بخشی پور: خواسته‌های معلمان در طرح رتبه بندی به هیچ عنوان محقق نشده است

d8a8d8aed8b4db8c d9bed988d8b1 d8aed988d8a7d8b3d8aad987e2808cd987d8a7db8c d985d8b9d984d985d8a7d986 d8afd8b1 d8b7d8b1d8ad d8b1d8aad8a8 61d57477330bc

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی گفت: جامعه بزرگ فرهنگیان از دولت توقعات زیادی دارند، چرا که با تصویب طرح رتبه بندی از نظر معلمان به هیچ عنوان خواسته‌های به حق آنها محقق نشده است.

به گزارش عامل، مجتبی بخشی پور در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) ضمن تشکر از رئیس جمهور، وزیر کشور و هیات وزیان در خصوص انتخاب امیری مقدم به عنوان استاندار کرمانشاه، بیان کرد: مردم حوزه انتخابیه‌ام با وجود تمام کاستی ها و مشکلات کماکان ن پشتیبان انقلاب هستند. مردمی که ناعادلانه از توزیع منابع و بازسازی های پس از جنگ بی بهره ماندند و سهمشان از سفره انقلاب را به دیگران بخشیدند.

وی خود را به عنوان خادم بیکارترین شهر ایران دانست و عنوان کرد: بنده حامل پیام مردم نجیبی هستم که هیچ گاه دولتمردان حق آنها را ادا نکردند. در شرایط سخت اقتصادی مردم رنج کشیده کشور بعد از خاتمه جنگ تحمیلی و چند سال اخیر و با شروع بیماری کرونا زیر فشار مشکلات فراوان قرار گرفته اند و توجهی به وضعیت آنها نشده است. به طوری که جوانان را از داشتن زندگی حداقلی محروم و سرپرستان خانوار را در قبال زن و بچه شرمسار ساخته که همین امر نارضایتی مردم از دولت و مسئولین را به دنبال دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه نطق خود خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: جامعه بزرگ فرهنگیان به عنوان بخش بزرگی از دولت توقعات زیادی دارند. مفاد رتبه بندی یکی از قدیمی ترین مطالبات فرهنگیان از دولت های پیشین بوده و که بعد از فراز و نشیب های فراوان به تصویب رسید اما از نظر معلمان به هیچ عنوان خواسته های به حق آنها محقق نشده است. آنچه که در رتبه بندی فعلی مصوب شده اضافه نمودن مبالغی به احکام حقوقی آنها به صورت یکسان است که هرگز با آنچه که مقصود و منظور از رتبه بندی است، جامه عمل نپوشانده است.

بخشی پور با اشاره به اینکه مفاد رتبه بندی موجود شفاف نبوده و محل اشکال فراوان است، افزود: رتبه بندی فعلی اهداف مد نظر را محقق ننموده و همچنان به عنوان مطالبه اصلی آنها باقی مانده و با این وضعیت هدف اصلی که ارتقا کیفیت تعلیم و تربیت است، حاصل نخواهد شد. اگر در شرایط فعلی امکان تحقق کامل این طرح نبود دولت می توانست با شفافیت مسائل و مشکلات مالی خود را با معلمان و نمایندگان آنها مطرح نموده و اصل آن را به در محدوده زمانی مشخص و به صورت پلکانی اجرایی می کرد.

وی خاطرنشان کرد: بحث ترمیم حقوق معلمان بازنشسته و همسان سازی آن با حقوق معلمین شاغل بعد از اجرای رتبه بندی و اصلاح حقوق نیروهای خدماتی، شکاف محسوسی بین ردیافتی آنها و دیگر کارکنان ایجاد کرده که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی در ادامه از دولت و وزیر راه و شهرسازی خواست که فعالیت عمده خود را در بخش مسکن و طرح جهش تولید که به نفع اقشار آسیب پذیر جامعه می باشد، متمرکز نموده و بیان کرد: با توجه به اینکه شهرستان اسلام آباد غرب در راستای اجرای این طرح به عنوان شهرستان پیشرو بیش از چندین جلسه ملی و استانی و بازدید میدانی و کارهای اولیه داشته است، لذا پیرو مذاکرات حضوری از رئیس جمهور و وزیر راه تقاضای کلنگ زنی آن در سفر دولت به استان کرمانشاه و دستور تسریع در واگذاری زمین رایگان به مردم محروم حوزه انتخابیه ام را دارم، چرا که با اجرای صحیح این طرح باعث رضایتمندی شهروندان خواهد شد.  

بخشی پور همچنین از وزیر نفت و دفاع خواست که در خصوص عملیات گازرسانی به روستاهای حوزه انتخابیه که باید در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسید، در اسرع وقت نسبت به برطرف نمودن موانع ادامه پروژه اقدام نمایند تا مردم از نعمت گاز بهره مند شوند.

وی از وزیر کشور نیز خواست که در خصوص لایحه استخدامی دهداران و شوراهای روستا که از مطالبات به حق این قشر زحمتکش می باشد اقدامات لازم را انجام دهد، چرا که این لایحه چندین سال است بین وزارت کشور و سازمان امور استخدامی سرگردان است.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

تولید کیت استخراج ژنوم کرونا ویروس با حمایت صندوق نوآوری

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
یک شرکت دانش‌بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تولید انبوه کیت استخراج ژنوم کرونا ویروس شد. به گزارش عامل، محمدباقر محمودی، مدیرعامل این شرکت‌ دانش بنیان در مورد کیت استخراج ژنوم کرونا ویروس گفت: مجموعه کیت‌های استخراج ژنوم کرونا ویروس بر پایه سیلیکا تکنولوژی است و این […]
d8aad988d984db8cd8af daa9db8cd8aa d8a7d8b3d8aad8aed8b1d8a7d8ac da98d986d988d985 daa9d8b1d988d986d8a7 d988db8cd8b1d988d8b3 d8a8d8a7 d8ad 61d5747ec13a5

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.