مشارکت اثرگذار نخبگان ضرورت رسیدن به توسعه است

d985d8b4d8a7d8b1daa9d8aa d8a7d8abd8b1daafd8b0d8a7d8b1 d986d8aed8a8daafd8a7d986 d8b6d8b1d988d8b1d8aa d8b1d8b3db8cd8afd986 d8a8d987 d8aa 61c33977b7947

به گزارش خبرگزاری عامل به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین محمد مهدی اعلایی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان قزوین که در سالن شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد با مهم برشمردن ایجاد نشاط اجتماعی میان جوانان اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های مسئول با برنامه‌های کارشناسی شده و راهکارهای اجرایی باید برای پویایی این نیروی بالقوه کشور تلاش کنند.

وی با بیان اینکه نشاط واقعی با احساس مسئولیت پذیری، خودباوری و مؤثر بودن به وجود می‌آید اذعان کرد: با روشن شدن موتور نشاط اجتماعی، خود باوری و امید به آینده در جامعه، تمام متغیرهای اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی رشد خواهد یافت.

اعلایی جوانان را موتور محرکه هر جامعه دانست و گفت: هر جامعه‌ای که جوانان آن با نشاط و فعال بوده و حضور اجتماعی پررنگی داشته باشند قطعاً آن جامعه از رشد و پیشرفت درخشانی برخوردار خواهد شد.

وی تصریح کرد: توجه به جوانان از الزامات و مزیت‌های توسعه است و تلاش برای جوان نگهداشتن جمعیت بر اساس سیاست‌های کلی نظام مورد تاکید قرار دارد و فعالیت‌های ما در حوزه جوانان بر دو منظر اینکه جوانان چه کارهایی را برای توسعه استان می‌توانند انجام دهند و ما چه کارهایی را باید برای جوانان انجام دهیم اجرایی خواهد شد.

استاندار قزوین با بیان اینکه از ابتدای امسال بیش از هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج در استان قزوین پرداخت شده خاطرنشان کرد: این میزان تسهیلات برابر اعتبارات سرمایه گذاری در حوزه عمرانی استان قزوین است که عدد قابل توجهی می‌باشد.

اعلایی اضافه کرد: فرصت سازی برای جوانان باید با برنامه‌ریزی مدون صورت گیرد چرا که جامعه مسیر خود را طی می‌کند و هر جا که مزیتی باشد جامعه از آن استفاده می‌کند و در فضاهای فعلی برنامه‌های تحول آفرین باید اجرا کرد.

استاندار قزوین با بیان اینکه باید از ظرفیت جوانان در عرصه‌های مختلف استفاده کرد افزود: باید در قالب کارگروه‌های تخصصی که راه اندازی می‌شود با استفاده از این ظرفیت‌ها کار ویژه‌ای برای جوانان تعریف کرد تا درخششی در استان اتفاق بیفتد و این امر موجب امید آفرینی و نشاط افزایی در جامعه شود.

وی با بیان اینکه برای افزایش اعتماد عمومی جامعه باید به جوانان توجه شود خاطرنشان کرد: هر جا که از ظرفیت جوانان استفاده کرده‌ایم از ثمره این اعتماد بهره مند شده‌ایم و باید این رویه اعتماد به جوانان همچنان ادامه داشته باشد.

نماینده عالی دولت در استان قزوین تاکید کرد: مشارکت اثرگذار نخبگان در توسعه استان ضروری است و استفاده از ظرفیت آنها در این حوزه مورد تاکید قرار دارد.

وی افزود: باید ساماندهی امور جوانان به معنای استعدادیابی، جهت دهی و بستر سازی مناسب و پرورش فعالیت جوانان در رأس امور قرار گیرد که در همین راستا پرورش جوانان نخبه و مسئولیت پذیر و اعتماد کردن به آنها و سپردن مسئولیت به جوانان در کنار استفاده از تجربیات پیشکسوتان در حل مشکلات راهگشا خواهد بود.

اعلایی با بیان اینکه جلسات ستاد جوانان نباید معطوف به آسیب‌های اجتماعی باشد، تصریح کرد: باید در راستای شناسایی توانایی‌ها و توانمندی سازی جوانان در عرصه‌های مختلف گام برداشت.

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

دریافت دو دُز واکسن فرد را تا ۷۰ درصد در برابر اومیکرون ایمن می‌کند

چ دی ۱ , ۱۴۰۰
دکتر محمد خواجه دلویی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: اگر فرد دز سوم واکسن کرونا را نیز دریافت کند، سطح آنتی بادی وی در برابر ابتلا به سویه‌های جدید کرونا مثل اومیکرون افزایش خواهد یافت.وی بیان کرد: البته واکسیناسیون به‌تنهایی نمی‌تواند فرد را در برابر اومیکرون مصون سازد و […]
d8afd8b1db8cd8a7d981d8aa d8afd988 d8afd98fd8b2 d988d8a7daa9d8b3d986 d981d8b1d8af d8b1d8a7 d8aad8a7 dbb7dbb0 d8afd8b1d8b5d8af d8afd8b1 61c3397b4f07f

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.