تحریف در آیین یلدا با یک دکور تلفیقی/سفر ۱۷ دلاری به مشهد

d8aad8add8b1db8cd981 d8afd8b1 d8a2db8cdb8cd986 db8cd984d8afd8a7 d8a8d8a7 db8cdaa9 d8afdaa9d988d8b1 d8aad984d981db8cd982db8c d8b3d981d8b1 61c44f1572df5

خبرگزاری عامل _ گروه جامعه؛ در این هفته خبرگزاری عامل در گزارشی اعلام کرد که کاخ سعدآباد تهران در معرض یک فاجعه بزرگ قرار دارد.

کیاپارسا رئیس قبلی کاخ سعدآباد در مراسم تودیع خود به رئیس جدید این کاخ هشدار داد که لوله‌های گاز این مجموعه فرسوده شده و هر لحظه امکان انفجار یا آتش سوزی در آن وجود دارد.

این در حالی است که چند روز پیش اعلام شد اعضای شورای راهبردی کاخ سعدآباد تعیین شده‌اند البته اعضای شورای راهبردی موزه ملی نیز با حکم قائم مقام وزیر میراث فرهنگی تعیین شدند.

پیام تیرانداز مدیرعامل خبرگزاری فارس، حجت الله ایوبی و مجید زین الدین مدیر شبکه یک سیما از اعضای این شورای راهبردی هستند.

تحریف در آیین یلدا با یک دکور تلفیقی/سفر ۱۷ دلاری به مشهد

یک تلفیق دردسرساز!

در خبر دیگری که توسط خبرگزاری عامل منتشر شد تصاویری از دکور مربوط به شب یلدا در یکی از پاساژهای تهران نمایش داده شد که در آن آئین شب یلدا با آئین سوکوت یهودیان تلفیق شده بود.

این درحالی است که می‌بایست این دو آئین جدا از هم قرارمی گرفتند مانند همه آئین‌های دیگری که در این کشور برپا می‌شود اما هیچیک از آنها را نباید با هم تلفیق کرد چون تحریفی در فرهنگ و آئین ایرانی به وجود خواهد آورد این بار نیز نقد خبرگزاری عامل به این موضوع بود که چرا دو آئین در کنار هم و در یک دکور تلفیق شده‌اند.

در این دکور، کرسی و وسایل قدیمی یک خانه ایرانی که برای شب یلدا تزئین شده بود با سایبانی از برگ درختان و میوه‌های آویزان شده ترکیب شده بود. این سایبان با همین شکل نشان دهنده جشن سایبان یا سوکوت یهودیان است.

سفر ارزان ۱۷ دلاری به مشهد

خبرگزاری عامل در گزارش دیگری درباره پکیج‌های ارزان سفر به مشهد از مبدا عراق مطلبی را نوشت. در این گزارش آمده بود که یک عراقی می‌تواند با ۱۷ دلار سفر ارزان یک روزه به همراه سه وعده غذایی در مشهد داشته باشد.

اگر چه این حداقل هزینه‌ای است که می‌توان برای یک مسافر در نظر گرفت اما شرط استفاده از آن بهره بردن از خدمات آژانس‌های مسافرتی است.

در این پکیج ها که توسط آژانس‌های مسافرتی شهر مشهد تهیه شده است آمده که اقامت ۶ شب گردشگران کشورهای همسایه به ویژه عراق در هتل‌های ۵ ستاره دو شهر شیراز و مشهد تنها ۱۹۰ دلار در نظر گرفته شده است.

جای این پرسش خالی است که آیا ایرانی‌ها نیز می‌توانند با چنین قیمت کمی به مشهد سفر کنند. آژانس‌های مسافرتی مشهدی می‌گویند اگر با پکیج آنها این سفرها انجام شود قاعدتاً برای ایرانی‌ها نیز همین مبلغ در نظر گرفته خواهد شد.

تدوین سند اجرایی صادرات گردشگری

در این هفته زاهد شفیعی مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه ریزی گردشگری از اجرایی شدن سند استراتژی ملی صادرات گردشگری ایران خبر داد و گفت: در این سند مزایای رقابتی گردشگری در ۴ حوزه تخصصی گردشگری جامعه محور، اکوتوریسم و طبیعت گردی، گردشگری سلامت و گردشگری فرهنگی و تاریخی شناسایی و سپس برنامه اقدام برای بهره برداری بهینه از این مزایا ارائه شد.

در این هفته همچنین درباره دستگیری ۷ حفار غیرمجاز در شهرستان آرادان خبر رسید. در این خبر فرمانده یگاه حفاظت میراث سمنان گفته بود عوامل ناجا با همکاری مقام قضائی و بر اساس گزارش مردمی در محل مورد نظر حاضر شدند و موفق به شناسایی محل حفاری و مشاهده ۷ نفر حفار غیرمجاز شدند که دارای دو دستگاه خودرو، یک دستگاه موتور سیکلت به همراه ادوات حفاری بودند.

تحریف در آیین یلدا با یک دکور تلفیقی/سفر ۱۷ دلاری به مشهد

پروژه مشترک ایران و آلمان در اورامانات

این هفته پویا طالب نیا مدیر پایگاه جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات از اجرای پروژه مشترک باستان شناسی دوران تاریخی هورامان با همکاری این پایگاه و دانشگاهی در آلمان خبر داد و گفت: نخستین فعالیت‌های باستانی انجام شده در راستای سطح جهانی این منظر در قالب برنامه بررسی و شناسایی شد.

تهیه بیش از ۲۰ پرونده ثبتی آثار باستانی و تعیین عرصه و حریم منظر قلعه‌های باستانی شاخص از دیگر دستاوردهای این پروژه مشترک است.

فرهاد عزیزی مدیرکل پایگاه‌های میراثی وزارت میراث فرهنگی نیز از تهیه پلان مدیریت کاخ گلستان خبر داد و گفته بود: مهمترین وظیفه و مسئولیت پایگاه‌ها و مدیریت کاخ گلستان حفظ اصالت محیط اطراف قرار گیری کاخ گلستان است.

پایش هوشمند و تهیه طرح‌های شهری متناسب با ارزش‌های فرهنگی تاریخی محدوده و دستیابی به مدیریت منسجم بین بخش‌های مختلف مدیریت شهری می‌تواند ضمن رفع چالش‌ها موجب هم افزایی و افزایش کیفیت زندگی در کنار این اثر جهانی شود.

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

انتقاد مالدینی از برنامه فشرده میلان در این فصل

پ دی ۲ , ۱۴۰۰
پائولو مالدینی می‌گوید که برنامه فوق‌العاده شلوغ، دلیلی است که میلان در حال حاضر از بحران مصدومیت رنج می برد. به گزارش عامل و به نقل از فوتبال ایتالیا، چهارشنبه شب از هفته نوزدهم و پایانی نیم فصل نخست لیگ فوتبال باشگاه‌ های ایتالیا، ۲ دیدار همزمان برگزار شد و […]
d8a7d986d8aad982d8a7d8af d985d8a7d984d8afdb8cd986db8c d8a7d8b2 d8a8d8b1d986d8a7d985d987 d981d8b4d8b1d8afd987 d985db8cd984d8a7d986 d8af 61c44f18f0dbe

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.