نمایشگاه مجازی محصولات خانگی در قزوین برگزار می‌شود

d986d985d8a7db8cd8b4daafd8a7d987 d985d8acd8a7d8b2db8c d985d8add8b5d988d984d8a7d8aa d8aed8a7d986daafdb8c d8afd8b1 d982d8b2d988db8cd986 61d59ab58103a

عامل/قزوین مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: برای تقویت اتصال به بازار صنایع‌دستی باید از ظرفیت دستگاه‌های داخلی استفاده کنیم، در حال حاضر جهاد دانشگاهی با برگزاری نمایشگاه مجازی مشاغل خانگی در این بخش ورود پیداکرده و سامانه‌ای برای این امر در نظر گرفته است.

وحید انتظاری در نشست بررسی نمایشگاه مجازی نمایشگاه مجازی مشاغل خانگی استان قزوین که با همکاری جهاد دانشگاهی قزوین برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در حال حاضر مهم‌ترین مشکل هنرمندان صنایع‌دستی و تولیدکنندگان محصولات خانگی اتصال به بازار است، وقتی اتصال به بازار صورت بگیرد مسئله کیفیت و قیمت تمام‌شده محصول موردتوجه قرار خواهد گرفت.

وی افزود: برای تقویت اتصال به بازار صنایع‌دستی باید از ظرفیت دستگاه‌های داخلی استفاده کنیم، در حال حاضر جهاد دانشگاهی با برگزاری نمایشگاه مجازی مشاغل خانگی در این بخش ورود پیداکرده و سامانه‌ای برای این امر در نظر گرفته است.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کار استان قزوین اظهار کرد: از دستگاه‌های متولی انتظار داریم که کلیه هنرمندان و فعالان حوزه صنایع‌دستی و محصولات خانگی دارای مجوز را به این سامانه متصل کنند تا جهاد دانشگاهی بتواند آن‌ها را حمایت کند، محصولات متنوعی ازجمله فرش‌بافی، صنایع‌دستی و محصولات خانگی می‌تواند در این بخش قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: همان‌طور که مشخص است در سال‌های آینده کلیه خریدها اینترنتی می‌شود همان‌طور که هم‌اکنون مسئله خرید اینترنتی رواج یافته است، در حال حاضر مشکل اصلی عرضه محصولات است؛ طبق قانون شهرداری وظیفه دارد که در طول سال نمایشگاهی برای عرضه محصولات خانگی ایجاد کند که متأسفانه تاکنون این خلأ در قزوین وجود داشته است.

انتظاری بیان کرد: با توجه به محدودیت‌های موجود، شهرداری این نمایشگاه را برگزار نکرده است اما امیدواریم تا پایان سال نمایشگاه به‌صورت حضوری برگزار شود، در حال حاضر نمایشگاه مجازی توسط جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود که قابل‌تقدیر است باید بتوانیم مشاغل خانگی را هرروز بیشتر از روز گذشته تقویت کنیم، در همین راستا دست یاری به جهاد دانشگاهی برده‌ایم و هدف ما این است که بتوانیم زمینه فروش محصولات را فراهم کنیم.

افراد دارای مجوز می‌توانند در نمایشگاه شرکت کنند

سمانه مولاوردی‌خانی، معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان قزوین نیز در این جلسه تصریح کرد: سه سال است که در طرحی با عنوان الگوی توسعه مشاغل خانگی به‌صورت مشترک با اداره کار همکاری می‌کنیم، تاکنون در حوزه شناسایی و آموزش فعالان حوزه صنایع‌دستی و محصولات خانگی فعالیت داشتیم، با توجه به اینکه در حال حاضر مهم‌ترین مشکل این افراد بازاریابی و عرضه محصولات است طرحی به‌عنوان نمایشگاه مجازی مشاغل خانگی را ارائه دادیم.

وی افزود: این طرح در راستای اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و حمایت از کسب‌وکارهای خرد و بانوان سرپرست خانوار برگزار می‌شود، افراد دارای مجوز در حوزه‌های مختلف صنایع‌دستی ازجمله فرش دستباف، مد و پوشاک، گیاهان دارویی، شیرینی سنتی، کفش دست‌دوز، تولید شیره انگور و کشمش، تولید موم و کندوی زنبورعسل و قارچ خوراکی می‌توانند در این نمایشگاه شرکت کنند.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان قزوین اظهار کرد: این نمایشگاه از ۳۰ دی تا ۲۲ بهمن‌ماه به‌صورت مجازی برگزار می‌شود و در صورت همکاری شهرداری اگر فضایی در اختیار ما قرار داده شود همین نمایشگاه به‌صورت حضوری در اسفندماه برگزار خواهد شد.

وی تأکید کرد: هدف این طرح آن است که جهاد بین پیشران‌ها و دستگاه‌های متولی صنایع‌دستی به‌عنوان رابط عمل کرده و محصولات را برای فروش آماده کند، در گام اول جهاد دانشگاهی کیفیت کار را بررسی می‌کند و مواردی که نیاز به اصلاح دارد را بیان می‌کند و در گام بعدی از محصولات عکاسی حرفه‌ای صورت می‌گیرد و بعد از بسته‌بندی محصولات از طریق سایت قزوین خرید به فروش می‌رسد.

سید مصطفی زرآبادی، مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان قزوین نیز در این جلسه بیان کرد: برای هر پیشران یک فروشگاه ساخته می‌شود و تغییرات را می‌تواند اعمال کند، عکاسی تبلیغاتی به‌صورت رایگان صورت می‌گیرد و همچنین کلیپ‌های تبلیغاتی تهیه می‌شود تا افراد معرفی شوند، تاکنون بیش از ۱۶۰ نفر در نمایشگاه ثبت‌نام کردند.

وی یادآور شد: هر فرد طی سال می‌تواند محصولاتش را در این فروشگاه مجازی بفروشد و در زمان نمایشگاه‌ها تخفیف‌های ویژه در نظر گرفته می‌شود، در حال حاضر حوزه فعالیت نمایشگاه در شهرستان قزوین است و در صورت استقبال برای شهرستان‌های با اداره پست نیز همکاری می‌کنیم.

مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در قزوین تأکید کرد: هر فرد باید مجوز داشته باشد و در غیر این صورت او را به دستگاه متولی معرفی می‌کنیم که بتواند مجوز دریافت کند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

تعطیلی خطرناک‌ترین پروژه های راهسازی کهگیلویه و بویراحمد!

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
عامل/کهگیلویه و بویراحمد دو پروژه مهم چهار خطه جاده “بابامیدان – یاسوج – سمیرم” و پروژه چهارخطه ” کمربندی یاسوج- اصفهان” که از حادثه خیزترین و خطرناک‌ترین محورهای ارتباطی استان کهگیلویه و بویراحمد هستند، به دلایل مختلف تعطیل شده‌اند. “فرهاد آرامش‌نیا”، پیمانکار پروژه جاده “بابامیدان – یاسوج – سمیرم” در […]
d8aad8b9d8b7db8cd984db8c d8aed8b7d8b1d986d8a7daa9e2808cd8aad8b1db8cd986 d9bed8b1d988da98d987 d987d8a7db8c d8b1d8a7d987d8b3d8a7d8b2db8c 61d59abe5dce4

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.