حسین پور: مردم به دولت انقلابی برای ساماندهی نابسامانی‌ها امید بسته‌اند

d8add8b3db8cd986 d9bed988d8b1 d985d8b1d8afd985 d8a8d987 d8afd988d984d8aa d8a7d986d982d984d8a7d8a8db8c d8a8d8b1d8a7db8c d8b3d8a7d985d8a7 61d4249ace495

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی خطاب به تیم اقتصادی دولت گفت: مردم عزیز و صبور ایران به دولت انقلابی آقای رئیسی امید بسته اند تا بتواند نابسامانی های موجود را سامان دهد.

به گزارش عامل، امان الله حسین پور در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت ایام فاطمیه و دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، بیان کرد: بدون تردید راه ایثار و شهادت و فرهنگ مقاومت ادامه دارد.

وی ضمن تشکر از تلاش‌های تیم مذاکره کننده هسته ای بیان کرد: این تیم با تاسی از هدایت‌های رهبر انقلاب و پشتوانه قانون مجلس به دنبال یک توافق محکم، ماندگار و اثربخش هستند. غرب هم امروز باید بداند که نه این تیم، تیم قبل است که فقط لبخند زدن را بداند و نه مجلس، مجلس گذشته است که برجام را در ۲۰ دقیقه تصویب کنند و بدانند که تیم انقلابی و مجلس امید و انتظار مردم ذره‌ای از حق ملت کوتاه نخواهند آمد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی خطاب به تیم اقتصادی دولت مطرح کرد: مردم عزیز و صبور ایران به دولت انقلابی آقای رئیسی امید بسته اند تا بتواند نابسامانی های موجود را سامان دهد. سیل طغیانگر تورم و گرانی را مهار کند، پول ملی را به ارزش واقعی خود برساند، در بازار سرمایه جذابیت ایجاد کرده و وضعیت نهاده های دامی را که متاسفانه دامداران مجبور شدند دام مولدشان را بفروشند سامان دهد، قیمت مسکن و اجاره مسکن را از این وضعیت اسفبار درآورده و وضعیت خودرو و بازار خودرو را سامان دهد، همچنین معیشت مردم، فرهنگیان، کارگران و به ویژه اقشار کم درآمد جامعه را بهبود بخشد.

حسین پور افزود: اما انگار برخی وزرای دولت، همان مسیر گفتاردرمانی دولت گذشته را پیش گرفته اند و نه تنها آثاری از عملکرد و برنامه هایشان پیدا نیست، بلکه مردم را دعوت به صبر می‌کنند و وعده آینده می‌دهند. وضعیت امروز نتیجه اعتماد به سیاست گفتاردرمانی دولت قبل است. شما مسیر دولت قبل را پیش نگیرید. قطعا اگر آثاری از برنامه‌ها و اقدامات شما در وضعیت اقتصادی کشور پیدا نشود، نمایندگان مردم به شما فرصت زیاد نخواهند داد.

وی در ادامه ضمن تشکر از هیات دولت به ویژه وزیر کشور به دلیل انتخاب استاندار بومی که از فرزندان توانمند و خوش سابقه استان خراسان شمالی است، اظهار کرد: اما حق استان خراسان شمالی این نیست که با وجود ظرفیت های بسیار اعم از نیروی انسانی توانمند، معادن خدادادی، ظرفیت گردشگری، کشاورزی و دامپروری در اکثر شاخص های عملکردی و توسعه ای در رتبه های آخر کشوری قرار دارد.

نماینده مردم اسفراین افزود: از دولت سیزدهم انتظار می‌رود با توجه ویژه به این استان عقب افتادگی های گذشته را جبران نماید. طرح های نیمه تمام اعم از جاده گلستان به بجنورد، راه ‌آهن بجنورد-گرگان- مشهد، راه آهن اسفراین به جوین و ده ها طرح نیمه تمام دیگر که برخی بیش از ده سال است که تعطیل یا نیمه فعال بوده، مسیر توسعه استان را بسته اند. با اینکه بارها در جریان سفرهای مسئولان گذشته وعده های اتمام طرح های مذکور داده شد اما اقدامی صورت نگرفت.

حسین پور خاطرنشان کرد: کشاورزان و دامپروران استان از نبود صنایع تبدیلی رنج برده و مجبور هستند محصولاتشان را با حداقل قیمت، بدون ارزش افزوده به فروش برسانند.

وی تذکری به وزیر نیرو داد و گفت: وضعیت علاج بخشی سد بیدواز اسفراین را تعیین  تکلیف کند تا هزاران کشاورز اسفراینی بتوانند در این خشکسالی از سد مذکور بهره ببرند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی همچنین در تذکری خطاب به وزیر صمت عنوان کرد: چرا علیرغم پیگیری بنده و مردم هنوز وضعیت معدن آلبلاغ مشخص نشده و مردم اسفراین نتوانسته اند از این ثروت خدادادی استفاده کنند؟ همچنین در برخی از استان‌ها حق بیمه کارگران و قالیبافان بدون بررسی دقیق قطع می‌شود، در وضعیت فعلی معیشتی لازم است که بررسی دقیق انجام شده تا وضعیت بیمه آنها برقرار باشد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

دکتر شمسیان مشاور رئیس جهاد دانشگاهی شد

س دی ۱۴ , ۱۴۰۰
عامل/خراسان رضوی دکتر سید علی‌اکبر شمسیان طی حکمی از سوی رئیس جهاد دانشگاهی به عنوان مشاور رئیس جهاد دانشگاهی منصوب شد. دکتر حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی، با صدور حکمی دکتر سید علی‌اکبر شمسیان را به عنوان مشاور رئیس جهاد دانشگاهی منصوب کرد. در حکم دکتر طیبی خطاب به دکتر شمسیان […]
d8afdaa9d8aad8b1 d8b4d985d8b3db8cd8a7d986 d985d8b4d8a7d988d8b1 d8b1d8a6db8cd8b3 d8acd987d8a7d8af d8afd8a7d986d8b4daafd8a7d987db8c d8b4 61d424a2305cf

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.