چرا قبر حضرت زهرا (س) مخفی است؟

da86d8b1d8a7 d982d8a8d8b1 d8add8b6d8b1d8aa d8b2d987d8b1d8a7 d8b3 d985d8aed981db8c d8a7d8b3d8aad89f 61c9954fd07d3

عامل/قم استاد حوزه علمیه گفت: این سؤال مهمی است که هر مسلمانی باید از خودش بپرسد که چرا حضرت زهرا (س) تنها دختر پیامبر(ص) با این عظمت و شأنی که در نزد خدا داشتند باید وصیت کنند که من را شبانه غسل کنید و شبانه دفن کنید و قبرشان مخفی باشد؟ جواب این سؤال را خود حضرت فرمودند که من راضی نیستم کسانی که به من ظلم کردند در تشییع جنازه من شرکت کنند و از محل دفن من با خبر باشند.

حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد در سخنرانی حرم حضرت معصومه (س) با بیان اینکه پیامبر(ص) به سلمان فرمودند هر کسی دخترم فاطمه را دوست داشته باشد در بهشت با من است و هر کسی بر او غضب بگیرد در آتش خواهد بود، عنوان کرد: پیامبر(ص) به حضرت زهرا (س) فرمودند هر کسی بر تو صلوات بفرستند خداوند گناهانش را می‌آمرزد و در بهشت برین با من محشور می‌شود.

وی با اشاره به عظمت حضرت زهرا (س) گفت: در باب نامگذاری حضرت زهرا(س) امام صادق (ع) فرمودند فاطمه را فاطمه نامیدند زیرا مردم از درک عظمت و معرفت این بانو عاجز شدند ولی ما وظیفه داریم به اندازه درک و فهم خود عظمت این بانو را درک کنیم.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حضرت زهرا (س) تنها بانویی است که پیامبر و امام نیست ولی تمام کمالات و مقامات آن‌ها را خداوند به ایشان عنایت کرده است، اظهار کرد: حضرت زهرا (س) معصوم کامل هستند و امام باقر (ع) فرمودند خدای متعال اطاعت از حضرت زهرا (س) را بر جمیع موجودات واجب کرده است.

وی با تأکید بر اینکه ما باید از خدا معرفت و درک و فهم بخواهیم، گفت: پیامبر(ص) فرمودند خداوند همانا با رضا و خشنودی حضرت زهرا (س) راضی و با غضب او غضبناک می‌شود که نشان دهنده عظمت حضرت زهرا (س) است.

فرحزاد با بیان اینکه انسان باید بداند که از امام زمان خود چه نمره ای می‌گیرد، اظهار کرد: داوود رِقی می‌گوید من پسر عمویی داشتم که عیال‌وار و فقیر بود ولی ناصبی بود؛ من کمکی به او کردم تا مشکلاتش برطرف شود بعد به مدینه رفتم و خدمت امام صادق (ع) رسیدم و ایشان به من فرمودند روز پنجشنبه عملی را انجام دادی که خشنود شدم و آن صله تو برای پسر عمویت بود که این روایت نشان می‌دهد قطع صله رحم حتی اگر دشمن اهل بیت(ع) هم باشد جایز نیست.

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن می فرماید ما حضرت یونس را به خاطر اینکه به قوم خود غضب کرد توبیخ کردیم، گفت: عظمت حضرت زهرا (س) نزد خدا به قدری است که خدا به ایشان چک سفید امضا داده که به هر کسی غضب کنند خدا هم به او غضب می‌کند و به هرچه رضایت بدهند خدا هم به آن رضایت می‌دهد.

کارشناس مذهبی رسانه ملی با بیان اینکه اگر حضرت زهرا (س) نبودند خبری از غدیر و تشیع نبود، افزود: به برکت این بانو خط غصب ولایت آشکار شد و وقتی آن دو نفر به اصرار امیرالمؤمنین(ع) به دیدار حضرت زهرا (س) آمدند حضرت صریحا به آنها فرمودند شاهد باشید که من از شما دو نفر ناراضی هستم و در روایت است در حالی حضرت زهرا (س) از دنیا رفتند که از آن‌ها خشمگین بودند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

"سینه ما رکس" در سینماهای هنر و تجربه

د دی ۶ , ۱۴۰۰
سینماهای «هنروتجربه» از ۶ دی ماه میزبان مستند «سینه‌ما رکس» به کارگردانی میترا مهتریان و صادق دهقان می‌شوند.   به گزارش عامل به نقل از روابط عمومی موسسه «هنروتجربه»، مستند «سینه‌ما رکس» به کارگردانی میترا مهتریان و صادق دهقان و تهیه کنندگی میترا مهتریان از روز دوشنبه ۶ دی ماه […]
d8b3db8cd986d987 d985d8a7 d8b1daa9d8b3 d8afd8b1 d8b3db8cd986d985d8a7d987d8a7db8c d987d986d8b1 d988 d8aad8acd8b1d8a8d987 61c99556b3a27

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.