برابری زن و مرد در رسیدن به کمال/ اسلام به زن شخصیت داد

d8a8d8b1d8a7d8a8d8b1db8c d8b2d986 d988 d985d8b1d8af d8afd8b1 d8b1d8b3db8cd8afd986 d8a8d987 daa9d985d8a7d984 d8a7d8b3d984d8a7d985 d8a8 61d610eb488fd

عامل/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به جایگاه ویژه زن و مرد و تساوی آنان در رسیدن به کمال، گفت: فرصت رسیدن به کمال برای زن و مرد به‌طور مساوی فراهم است کمااینکه اسلام بهترین ارزش و جایگاه را به زنان بخشیده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی در مراسم سوگواری ایام فاطمیه و «شبی با شهدای گمنام» که در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: ما به عشق فاطمه زنده هستیم و نطام ما نظامی نبوی و فاطمی است به طوری‌که در جای جای کشور ما مجالس فاطمیه برپا شده است.

وی با اشاره به اینکه زنده کردن شعائر الهی نشان‌دهنده صفای باطن است کسی که از سرچشمه تقوا برخوردار باشد نمی‌تواند در برپایی مجالس فاطمی مشارکت نکند، ادامه داد: با حماسه و ایثار شهدا به تاسی از حضرت فاطمه(س) عزت و شرافت و سربلندی نصیب نظام اسلامی ایران شده است.

شاهرخی با تاکید بر اینکه در شکل‌گیری شخصیت هر کسی سه امر وراثت، محیط و تربیت نقش دارد، اضافه کرد: افرادی به جهت وراثت در شرایط خوبی بودند اما گاهی محیط روی آنان تاثیر گذاشته و اجازه نداده شخصیت آنان به سمت ارزش‌های ایمانی سوق پیدا کند و نمونه این افراد فررند نوح و فرزندان یعقوب است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه برخی به جهت وراثت عقبه خوبی ندارند اما یک معلم خوب روی آنان تاثیر می‌گذارد، ادامه داد: بعد از اینکه یزید به درک واصل شد معاویه صغیر حاکم شد و بعد از حکومت گفت ما غاصب خلافت هستیم و خلافت ازآن اهل‌بیت است بدین معنا که این فرد به جهت وراثت جایگاه خوبی نداشت اما معلمی داشته که او را به سمت امور دینی و محبت اهل‌بیت(ع) سوق داده است.

وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا(س) در سه عامل شکل‌گیری شخصیتی یعنی وراثت، محیط و تربیت در اوج قله قرار دارد، گفت: به جهت وراثت پدرش رسول خدا(ص) و اشرف مخلوقات است و مادرش حضرت خدیجه است، از جهت محیط، محل نزول فرشتگان الهی و به لحاظ تربیتی پرورش یافته مکتب نبوی و علوی بود.

شاهرخی با اشاره به اینکه وقتی حضرت فاطمه(س) وارد خانه می‌شد رسول خدا به سمت او می‌شتابید و می‌فرمود خوش آمدی، جای خود را به فاطمه می‌داد و دستش را می‌بوسید، اضافه کرد: سیره فاطمی برای ما الگو است و باید سیره آن حضرت را در مقام عمل پیاده کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه وقتی ام‌سلمه که در خصوص شان و منزلت زنان از پیامبر(ص) سؤال کرد آیه ۳۳ سوره احزاب نازل می‌شود، ادامه داد: بین مردان و زنان در رسیدن به کمالات تفاوتی وجود ندارد و زن و مرد در اسلام، ایمان، تواضع و صبر و خشوع یکی هستند کمااینکه هم زنان و هم مردان اهل نماز و روزه هستند و شکم خود را از حرام حفظ کرده و پاکدامن هستند.

وی با اشاره به اینکه رسیدن به کمالات زن و مرد ندارد و مسیر برای کمال زن و مرد فراهم است، افزود: قرآن زن نوح و زن لوط را به‌عنوان الگوی کفار و حضرت آسیه و حضرت مریم را به‌عنوان الکوی زنان مؤمن معرفی می‌کند این دو بانو الگوی تمام برای بشریت هستند.

شاهرخی با تاکید بر اینکه جریان نفوذ می‌تواند در خانه پیامبر(ص) نفود کند، ادامه داد: زنان می‌تواند الگوی مردان و زنان تاریخ باشند کمااینکه ما در جامعه بشریت بانوان باحیا و باعفتی داریم که برای زنان و مردان الگو هستند نمونه آنان مادران و همسران شهدا هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه ما باید پرچم‌های علوی و فاطمی را زنده نگه داریم و مناسبات ما در خانواده راستی، درستی و فضیلت‌ها باشد، ادامه داد: هیچ دینی مانند اسلام به زن اعتبار و جایگاه نداده است و اسلام منزلت زن را احیا کرد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

نوسازی منازل تخریب شده بر اثر سیل با پرداخت تسهیلات و کمک بلاعوض انجام می شود

پ دی ۱۶ , ۱۴۰۰
عامل/هرمزگان وزیر نیرو گفت: دولت با تمام توان از عزیزان سیل زده حمایت می‌کند و تا پایان آلام آن‌ها در کنار این عزیزان خواهد ایستاد. علی‌اکبر محرابیان امشب(۱۵ دی ماه) در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان هرمزگان، که ساعتی پیش با حضور دکتر عسکری […]
d986d988d8b3d8a7d8b2db8c d985d986d8a7d8b2d984 d8aad8aed8b1db8cd8a8 d8b4d8afd987 d8a8d8b1 d8a7d8abd8b1 d8b3db8cd984 d8a8d8a7 d9bed8b1d8af 61d610fed77ab

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.