اشتراکات مکتب‌های فاطمی و سلیمانی

d8a7d8b4d8aad8b1d8a7daa9d8a7d8aa d985daa9d8aad8a8e2808cd987d8a7db8c d981d8a7d8b7d985db8c d988 d8b3d984db8cd985d8a7d986db8c 61d5c6f862d6e

عامل/لرستان یک کارشناس مذهبی لرستان با اشاره به وجود اشتراکات فراوان در مکتب فاطمی و سلیمانی، گفت: ظلم‌ستیزی، دفاع از امام زمان خود، موضع‌گیری در زمان و مکان مشخص و شهادت در راه ولایت از مهم‌ترین وجوه اشتراک این دو مکتب است.

حجت‌الاسلام محمد امیری‌لرستانی، در گفت‌وگو با عامل، با تسلیت ایام فاطمیه، اظهار کرد: زندگی حضرت فاطمه‌زهرا(س) را می‌توان به دو بخش قبل و بعد از رحلت نبی مکرم اسلام(ص) تقسیم‌بندی کرد.

وی با اشاره به اینکه حضرت فاطمه‌زهرا(س) قبل‌از رحلت پیامبر(ص) در خدمت پدر و به‌ عبارتی زینت پدر بود، افزود: حضرت فاطمه‌زهرا(س) در کنار نقش فرزندی، نقش مادری و پدری هم داشت به‌نوعی که ایشان به «ام‌ابیها» مشهور است.

امیری‌لرستانی با اشاره به اینکه بعد از رحلت نبی مکرم اسلام در حالی‌ که باید حضرت فاطمه(س) در اوج تکریم و احترام باشد اما آن حضرت را مورد ظلم و ستم قرار می‌دهند تا جایی‌که بین در و دیوار به فیض شهادت می‌رسد، ادامه داد: در سقیفه حق مسلم امام علی(ع) را غصب کردند و در اینجا نقش سیاسی فاطمه(س) پررنگ می‌شود.

این کارشناس مسائل مذهبی با تأکید بر اینکه دخت نبی‌مکرم اسلام الگوی کاملی است که در کنار تربیت و خانه‌داری در جامعه خطبه‌های آتشین را در مورد غصب خلافت و فدک ایراد می‌کند، ادامه داد: حضرت فاطمه‌زهرا(س) امام علی(ع) را امام زمان خود می‌داند و با این استدلال که به فرمایش نبی مکرم اسلام هر کسی امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است از حقانیت مولای متقیان دفاع می‌کند کمااینکه همه می‌دانستند که امام زمان‌شان در آن روزگار، امام علی(ع) است.

وی با اشاره به اینکه حضرت فاطمه(س) از امام علی(ع) نه به‌عنوان همسر خود بلکه به‌عنوان امام زمانش دفاع می‌کند، اظهار کرد: دخت نبی مکرم اسلام الگوی زنی است که دیگران را بر خود مقدم دانسته و حق ولایت را تبیین می‌کند.

امیری‌لرستانی با اشاره به اینکه در سیره فاطمی و مکتب سلیمانی وجه اشتراکات فراوانی وجود دارد، بیان کرد: اولین اشتراک سیره فاطمی و مکتب سلیمانی خط مبارزه با ظلم و ستم است به‌طوری‌ که خط مبارزه‌ با ظلم و ستم از زمان پیامبر و امام علی(ع) و فاطمه(س) ریخته شده و تا زمان ظهور ادامه دارد.

این کارشناس مسائل مذهبی توکل و از خود گذشتن را وجه اشتراکات سیره فاطمی و مکتب سلیمانی دانست و با اشاره به اینکه سردار سلیمانی در کنار توکل بر خدا، ایثار را با خود همراه کرد، گفت: وجهه اشتراک سیره فاطمی و مکتب سلیمانی رسیدن به شهادت و دشمن‌شناسی است.

وی دیگر اشتراکات مکتب سلیمانی و سیره فاطمی را موضع‌گیری در زمان و مکان مشخص دانست و با اشاره به اینکه موضع‌گیری باید در زمان و به‌موقع باشد، ادامه داد: اگر سردار سلیمانی دیرتر به عراق و سوریه می‌رفت و کمک مستشاری نمی‌داد قطعاً داعش در کرمانشاه بود.

حجت‌الاسلام امیری‌لرستانی با اشاره به اینکه مواضع به موقع حضرت فاطمه(س) در زمان و مکان خود موجب شد تا مظلومیت امام علی(ع) اعلام و چهره دشمنان برای مردم روشن شود، اظهار کرد: سردار سلیمانی محب اهل‌ بیت(ع) بود و ارادتی ویژه به دخت نبی مکرم اسلام داشت کمااینکه در کلیپ‌های متعدد و در عملیات‌هایی که با ذکر یا زهرا(س) آغاز می‌شد می‌توان اوج ارادت این سردار بزرگ را به دخت نبی مکرم اسلام مشاهده کرد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

شناسایی ۳۶ مبتلای جدید به کرونا در لرستان

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
عامل/لرستان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان از شناسایی ۳۶ مبتلای جدید به کرونا در استان خبر داد. مریم کوشکی اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۳۶ مبتلای جدید به ویروس کرونا در لرستان شناسایی شد و خوشبختانه کسی بر اثر ابتلا به این ویروس فوت نشده است. معاون بهداشتی دانشگاه […]
d8b4d986d8a7d8b3d8a7db8cdb8c dbb3dbb6 d985d8a8d8aad984d8a7db8c d8acd8afdb8cd8af d8a8d987 daa9d8b1d988d986d8a7 d8afd8b1 d984d8b1d8b3d8aa 61d5c6ff5b7d3

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.