فاطمه‌(س) الگوی نقش مادری برای تربیت توحیدی است

d981d8a7d8b7d985d987e2808cd8b3 d8a7d984daafd988db8c d986d982d8b4 d985d8a7d8afd8b1db8c d8a8d8b1d8a7db8c d8aad8b1d8a8db8cd8aa d8aad988 61d5e20cc11d9

عامل/لرستان مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان اینکه مقام مادری باید مقام تربیت و معلمی باشد، گفت: حضرت فاطمه‌(س)، الگوی نقش مادری برای تربیت توحیدی فرزندان است؛ یعنی فرزندان براساس توحید و آموزه‌ها و احکام دینی، تربیت شوند که شأن و جایگاه واقعی مادر شدن در تعالیم دین اسلام است.

حجت‌الاسلام مهدی قدرتی در کارگاه آموزشی با موضوع «زن، مادر، انسان‌سازی و جامعه‌پردازی» در سالن شهید شکوهی دانشگاه لرستان برگزار شد، ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه‌زهرا(س)، گفت: حضرت فاطمه‌زهرا(س) الگوی کامل همسرداری و مقام مادری است».

وی با بیان اینکه براساس مفاهیم و آموزه‌های قرآنی، مقام همسری و مادر شدن و تحکیم نهاد خانواده، از موضوعات بسیار مهم و زیربنایی است، افزود: در آموزه‌های دین اسلام شخصیت‌های زنی همچون حضرت آسیه همسر فرعون، حضرت مریم، حضرت فاطمه‌زهرا(س) و حضرت خدیجه(س) مقام بسیار بالایی دارند و از زنان الگو براساس ایمان و معرفت، محسوب می‌شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان لرستان با بیان اینکه براساس آموزه‌های دینی، مقام مادری باید مقام تربیت و معلمی باشد و اینجاست که نقش انسان‌سازی مادر یک نقش بسیار کلیدی است، ادامه داد: حضرت فاطمه‌زهرا(س)، الگوی نقش مادری برای تربیت توحیدی فرزندان است؛ یعنی فرزندان براساس توحید و آموزه‌ها و احکام دینی، تربیت شوند که شأن و جایگاه واقعی مادر شدن در تعالیم دین اسلام است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان لرستان گفت: شهدای والامقام تربیت یافته‌ دینی مادران هستند و باعث افتخار کشور ماست که شهیدانی هرچند کم سن و سال همچون شهید لندی، دانش‌آموزی که در راه نجات جان چند زن به آتش زد و شهید شد در دامن زنان و مادران، تربیت شده و می‌شوند.   

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سیاست‌های استکبار جهانی برای کاهش فرزندآوری در سایر کشورها به‌ویژه کشورهای اسلامی، اظهار کرد: فرزندآوری از جمله مباحث مهم در دین اسلام است ولی دشمنان ایران اسلامی، دنبال ترویج فرهنگ کاهش فرزندآوری و کاهش رشد جمعیت هستند و طرح آنها، جمعیت‌زدایی از کشورها و در عین حال افزایش جمعیت کشورهای خودشان است.

حضرت فاطمه‌زهرا (س) الگوی کامل زنان است

در این کارگاه آموزشی علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان نیز با بیان اینکه مقام و جایگاه زن در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری یک جایگاه انسان‌ساز است، گفت: موضوع تربیت و انسان‌سازی از جمله موضوعات بسیار مهمی است که توسط زنان و مادران، انجام شده است و در قرآن کریم نیز یک سوره به نام سوره‌ نساء نامگذاری شده است.

سرپرست دانشگاه لرستان اضافه کرد: زنان در انقلاب اسلامی ایران، مشارکت بالایی داشتند و بعد از پیروزی باشکوه انقلاب اسلامی نیز در عرصه‌های گوناگون، نقش اثرگذار داشته‌اند و بی‌تردید، زنان ایران اسلامی در رسیدن به تمدن‌ْسازی نوین اسلامی هم نقش‌آفرین هستند.  

وی گفت: حضرت فاطمه‌زهرا(س) از نظر نقش مادری، همسرداری و مشارکت در امورات اجتماعی برای همه زنان الگوست و باید کوشش کرد ابعاد مختلف شخصیت این حضرت، بیش از پیش در جامعه، تبیین شود.

گفتنی است کارگاه آموزشی «زن، مادر، انسان‌سازی و جامعه‌پردازی» را امور بانوان و یاوران علمی دانشگاه لرستان و مدیریت بودجه، تشکیلات و تحول اداری دانشگاه با همکاری روابط عمومی دانشگاه برگزار کرد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

شکست تیم‌های مشهدی در برابر مدعیان قهرمانی لیگ برتر فوتسال

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
عامل/خراسان رضوی تیم‌های چیپس کامل و فرش‌آرای مشهد در برابر تیم‌های اول و دوم جدول لیگ برتر فوتسال تن به شکست دادند. هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتسال کشور امروز برگزار شد و تیم‌های مشهدی در برابر مدعیان اصلی قهرمانی لیگ برتر تن به شکست دادند. فرش‌آرا امروز در مشهد […]
d8b4daa9d8b3d8aa d8aadb8cd985e2808cd987d8a7db8c d985d8b4d987d8afdb8c d8afd8b1 d8a8d8b1d8a7d8a8d8b1 d985d8afd8b9db8cd8a7d986 d982d987 61d5e210acacb

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.