه در طول هشت ماهه سال جاری بیش از  ۱۶۷ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل شهرستان جابه جا شدند، گفت: امسال ۱۶ هزار و ۴۰۰ مورد سفر انجام و ۴۲۰ مورد پروانه عبور ترافیکی صادر شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ملایر به صدور ۷۴ هزار و ۱۱۰ مورد بارنامه و صدور ۱۲۸ کارت هوشمند اشاره کرد و افزود: در هشت ماه سال جاری یک میلیون و ۱۵۳ هزار تُن بار حمل شده است.

اسکندریان بیان کرد: در ۹ ماهه سال جاری نصب نیوجرسی به تعداد ۱۵ عدد در پیچ هنرستان و نصب استوانه ای به تعداد ۸۵ عدد پیچ هنرستان و یونسبه منظور جداسازی لاین رفت و برگشت، اجرای شیر عرضی و طولی در روستای نازولو یونس به طول ۱۵۰ متر، آشکار سازی واریانت انتهای حوزه با نصب علائم، چراغ چشمک زن و اجرای ۱۲ کیلومتر شانه سازی در محور ملایر به بروجرد را انجام دادیم.

وی به ایمن سازی هشت نقطه پرتگاهی و اجرای ۳.۲ کیلومتر شانه سازی محور ملایر به آورزمان در گردنه آبدر، اجرای ۱.۲ کیلومتر شانه سازی و ۱۱۰۰ متر مکعب تعدیل شیب شیروانی و ایمن سازی چهار نقطه پرتگاهی با احداث خاکریز محور شوشاب به آورزمان در روستای کلیل آباد و هزارجریب، اشاره کرد.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای ملایر از تعریض شش دهانه پل و اجرای هشت کیلومتر شانه سازی و ایمن سازی نقاط پرتگاهی با احداث ۹ خاکریز در محور روستایی علی آباد دمق، اجرای ۱۶ کیلومتر آزاد سازی حریم راه محور جوکار، قوزان، خدری، احداث آب‌رو برای هدایت آب های سطحی محور ملایر به خنداب (ازناو)، تعریض آب‌رو لوله‌ای روستای پیهان محور مرویل به سد کلان و تعریض یک دهانه پل و مرمت ابنیه فنی و سه دستگاه پل محور روستایی ضربعلی خبر داد.

اسکندریان با اشاره به تسطیح و رگلاژ راه های روستایی به طول ۸۰ کیلومتر به طور مستمر در کله بید، چشمه پهن، زرشکی، بیش آغاج، سیبدر، سیاه کمر، بهمن آباد و ناصح آباد، گفت: در بخش حمل و نقل، نظارت و بازدید مستمر از شرکت های حمل و نقل مسافر و کالا به منظور رعایت کامل دستورالعمل های ابلاغی سازمان و بازدید مستمر از پایانه‌های مسافربری شهرستان برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا، صورت گرفت.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در بحث پروژه های پیمانی، روکش آسفالت محور ملایر به همدان، اجرای ۵ کیلومتر تراش آسفالت و اجرای ۱.۵ کیلومتر روکش در دو لایه و ۱.۵ کیلومتر روکش در یک لایه از خروجی شهر تا حاجی آباد رقم خورد.

وی به اصلاح دور و روکش آسفالت گردنه زاغه به طول یک کیلومتر و به عرض ۲۲ متر، اصلاح دور و روکش آسفالت پیچ نیسان به طول ۶۰۰ متر در دو لایه و روکش آسفالت محور ملایر به اراک به طول ۴.۲ کیلومتر اشاره کرد و افزود: روکش آسفالت محور ملایر به بروجرد به طول ۴.۲ کیلومتر، روکش آسفالت محور ملایر به قوزان به طول دو کیلومتر و روکش آسفالت محور شوشاب به آورزمان به طول ۳.۶ کیلومتر با موفقیت انجام شد.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای ملایر انجام روکش آسفالت لاین برگشت محور ازندریان  به طول ۱.۶ کیلومتر، انجام روکش آسفالت محور روستایی منگاوی به طول ۳.۵ کیلومتر و تعریض ابنیه فنی پل روستای بیغش در  محور ملایر به اراک به طول ۵.۲ متر را از دیگر اقدامات صورت گرفته عنوان کرد.

اسکندریان در مورد پروژه های امانی، به اجرای طرح راهداری محوری در محور ملایر به همدان، شامل ترانشه برداری به وسعت ۱۱ هزار مترمکعب، تعدیل شیب شیروانی به وسعت ۲۰ هزار مترمکعب، شانه سازی به طول ۲۲ کیلومتر، ایمن سازی نقاط پرتگاهی و پل ها با احداث خاکریز شامل۴۰ مورد، اصلاح تقاطع و دوربرگردان ها شامل ۲۴ مورد و… در شش نقطه شامل پیچ کرکان، پیچ پیرمیشان، سه راهی شوشاب، پیچ زمان آباد، سه راهی طاسبندی و پیچ الفاوت، اشاره کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: اجرای طرح راهداری محوری در محور ملایر به اراک، شامل ترانشه برداری به وسعت ۱۰ هزار مترمکعب، تعدیل شیب شیروانی به وسعت ۱۶ هزار مترمکعب، شانه سازی به طول۲۰ کیلومتر، ایمن سازی نقاط پرتگاهی و پل ها با احداث خاکریز شامل ۲۸ مورد و اصلاح تقاطع و دوربرگردان ها شامل ۱۸ مورد در پنج نقطه شامل روستای جوراب، گردنه ابوالقاسم خانی، شهر زنگنه، چشمه زورق، چشمه علی محمد، صورت پذیرفته است.

انتهای پیام

 

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

معاون استاندار گلستان کرونایی شد

پ دی ۱۶ , ۱۴۰۰
عامل/گلستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان نیز که در روزهای اخیر در جلسات مختلف و فشرده ای حضور پیدا کرده و بر ضرورت تزریق دوز سوم و واکسیناسیون عمومی تاکید کرده بود مورد حمله ویروس کرونا قرار گرفت. ویروس کرونا هر چند در روزها و ماههای اخیر کمی […]
d985d8b9d8a7d988d986 d8a7d8b3d8aad8a7d986d8afd8a7d8b1 daafd984d8b3d8aad8a7d986 daa9d8b1d988d986d8a7db8cdb8c d8b4d8af 61d69dd3bc298

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.