اصول نظری سیاست در مکتب سلیمانی

d8a7d8b5d988d984 d986d8b8d8b1db8c d8b3db8cd8a7d8b3d8aa d8afd8b1 d985daa9d8aad8a8 d8b3d984db8cd985d8a7d986db8c 61d426e1e9eb5

عامل/لرستان یک مدرس سواد رسانه با تأکید بر اینکه در اصول نظری سیاست سردار سلیمانی، سیاست خدمت به مردم است، گفت: مکتب سلیمانی مفهوم ولایت‌مداری را ارتقا داد.

اسفندیار باقری در گفت‌وگو با تشریح اصول نظری، سیاست در مکتب سردار سلیمانی، اظهار کرد: عناصر رفتار سیاسی سردار سلیمانی مبتنی‌ بر سیاست‌های داخلی بود.

وی با اشاره به اینکه چهره سیاسی سردار سلیمانی مبتنی‌ بر توحید بود، تصریح کرد: ولایت، عقلانیت و مقاومت سه عنصر بنیادی مکتب سیاسی سردار سلیمانی بود و اعتقاد به ولایت برجسته‌ترین عنصر بنیادی در مکتب سیاسی سردار دل‌ها بود.

باقری با اشاره به اینکه ولایت در جای‌جای تصمیمات سردار سلیمانی اثر داشت و یک لحظه بر خلاف منویات مقام معظم رهبری نبود، ادامه داد: هدف سیاسی سردار سلیمانی اعتلای کشور و حفظ منافع کشورهای مسلمان بود و برای رسیدن به این اهداف جان خود را فدا کرد.

این مدرس حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه اقدامات منطقه‌ای سردار سلیمانی برای ملت ایران قابل فهم است، خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی در طول حیات بابرکتش به‌واسطه نبوغ نظامی جبهه مقاومت را شکل داد. سردار سلیمانی در مشی سیاسی شاگرد امام راحل(ره) بود و اهل حزب و جناحی نبود بود؛ به معنای دیگر انقلابی‌گری خط مشی پُررنگ سردار سلیمانی بود.

وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی در عالم انقلابی‌گری پایبند به انقلاب و خط مبارک ولایت بود، بیان کرد: مکتب و اصول عملی سردار سلیمانی در عرصه سیاسی، اعتقاد عملی به ولایت فقیه بود، به‌طوری که در رفتار عملی خود مفهوم ولایت‌مداری را ارتقا داد و مسئولان باید به ولایت، اعتقاد عملی داشته و توصیه‌های ایشان را نصب‌العین قرار دهند.

باقری با اشاره به اینکه سیره عملی سیاسی سردار سلیمانی احترام به مردم بود، به‌طوری‌ که این سردار بزرگ اسلام در سیاست عملی، خدمت به مردم را عبادت می‌دانست، ادامه داد: اگر نگاه مسئولی با الگوگیری از سیره سیاسی سردار سلیمانی، خدمت به مردم باشد تمام حواشی از بین می‌برد چراکه در مکتب سلیمانی خدمت به مردم با ارزش‌های دینی برابر است.

این مدرس سواد رسانه با بیان اینکه سردار سلیمانی هیچ‌گاه اجازه نداد گروهی او را مصادره کنند و تنها به فکر اعتلای کشور بود بر لزوم تحلیل ابعاد و اصول عملی و نظری سیاست در مکتب سلیمانی تأکید کرد و افزود: پژوهشگران با روش‌های نو ابعاد مختلف شخصیت تکرار نشدنی شهید سلیمانی را تبیین کنند.

وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی جز در شرایط ضروری و لازم، به‌صورت علنی وارد دنیای سیاست نشد و با همه جریانات سیاسی در داخل و خارج کشور در ارتباط بود، اضافه کرد: در مکتب سلیمانی سیاست برای مردم است و اگر سیاست به معنای خدمت به مردم بود، اقتدار نظام با حضور مردم حفظ و وحدت و انسجام به معنی واقعی کلمه شکل می‌گیرد.

باقری عنوان کرد: سردار سلیمانی شخصیتی دوست داشتی با روحیه فداکارانه بود که از جوانی تا هنگام شهادت در دفاع از وطن گام برداشت و در سپاه قدس با یاری مردم منطقه فتنه‌های استکبار جهانی از جمله داعش را خاموش کرد. اخلاص و تواضع از ویژگی‌های سردار سلیمانی در کنار مدیریت جهادی بود؛ ایشان هیچ‌گاه از رسالت اصلی خود خارج نشد. کار برای خدا، اخلاق‌مداری در عین قدرت، توجه به خانواده‌های شهدا، تبحر بالای رزمی و تلاش برای آزادی کشورهای مسلمان از دست نظام سلطه از دیگر زوایای شخصیتی سردار سلیمانی است.

وی با اشاره به اینکه راهی که سردار سلیمانی آغاز کرده ادامه خواهد داشت چراکه او پایه‌گذار مکتب مقاومت است، افزود: سردار سلیمانی در راستای صیانت از ارزش‌های انقلابی با تقویت جبهه‌های مقاومت توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کرد کمااینکه امروز می‌بینیم جبهه مقاومت با پیروی از مکتب سردار سلیمانی بسیار منسجم شده است.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

سیل خسارات زیادی به زیرساخت‌های شهری و روستایی وارد کرده است

س دی ۱۴ , ۱۴۰۰
نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: سیل خسارات زیادی به محصولات کشاورزی، جاده‌های مواصلاتی وارد کرده و انتظار می‌رود هر چه سریع‌تر نسبت به برآورد خسارات اقدام شود. به گزارش عامل، سیدموسی موسوی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس بیان کرد: بارش‌های […]
d8b3db8cd984 d8aed8b3d8a7d8b1d8a7d8aa d8b2db8cd8a7d8afdb8c d8a8d987 d8b2db8cd8b1d8b3d8a7d8aed8aae2808cd987d8a7db8c d8b4d987d8b1db8c 61d426e993768

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.