درک فاطمه(س) همسنگ درک شب قدر است

d8afd8b1daa9 d981d8a7d8b7d985d987d8b3 d987d985d8b3d986daaf d8afd8b1daa9 d8b4d8a8 d982d8afd8b1 d8a7d8b3d8aa 61d61a854d2ca

عامل/لرستان عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان گفت: درک فاطمه(س) همسنگ درک شب قدر است و چون کسی نمی‌تواند حقیقت شب قدر را درک کند از درک حقیقت فاطمه نیز عاجز است.

حجت‌الاسلام حسین فلاحی‌اصل در گفت‌وگو با عامل با اشاره به اینکه حضرت فاطمه(س) محور اهل‌بیت(ع) است، اظهار کرد: اوج آرزوی همه انبیا و اولیا این بوده که به رضای خدا برسند ولی حضرت فاطمه‌زهرا(س) افقی دارند که محور رضایت خداوند است.

وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا(س) در شرایطی وادار شدند که برای دفاع از ولایت خطبه بخوانند، ادامه داد: حضرت زهرا(س) از خانه خود فرزندانی را تربیت کرد که جهان را نورافشانی می‌کنند و تمام آفرینش فاطمه‌زهرا(س) را سِر مکتوم اندیشه حضرت حق می‌دانند.

فلاحی‌اصل اضافه کرد: در بیانی از امام محمدباقر(ع) آمده که هر کس فاطمه(س) را درک کند شب قدر را درک کرده است و چون کسی نمی‌تواند حقیقت شب قدر را درک کند از درک حقیقت فاطمی که همسنگ شب قدریوده نیز عاجز است.

وی افزود: خداوند متعال جهان را بر مبنای عالم غیب و شهود آفریده و فاطمه‌زهرا(س) عالم غیب ائمه‌اطهار است و از رفتار ائمه می‌توان به جایگاه شخصیتی دخت نبی مکرم اسلام پی برد.

عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان با اشاره به اینکه حضرت فاطمه‌زهرا(س) محور عالم ملکوت هستند، اضافه کرد: رسول خدا در شعب ابوطالب و آن زمان که فرزندش پنج ساله است می‌فرماید: فاطمه زهرا(س) ام‌ابیها به‌معنای مادر پدر است این در حالی است که رسول خدا(ص) خود پدر عالم است ولی می‌فرماید من مادرم را پیدا کردم و مادرم فاطمه(ص) است و این جایگاه معنوی دخت نبی مکرم اسلام است.

وی با اشاره به اینکه مصدر عالم حقیقت فاطمه(س) است با این جایگاه عده‌ای به خودشان اجازه می‌دهند به دخت نبی مکرم اسلام توهین کنند و ایشان سزاوار در و دیوار نبود، بیان کرد: در بیانی از امام معصوم آمده است که شیعیان آن حضرت بریده شده از آتش هستند.

فلاحی‌اصل با تاکید بر اینکه زیارت‌نامه حضرت فاطمه(س) دارای مضامین بلند و بیانگر آن است که خداوند متعال کسانی که می‌خواهند عالم را سرپرستی کنند و آنان را به سمت الله هدایت کنند را مورد آزمون و آزمایش قرار می‌دهند، خاطرنشان کرد: کسانی مانند حضرت فاطمه(س) که وظیفه هدایت انسان‌ها را بر عهده دارند باید ظرفیت توحیدی داشته باشند و در تمام ابعاد وجودی آزمون بدهند.

عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان با اشاره به اینکه خانواده‌ها در شیوه ترببت فرزند، محبت بین آنان به سیره فاطمی تاسی کرده و خانواده خود را فاطمی کنند، ادامه داد: در سیره فاطمی اعضای خانواده برای هم مهم هستند و بزرگ‌ترها محبت را به بچه‌ها عرضه می‌کنند کمااینکه وقتی زن و مرد مؤدبانه با هم حرف می‌زنند خودشان را در مسیر سیره فاطمی قرار داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه حضرت فاطمه(س) هیچ‌گاه درخواستی نکرد که امام علی(ع) شرمنده شود و زنان در زندگی‌های امروزی نباید کارهایی از شوهران بخواهند که او شرمنده شود، اضافه کرد: در هر شرایطی می‌توان در سیره فاطمی حرکت کرد کمااینکه خانواده فاطمی خانواده عشق‌ورزی و محبت است و همه اعضای آن به شکل عاطفی همدیگر را صدا می‌زنند.

فلاحی‌اصل راه برون‌رفت از مشکلات خانواده‌های امروزی را تاسی به سیره فاطمی دانست و عنوان کرد: خانواده‌ها در تربیت فرزند، خانه‌داری، رعایت حقوق فرزندان، بصیرت، صبر، محبت و عشق‌ورزی به همدیگر به سیره فاطمی اقتدا کنند کمااینکه آن حضرت در این دنیا می‌تواند بهترین الگو باشد و در آخرت نیز از مقام شفاعت برخوردار است.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

کالاهای رکورددار گرانی قیمت در سالی که گذشت

پ دی ۱۶ , ۱۴۰۰
نفت خام یکی از کالاهایی بود که رشد قیمت چشمگیری در سال ۲۰۲۱ داشت اما کالاهای دیگری بودند که رشد قیمت بزرگتری داشتند. به گزارش عامل، بسته‌های محرک مالی و پولی عظیمی که در سال ۲۰۲۰ توسط دولتهای سراسر جهان رونمایی شدند و در سال ۲۰۲۱ ادامه پیدا کردند، به […]
daa9d8a7d984d8a7d987d8a7db8c d8b1daa9d988d8b1d8afd8afd8a7d8b1 daafd8b1d8a7d986db8c d982db8cd985d8aa d8afd8b1 d8b3d8a7d984db8c daa9d987 61d61a89a2556

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.