سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی قم معارفه شد

d8b3d8b1d9bed8b1d8b3d8aa d8acd8afdb8cd8af d8afd8a7d986d8b4daafd8a7d987 d8b9d984d988d985 d9bed8b2d8b4daa9db8c d982d985 d985d8b9d8a7d8b1 61d5a10b75a20

عامل/قم مهدی مصری سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی قم روز چهارشنبه در آیینی با حضور آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س)، محمدحسین نیکنام مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت و مسوولان استان قم، معارفه شد.

در این آیین پیام آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید در قدردانی از دکتر محمدرضا قدیر رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی قم قرائت شد.

دکتر محمدرضا قدیر رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی قم در این آیین با اشاره به دوره مدیریتی خود، گفت: در ۲۲ ماه مبارزه با بیماری کرونا، روزهای سختی را سپری کردیم و امیدواریم روزهای خوبی در انتظار ملت ایران باشد.

وی افزود: در این دوره اداره‌ها و نهادهای مختلف استان قم و همچنین دفاتر مراجع و رسانه‌ها کمک بسیاری برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا کردند.

مهدی مصری سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم در این آیین با اشاره به شاخص‌های استان قم در حوزه بهداشت و درمان، گفت: زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی خوبی در این استان ایجاد شده، ولی عقب‌افتادگی‌های مزمنی به خصوص در شهرهای جدید وجود دارد که باید برطرف شود.

مصری با اشاره به مدیریت پیشگیری از بیماری کرونا، افزود: ۷۰ درصد اقداماتی که باید انجام شود در حوزه خارج از دانشگاه علوم پزشکی است و اداره‌ها و اصناف و آموزش‌وپرورش باید در این زمینه کمک کنند.

وی با تاکید بر اقناع‌سازی دلواپسان واکسن برای ارتقاء شاخص واکسیناسیون در شهر قم، اضافه کرد: باید تلاش کنیم با تزریق دُز سوم واکسن از ورود کشور به پیک ششم جلوگیری شود.

مصری با تاکید بر نظارت و بازرسی میدانی بر مسائل بهداشتی و درمانی، بیان کرد: تلاش دارم ستون مدیریتی، نیروی انسانی و ساختار دانشگاه علوم پزشکی قم اصلاح و تقویت تا عقب‌افتادگی‌ها در بعضی حوزه‌ها جبران شود.

وی با بیان این‌که قم شهری مهم، حساس و پایگاه جهان تشیع است، گفت: سیاست‌گذاری حوزه سلامت در قم باید با این رویکرد انجام شود تا بتوانیم در ارتقاء سلامت نقش عمده داشته باشیم.

وی با اشاره به‌ضرورت ترویج سبک زندگی سالم،‌ تصریح کرد: باید با توجه به اسناد بالادستی که در این حوزه وجود دارد،‌ بتوانیم در راستای ارتقاء سلامت مردم به‌ویژه در پیشگیری از کرونا برنامه‌ریزی داشته باشیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم اضافه کرد: مراکز درمانی طب سنتی و ایرانی که مورد تاکید وزیر بهداشت قرار دارد، در حدی که علمی باشد و به سبک زندگی سالم کمک کند، مدیریت و ترویج می‌شود.

وی با تاکید بر استفاده از تجربیات حوزه‌ها و الگوهای حوزوی در ارتقاء سلامت معنوی و روانی مردم، افزود: با توجه به این‌که باورهای اعتقادی و بهداشت اسلامی در سلامت مردم نقش عمده دارد، باید ارتقا یابد.

وی در ادامه، برنامه‌ریزی برای افزایش درآمد دانشگاه،‌ تجهیز مراکز درمانی، راه‌اندازی مرکز جامع درمان سرطان، هوشمندسازی مرکز اورژانس ۱۱۵ به‌عنوان پایلوت در کشور، ارتقاء زیرساخت‌های دانشکده سلامت و دین، تکمیل پردیس دانشگاه و خرید مخزن اکسیژن ۲۵ تُنی برای بیمارستان کامکار را از جمله اهداف مدیریت خود عنوان کرد.

مصری همچنین، ساخت خوابگاه دانشجویان متاهل، تاسیس بنیاد عام‌المنفعه حامیان دانشگاه، توسعه مراکز تحقیقاتی و تقویت تحقیقات علوم انسانی اسلامی در این مراکز، تاسیس دانشکده داروسازی، استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاه برای پیشبرد اهداف دانشگاه و سیاست‌گذاری سلامت و تاسیس مرکز فرهنگی کشوری در دانشگاه علوم پزشکی قم را از دیگر اهداف خود بیان کرد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

بیمارستان های خراسان شمالی در پیک کرونا فقط بیمار کرونایی پذیرش می کند

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
عامل/خراسان شمالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: متاسفانه عدم وجود بیمارستان های خصوصی در این استان بسیار به چشم می آید. دکتر سید جواد پورنقی در گفت و گو با عامل، اظهار کرد: نبود بیمارستان خصوصی و یا پشتیبان در این استان موجبات آزار مردم را فراهم کرده […]
d8a8db8cd985d8a7d8b1d8b3d8aad8a7d986 d987d8a7db8c d8aed8b1d8a7d8b3d8a7d986 d8b4d985d8a7d984db8c d8afd8b1 d9bedb8cdaa9 daa9d8b1d988d986 61d5a1144b731

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.