حضرت فاطمه (س) بزرگ معلم سیاست، حکمت و تربیت است

d8add8b6d8b1d8aa d981d8a7d8b7d985d987 d8b3 d8a8d8b2d8b1daaf d985d8b9d984d985 d8b3db8cd8a7d8b3d8aad88c d8addaa9d985d8aa d988 d8aad8b1 61d61a8187bbd

عامل/لرستان مسئول امور بانوان ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر و حجاب و عفاف لرستان گفت: حضرت فاطمه (س) بزرگ معلم سیاست، حکمت و تربیت است.

روح انگیز جهان افروز در گفت‌وگو با عامل در خصوص ولایت پذیری حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: فاطمه (س) فرزند نبوت، همسر امامت، پاسدار و نگاهبان ارزش‌های امامت و ولایت، انسان کامل و اسم اعظم خداست. خداوند با خلقت این شاهکار خود را به نمایش گذاشت و به حق مصداق فتبارک الله احسن الخالقین است.

حضرت زهرا (س) شهیده دفاع از حریم ولایت

وی با بیان اینکه حضرت زهرا (س) عالمه‌ای است بی‌نظیر که با وجود همه علمی که دارد در مقابل امیرالمومنین(ع) به عنوان امام و ولی خود تابع محض است، افزود: اگر تاریخ پیشگامان ولایتمداری، ولایت‌پذیری، دفاع از ولایت و نهایتاً شهادت در راه دفاع از حریم ولایت را مرور کنیم نخستین نامی که به چشم می‌خورد و می‌درخشد، متعلق به بانویی بوده که دو عالم وامدار رشادت و دفاع جانانه‌اش در حمایت از ولایت  است.

مسئول امور بانوان ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر و حجاب و عفاف لرستان گفت: حضرت زهرای مرضیه با روشنگری‌های خویش اجازه ندادند حق ولایت پایمال شود و برای دفاع از ولی زمان خود شجاعانه پا به میدان گذاشت و در مقابل کسانی‌که به حق و وجود حضرت علی علیه السلام به عنوان همسر بلکه به عنوان امیرالمومنین تعرض کردند، ایستادگی کرد و بین در و دیوار قرار گرفت و بر اثر ضربه و جراحت ناشی از آن فرزندش از دنیا رفت و به بستر بیماری افتاد، تا به شهادت رسید.

نام‌فاطمه (س) و فرزندان ایشان منشأ انقلاب، تحرک و عدالت‌خواهی است

وی  با اشاره به اینکه اصولاً یک سوال اساسی و بزرگ مطرح است که، چرا تاریخ شهادت و محل دفن فاطمه (س) دختر موسس اسلام برای شیعیان معلوم نیست؟ چرا شبانه دفع می شود؟ تصریح کرد: نام فاطمه (س) برای یک سیستم و حکومت هویت و مشروعیت می‌آورد و همچنین باعث سلب هویت و مشروعیت را از یک حکومت می‌شود؛ با یک سخنرانی(ده روز بعد از رحلت پیامبر) مشروعیت یک حکومت را سلب می‌کند آنها حتی درختی که فاطمه (س) در سایه‌اش می نشست را هم بریدند؛ موضع گیری فاطمه(س) نسبت به یک سیستم (له یا علیه)، آنقدر مهم بود که نمی‌توانستند آن را نادیده بگیرند؛ نام‌فاطمه (س) و فرزندان ایشان منشأ انقلاب، تحرک و عدالت‌خواهی است.

جهان افروز گفت: حضرت زهرا (س) گرچه دو دهه بیشتر زندگی نکردند، اما برای او ۱۸ سال کافیست، برای بهترین اهل زمین شدن؛ کافیست در تاریکی یک لحظه نور بدرخشد چرا عظمت زندگی به طول آن نیست به ارتفاع آن است.

مسئول امور بانوان ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر و حجاب و عفاف لرستان خاطرنشان کرد: فاطمه (س)، تمام ظرفیت‌های وجودی یک انسان کامل را در همه ابعاد و زمینه‌ها در خارج و داخل خانه و در صحنه‌های اصلی زندگی یک زن به نمایش گذاشت.

حضرت فاطمه (س) بزرگ معلم سیاست، حکمت و تربیت است

وی با تاکید براینکه حضرت فاطمه (س) بزرگ معلم سیاست، حکمت و تربیت است، بیان کرد: چرا ما فاطمه را فقط بین در و دیوار می‌بینیم، نباید او را بین در و دیوار و محصور کنیم. فاطمه سد شکن تفکر غلط جاهلیت نسبت به زن بوده و هست؛ او جانانه از حریم امامت و ولایت دفاع کرد، گاهی با تهدید غاصبان خلافت، گاهی با گریه کردن در مرکز اجتماع مسلمین به همراه فرزندانش، گاهی با سخنرانی و گاهی با سکوت سیاسی امام رضا(ع) به نقل از پیامبر اکرم(ص) فرمودند: ای علی، خداوند سه فضیلت را به تو داده که به من داده نشده است، پدر زنی چون من، زنی چون فاطمه(س) و فرزندانی چون حسن(ع) و حسین(ع).

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

درک فاطمه(س) همسنگ درک شب قدر است

پ دی ۱۶ , ۱۴۰۰
عامل/لرستان عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان گفت: درک فاطمه(س) همسنگ درک شب قدر است و چون کسی نمی‌تواند حقیقت شب قدر را درک کند از درک حقیقت فاطمه نیز عاجز است. حجت‌الاسلام حسین فلاحی‌اصل در گفت‌وگو با عامل با اشاره به اینکه حضرت فاطمه(س) محور اهل‌بیت(ع) است، اظهار کرد: اوج […]
d8afd8b1daa9 d981d8a7d8b7d985d987d8b3 d987d985d8b3d986daaf d8afd8b1daa9 d8b4d8a8 d982d8afd8b1 d8a7d8b3d8aa 61d61a853e8c1

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.