کاهش ۲۲۰ میلیاردی سود بدهی شهرداری قزوین به بانک شهر

daa9d8a7d987d8b4 dbb2dbb2dbb0 d985db8cd984db8cd8a7d8b1d8afdb8c d8b3d988d8af d8a8d8afd987db8c d8b4d987d8b1d8afd8a7d8b1db8c d982d8b2d988 61c0499667bfe

عامل/قزوین رئیس شورای شهر قزوین گفت: با درایت مجموعه مدیریت شهری، با نظر هیئت خبرگان بانکی و اقتصادی و شورای بانک‌ها، بدهی شهرداری به بانک شهر در رابطه با اوراق، ۲۲۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است.

فرج‌الله فصیحی در جلسه علنی شورای شهر قزوین که شب گذشته ۲۸ آذر ۱۴۰۰ برگزار شد، تصریح کرد: در شورای پنجم مصوب کردیم که بدهی ۴۷۰ میلیارد تومانی شهرداری به بانک شهر پرداخت شود اما بازرسی مانع این کار شد، می‌توانم بگویم این اتفاق خوبی بود که به نفع مردم تمام شد.

وی افزود: بعد از بررسی‌های صورت گرفته این بدهی به ۲۵۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرد، در واقع ۲۲۰ میلیارد تومان از سود مضاعف بدهی کاهش یافته است، این مبلغ ۷۰ درصد بدهی بود که کاهش پیدا کرده و باقی بدهی نیز در حال بررسی است.

رئیس شورای شهر قزوین بیان کرد: در حال حاضر ۱۸ پرونده مفتوح داریم که شامل بدهی ۸۰ میلیارد تومانی حوزه پیمانکاران و سازمان‌ها است، این بدهی در حال بررسی است و احتمال کاهش آن وجود دارد، این کاهش از سود مضاعف بانک شهر به نفع شهرداری است.

وی تأکید کرد: شهرداری باید در مدت معین نسبت به تسویه حساب اقدام کند تا دوباره با بدهی مضاعف روبه‌رو نشویم.

فصیحی در خصوص بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری قزوین نیز تأکید کرد: با توجه به گزارش ارائه شده در خصوص هزینه و درآمد ۶ ماهه اول سال، هزینه باید در این مدت ۲۱۴ میلیارد تومان می‌شد اما ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است و می‌توان گفت ۱۸ درصد از وضعیت قانونی مصوب هزینه اضافه شده است و در ماه‌های جاری نیز هزینه افزایش پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه‌ها و درآمدها از شهردار می‌خواهیم بودجه را واقعی ببندد، ۸ سال است که از وضعیت بودجه‌بندی شهرداری گلایه دارم چرا که بودجه را بر اساسی می‌بندند که واقعی نیست، ۶۰ درصد درآمد را در املاک در نظر می‌گیریم در حالی که خود درآمد املاک ۵۰ درصد محقق می‌شود.

رئیس شورای شهر قزوین بیان کرد: سال ۹۶ تنها سالی بود که املاک بیش از ۷۰ درصد به فروش رسید، قبل و بعد از آن درآمد املاک ۵۰ درصد محقق شده است، با توجه به اینکه بودجه جدیدی در حال بستن است لزومی ندارد ۱۴۰۰ میلیارد بودجه در نظر گرفته شود، در نهایت ۴۰۰ میلیارد محقق نشود و برخی از پروژه‌ها نیمه‌کاره باقی بماند.

وی تأکید کرد: بودجه را هزار میلیارد ببندید اما تمام آن محقق شود، بودجه باید واقعی باشد، چرا بودجه را افزایش دهیم از شهردار می‌خواهیم بودجه را واقعی ببندد؛ بودجه متورم، غیرواقعی و ناسالم باعث می‌شود که پروژه‌ها نیمه‌تمام بمانند چراکه بودجه جاری همیشه بوده و این پروژه‌های عمرانی است که بی‌نصیب می‌مانند.

شهردار بودجه ۵ هزار میلیاردی بیاورد

فاطمه اشدری، عضو دیگر شورای شهر قزوین در خصوص بودجه شهرداری بیان کرد: خلاف آقای فصیحی از شهرداری بودجه بالای ۵ هزار میلیارد می‌خواهم و باید شهردار بودجه‌ای واقعی بیاورد، شهردار باید بودجه‌ای بیاورد که شهر را تغییر دهد و این بودجه باید بالای ۵ هزار میلیارد باشد در غیر این صورت من این شهردار را نمی‌خواهم.

وی افزود: شهردار با توانمندی‌هایی که دارد می‌تواند بودجه بالایی ببندد، چرا اصرار می‌کنید که بودجه واقعی کم بیاورد، این بودجه کم را نمی‌توانم بپذیرم، مدیریت شهری عرضه و توان دارد و باید بودجه را حداقل ۲ برابر کند و این توانمندی وجود دارد.

این عضو شورای شهر بیان کرد: ما باید براساس بودجه‌ای که محقق می‌شود هزینه‌ها را بچینیم و هزینه عمرانی را تأمین کنیم، خیلی از پروژه‌ها به واسطه بخش خصوصی تأمین منابع می‌شود و تا پایان سال ۱۴۰۰ باید پروژه‌های نیمه تمام به سامان برسند، مدیریت شهری قول داده است و باید عملی کند، با وعده‌های شهردار نگران تحقق بودجه نخواهیم بود چون اعتماد داریم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرداری دارای بانک منابع انسانی نیست، شهردار برای انتخاب مدیران از ظرفیت موجود در شهرداری اطلاع ندارد و هنگام جابه‌جایی می‌گویند ما نیرو نداریم، در اولین فرصت باید بانک اطلاعاتی نیروهای انسانی تشکیل شود، اگر این بانک موجود است به شورا و شهردار ارائه شود.

اشدری بیان کرد: تمامی سازمان‌ها، معاونت‌ها، مناطق مکلف شوند که لیست نیروهای خود را معرفی کنند، در حال حاضر افراد زیادی هستند که متخصص در حوزه کارت زدن شدند و صرفاً صبح کارت می‌زنند و از اداره خارج می‌شوند و برای ثبت ساعت خروج به دفتر برمی‌گردند، این‌ها باید غربالگری شود و نیروهای متخصص واقعی شناسایی شوند.

وی یادآور شد: مدیریت شهری همیشه با بی‌عرضگی نیرو گرفتند و نتوانستند نیرو تربیت کنند باید این موضوع بررسی شود که چه نیروهایی با چه تخصصی در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ارائه گزارشی از مهار و کنترل رشد پایه پولی و نقدینگی

د آذر ۲۹ , ۱۴۰۰
به گزارش روز دوشنبه عامل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که یکشنبه شب به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد گزارشی از مهار و کنترل رشد پایه پولی و نقدینگی کشور در سه ماهه گذشته ارائه شد. بر اساس این گزارش، آمارها […]
d8a7d8b1d8a7d8a6d987 daafd8b2d8a7d8b1d8b4db8c d8a7d8b2 d985d987d8a7d8b1 d988 daa9d986d8aad8b1d984 d8b1d8b4d8af d9bed8a7db8cd987 d9bed988 61c049985f57d

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.