تسریع در تأمین بسته های غذایی در مناطق سیل زده هرمزگان/ضرورت استفاده از ظرفیت گروه های جهادی

d8aad8b3d8b1db8cd8b9 d8afd8b1 d8aad8a3d985db8cd986 d8a8d8b3d8aad987 d987d8a7db8c d8bad8b0d8a7db8cdb8c d8afd8b1 d985d986d8a7d8b7d982 d8b3 61d66e8271d4c

عامل/هرمزگان وزیر کشور گفت: همه دستگاه های مسئول تا پایان رفع مشکلات و آلام مردم مناطق سیل زده استان هرمزگان، همچنان با تسریع در اقدامات، خدمات رسانی به این مردم صبور و نجیب را به عنوان اولویت بسیار مهم انجام می دهند.

احمد وحیدی در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان هرمزگان که صبح امروز(۱۶ دی ماه) ساعت ۴:۳۰ صبح در استانداری هرمزگان به پایان رسید، با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا “سلام الله علیها” و تشکر از مجموعه اقدامات دستگاه های مختلف به منظور امدادرسانی و ارائه خدمات به سیل زدگان در استان هرمزگان، عنوان کرد: همه دستگاه های مسئول تا پایان رفع مشکلات و آلام مردم مناطق سیل زده استان هرمزگان، همچنان با تسریع در اقدامات، خدمات رسانی به این مردم صبور و نجیب را به عنوان اولویت بسیار مهم انجام می دهند و بازدید از مناطق سیل زده به صورت مستمر باید توسط مدیران صورت گیرد.

وزیر کشور بر لزوم تسریع در رفع مشکل راه های مواصلاتی آسیب دیده بر اثر سیل و برقراری تردد و همچنین رفع مشکل پل های آسیب دیده، تاکید کرد و افزود: نوسازی، مرمت و بازسازی جاده ها در دستور کار قرار گیرد.

دکتر وحیدی همچنین خواستار توجه ویژه به تأمین وسایل گرمایشی برای سیل زدگان، با توجه به سرمای هوا در این مناطق شد.

وزیر کشور، تأمین و توزیع بیشتر بسته های غذایی و استفاده از ظرفیت گروه های جهادی و موکب ها در راستای پخت غذای گرم برای سیل زدگان را نیز مورد تاکید قرار داد.

دکتر وحیدی افزود: رفع مشکل آب هشت روستایی که به دلیل سیل دچار مشکل قطعی آب هستند نیز به سرعت انجام شود.

وزیر کشور با تاکید بر پیگیری جدی جبران خسارت های ناشی از سیل، عنوان کرد: امهال وام های کشاورزان خسارت دیده در سیل به مدت ۲ سال، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان جهت پرداخت بدهی آنها به بخش خصوصی بابت نهاده ها، اختصاص بذر رایگان توسط وزارت جهاد کشاورزی برای کشت بعدی کشاورزان، تحویل نهال یارانه‌ای به کشاورزان و حفر چاه جدید بجای چاه های آسیب دیده که دارای پروانه بوده و به دلیل سیل پر شده اند، از مصوبات برای جبران خسارت های سیل در هرمزگان خواهد بود.

دکتر وحیدی با اشاره به لزوم فوریت در جبران خسارت سازه های آبخیزداری، اضافه کرد: تامین اعتبار این امر و همچنین تامین و انتقال تجهیزات برای لایروبی رودخانه ها و بازگشایی و راه ها، از طریق سازمان مدیریت بحران کشور صورت می گیرد.

در این نشست، پیشنهادات استاندار هرمزگان در خصوص اینکه کشاورزان دارای پروانه چاه، می توانند در کنار چاهی که بر اثر سیل آسیب دیده و پر شده، چاه جدیدی با کمترین فاصله حفر کنند، اختصاص نهال یارانه ای به کشاورزان جهت احداث باغات جدید و پرداخت تسهیلات توسط جهاد کشاورزی به کشاورزان خسارت دیده، جهت پرداخت بدهی آنها به بخش خصوصی، تصویب شد.

این جلسه تا ساعت ۴:۳۰ بامداد پنجشنبه ۱۶ دی ماه ادامه داشت.

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

باید حقوق دفاعی متهم رعایت شود

پ دی ۱۶ , ۱۴۰۰
یک کارشناس مسایل حقوقی بر رعایت حقوق دفاعی متهم و احترام به کرامت انسانی او در جریان تحقیقات قضائی تاکید کرد و گفت: هر گونه رفتار خلاف قانون با او می‌تواند مجازات‌های کیفری یا انتظامی به دنبال داشته باشد. عباس تدین در گفت وگو با عامل درباره سخنان رییس قوه […]
d8a8d8a7db8cd8af d8add982d988d982 d8afd981d8a7d8b9db8c d985d8aad987d985 d8b1d8b9d8a7db8cd8aa d8b4d988d8af 61d66e89a7e6b

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.