از بازدید وزیر نیرو از مناطق سیل زده هرمزگان تا ارسال بزرگترین محموله کمک رسانی

d8a7d8b2 d8a8d8a7d8b2d8afdb8cd8af d988d8b2db8cd8b1 d986db8cd8b1d988 d8a7d8b2 d985d986d8a7d8b7d982 d8b3db8cd984 d8b2d8afd987 d987d8b1d985 61d5905f2401d

عامل/هرمزگان ​علی اکبر محرابیان وزیر نیرو به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور به منظور بازدید از مناطق سیل‌زده به هرمزگان سفر کرد.

برای جبران خسارت های وارد شده به مناطق سیل زده همزگان تصمیم گیری می‌شود

وزیر نیرو گفت: برای جبران خسارت‌های وارد شده به زیرساخت های مناطق سیل زده هرمزگان، اصلاح و بهبود آن در جلسه عصر امروز تصمیم گیری می‌شود.

علی اکبر محرابیان ظهر امروز (۱۵ دی ماه) در خصوص بازدیدش از سد استقلال میناب و مناطق سیل زده شرق هرمزگان، افزود: بر اثر سیل اخیر حدود ۴ هزار و ۷۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی منطقه میناب خسارت قابل توجهی دیده است.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های منطقه بصورت جدی تخریب شده که باید برای خسارت‌هایی که وارد شده و اصلاح و بهبود آن در جلسه عصر امروز تصمیم گیری می‌شود، اظهار کرد: اعتبارات ویژه ای برای تعمیر  پل بسیج میناب در نظر گرفته می شود.

محرابیان همچنین با حضور در شهرک المهدی و فرهنگ شهر میناب، ضمن دیدار و گفت و گو با مردم، در جریان خسارات وارده ناشی از سیل و اقدامات در حال انجام قرار گرفت.

وی با اشاره به وضعیت منطقه کنارک در استان سیستان و بلوچستان نیز عنوان کرد: در کنارک هم شب گذشته جلسه‌ای داشتیم و در آن جلسه کارها بین دستگاه‌های مختلف تقسیم شد.

وزیر نیرو اضافه کرد: مهمترین موضوع در کنارک آبگرفتگی بود و با فراخوانی که داده شد دستگاه‌های مربوطه از نقاط مختلف کشور حضور پیدا کردند و امروز سه فروند هواپیمای امدادی با لوازم مورد نیاز مردم و امدادهای اولیه وارد منطقه شد.

محرابیان با اشاره به اینکه قرار شد تا امشب موضوع آب از سطح شهرکنارک و منازل مردم جمع آوری شود، خاطرنشان کرد: بعد از این بازدید از هرمزگان دوباره به کنارک بازمی‌گردم و تصمیمات جدیدی را برای ادامه عملیات امدادرسانی و بازسازی آن منطقه خواهیم گرفت.

به گزارش عامل، وزیر نیرو ضمن سفر به شرق استان، آخرین اقدامات صورت گرفته برای کمک و امدادرسانی به مردم مناطق سیل زده را رصد و پایش خواهد کرد. وزیر نیرو در ابتدای سفر یک روزه خود به هرمزگان، با همراهی استاندار هرمزگان از سد استقلال میناب بازدید کرد. محرابیان در این بازدید بر لایروبی سد استقلال میناب تاکید کرد و مقرر شد در خصوص تخصیص اعتبار به منظور لایروبی سد در نشست ستاد مدیریت بحران تصمیم گیری شود.

ظرفیت این سد قبل از بارندگی‌ها ۲۰ درصد مفید بوده که اکنون به حدود ۱۰۰ درصد رسیده است. سد میناب با ظرفیت ۲۷۰ میلیون متر مکعب بزرگترین سد استان است.

بزرگترین محموله کمک رسانی به سیل زدگان جنوب کشور امشب ارسال می‌شود

 رئیس جمعیت هلال احمر گفت: کمک های امدادی ارسالی با همکاری سپاه و ارتش امروز به مناطق سیل زده می رسد.

پیرحسین کولیوند صبح امروز (۱۵ دی ماه) در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده شهرستان میناب، افزود: بزرگترین محموله کمک رسانی به سیل زدگان جنوب کشور با همکاری سپاه و ارتش، امشب فرستاده می‌شود.

وی بیان کرد: استان‌های هرمزگان، کرمان و فارس شرایط پایدارتر است، اما در کنارک و سیستان وبلوچستان وضعیت ناراحت کننده‌ای وجود دارد.

کولیوند با اشاره به اینکه بر اثر سیل سه روز گذشته در میناب ۷۵۰ خانواده اسکان اضطراری یافتند و به بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ نفر معرض در سیل امداد رسانی شده است، خاطرنشان کرد:  این امداد رسانی شامل توزیع چادر، پتو و  مواد غذایی بوده است.

از بازدید وزیر نیرو از مناطق سیل زده هرمزگان تا ارسال بزرگترین محموله کمک رسانی

اسکان موقت ۳۰۰ خانوار آسیب دیده از سیل در شهرستان میناب

فرماندار شهرستان میناب گفت: تاکنون ۳۰۰ خانوار آسیب دیده از سیل، در بخش مرکزی شهرستان میناب و بخش توکهور اسکان موقت شده اند.

مجید سلحشور ظهر امروز (۱۵ دی ماه) در جمع خبرنگاران، افزود: بسته‌های معیشتی ۷۲ ساعته نیز دراختیار خانواده‌ها قرار گرفته است و درحال جمع بندی خسارت‌ها هستیم.

وی اظهار کرد: بدنبال بارش‌های سنگین چند روز گذشته شماری از مردم شهر و روستاهای شهرستان میناب درگیر آبگرفتگی شدند که اکنون با همکاری بسیج و سپاه، هلال احمر و ستاد مدیریت بحران، کمک‌ها به سمت مناطق درگیر سیل درحال ارسال است.

فرماندار شهرستان میناب در پایان عنوان کرد: تاکنون ۳۰۰ خانوار آسیب دیده از سیل، در بخش مرکزی شهرستان میناب و بخش توکهور اسکان موقت شده اند.

حجم ذخیره آب سدهای هرمزگان به بیش از ۹۰ درصد رسید

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: در بارندگی‌های چند روز اخیر، حجم ذخیره آب سدهای هرمزگان به بیش از ۹۰ درصد رسید.

جمشید عیدانی صبح امروز (۱۵ دی ماه) در حاشیه بازدید وزیر نیرو از سد استقلال میناب، افزود: در حال حاضر سدهای استقلال میناب و شمیل و نیان بندرعباس ۱۰۰ درصد آبگیری شده است.

وی با بیان اینکه در این بارندگی‌ها سد سرنی میناب ۵۰ درصد و سد جگین جاسک نیز حدود ۷۰ درصد آبگیری شد، خاطرنشان کرد: در استان هرمزگان آب شرب و کشاورزی مردم از ۴ سد استقلال میناب، شمیل و نیان بندرعباس، سرنی میناب و جگین جاسک تامین می‌شود.

از بازدید وزیر نیرو از مناطق سیل زده هرمزگان تا ارسال بزرگترین محموله کمک رسانی

۹۰ درصد راه‌های روستایی بشاگرد بسته است

 رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بشاگرد گفت: بدنبال بارش‌های اخیر در شهرستان بشاگرد، ۹۰ درصد راه‌های روستایی در سه بخش مرکزی، گوهران و گافر و پارامون بسته است.

امین الله باسره صبح امروز (۱۵ دی ماه) در تشریح آخرین وضعیت شهرستان بشاگرد پس از بارندگی شدید روزهای گذشته، افزود: بیشتر این مسیرها در بخش گافر و حوزه سرحدی در بخش گوهران است.

 وی با بیان اینکه به دلیل طغیان رودخانه‌ها و باتلاقی بودن مسیرها امکان بازگشایی در شماری از محورها مانند زیرکوه گافر تا مساعد نشدن شرایط زمین وجود ندارد، تصریح کرد:  راه‌های ارتباطی اصلی به میناب، جاسک و قلعه گنج با تلاش راهداری باز گشایی شده  و رفت و آمد برقرار است.

باسره اضافه کرد: شهرستان بشاگرد در بارندگی‌های یک هفته گذشته هرمزگان، بیش از ۹۶ میلیمتر بارندگی داشت.

پل بسیج میناب تا ساعتی دیگر بازگشایی می‌شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب از بازگشایی پل بسیج میناب تا ساعتی دیگر خبر داد.

سلحشور صبح امروز (۱۵ دی ماه) در حاشیه بازدید از پل بسیج، افزود: با بکارگیری ۶۰ دستگاه ماشین آلات سنگین شهرداری شهر میناب ، مدیریت بحران و بخش خصوصی از روز گذشته ترمیم پل بسیج آغاز و تا ساعاتی دیگر بازگشایی خواهد شد و تردد به حالت عادی باز می گردد.

در این بازدید مدرس معاون عمرانی استانداری، مقبلی معاون سازمان راهداری کشور ، فرماندهی انتظامی و سایر اعضای مدیریت بحران نیز حضور داشتند.

از بازدید وزیر نیرو از مناطق سیل زده هرمزگان تا ارسال بزرگترین محموله کمک رسانی

تسریع در روند برآورد دقیق از میزان خسارت‌های سیلاب

استاندار هرمزگان گفت: برآورد دقیق از میزان خسارت‌های ناشی از سیل، با حضور گروهای ارزیاب آغاز شده و با اضافه شدن گروهای جدید، کار برآورد خسارت‌ها در بخش کشاورزی و منازل مسکونی مردم، سرعت می‌گیرد.

مهدی دوستی صبح امروز (۱۵ دی ماه) در جمع خبرنگاران، در خصوص بازدیدش از مناطق سیل‌زده شهرستان‌های میناب و رودان با اشاره به بازدیدهای صورت گرفته از مناطق سیل زده و بررسی مسائل مربوط به سیلاب و جبران خسارت‌های ناشی از سیل، عنوان کرد: بخشی از خسارت‌ها مربوط به زیرساخت‌ها و بخشی مربوط به دارایی‌های مردم است.

وی ادامه داد: با بسیج و انتقال امکانات، با استفاده از راه حل های موقت و دائم، مشکلات زیرساخت‌ها در حال رفع است و با توجه به نیاز به تامین اعتبارات، پیگیری‌ها صورت می‌گیرد.

استاندار هرمزگان افزود: آسیب و خسارت‌های وارد شده به دارایی‌های مردم، در بخش‌های کشاورزی و منازل مسکونی است.

دوستی تصریح کرد: برآورد دقیق از میزان خسارت‌ها با حضور گروهای ارزیاب آغاز شده و با اضافه شدن گروهای جدید، کار برآورد خسارت‌ها در بخش کشاورزی و منازل مسکونی مردم، سرعت می‌گیرد.

وی گفت: آسیب های گسترده به بخش کشاورزی و انتقال آب وارد شده است که در جمع بندی کامل از خسارت‌ها، اعلام خواهد شد.

دوستی با بیان اینکه از ابتدای هفته جاری، نواحی غربی استان هرمزگان در شهرستان‌های پارسیان و بستک با بارندگی و سیلاب مواجه شدند، عنوان کرد: پس از وقوع بارندگی های گسترده، آسیب های سیل ابتدا در شهرستان‌های پارسیان و بستک در غرب استان هرمزگان در بخش‌های راه‌های مواصلاتی، خطوط مخابراتی و آب بود که در این مناطق ساماندهی انجام شده و در حال حاضر وضعیت در این دو شهرستان پایدار است.

وی ادامه داد: از دوشنبه با سیلاب گسترده به دلیل بارندگی ها در شرق استان هرمزگان مواجه شدیم که کانون آسیب های ناشی از سیل در شهرستان‌های میناب و رودان بوده است.

استاندار هرمزگان افزود: حجم آب ورودی به سد استقلال میناب در هر ثانیه ۱۳ هزار مترمکعب بود که باعث شد، دریچه‌های تخلیه سد باز شود.

دوستی تصریح کرد: به دلیل پیش بینی ها و انجام اقدامات پیشگیرانه با محدود کردن تردد در محل هایی که امکان سیلاب وجود داشت و همچنین تخلیه روستاهایی که در مجاورت رودخانه‌ها و مسیل ها بودند، با وجود سیل گسترده و بارش نزدیک به ۳۰۰ میلیمتری در استان هرمزگان، به لطف خداوند متعال، تلفات جانی به دلیل سیل در استان نداشتیم.

وی با بیان اینکه شبکه برق در مناطق سیل زده به جز ۲۰۰ واحد که باید موردی به آن رسیدگی شود، وصل شده است، اظهار کرد: با مشکل قطعی آب در روستاهای سیل زده به دلیل آسیب دیدن زیرساخت‌ها مواجه هستیم که در گام اول آبرسانی سیار با انتقال اکیپ ها به روستاهای دچار مشکل قطعی آب انجام و همچنین تعمیر شبکه های اصلی انتقال آب در حال انجام است.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به مشکل آبگرفتگی خانه های مردم و آسیب های بسیار به بخش کشاورزی در مناطق سیل زده، خاطرنشان کرد: برآورد خسارت برای ترمیم خانه‌های مردم و رفع مشکلات بخش کشاورزی، با حضور گروهای ارزیاب به سرعت صورت خواهد گرفت.

دوستی همچنین به پیگیری وضع سیل‌زدگان استان‌ هرمزگان توسط آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و تماس تلفنی معاون اول رئیس جمهور، رئیس دفتر رئیس جمهور، وزیر کشور و وزیر نیرو، اظهار کرد: در این تماس‌ها گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته برای کمک و امدادرسانی به مردم در مناطق سیل زده ارائه شد.

این خبر بروزرسانی می شود…

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

مرگ یک قلاده شیردریایی در مرکز نگهداری حیات وحش «صفادشت»

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
شیر دریایی دلفیناریوم برج میلاد که در پی تعطیلی این دلفیناریوم به مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت ملارد منتقل شده بود، تلف شد. رییس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش،تاریخ طبیعی و ذخائر ژنتیکی تهران می‌گوید: علت مرگ این گونه هنوز مشخص نشده است. به گزارش عامل پس از تلف […]
d985d8b1daaf db8cdaa9 d982d984d8a7d8afd987 d8b4db8cd8b1d8afd8b1db8cd8a7db8cdb8c d8afd8b1 d985d8b1daa9d8b2 d986daafd987d8afd8a7d8b1db8c 61d5909f4b468

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.