امضای طوماری در آمریکا برای مداخله بایدن در پرونده “هشام ابوهواش”/ اتحادیه اروپا هم نگران است

d8a7d985d8b6d8a7db8c d8b7d988d985d8a7d8b1db8c d8afd8b1 d8a2d985d8b1db8cdaa9d8a7 d8a8d8b1d8a7db8c d985d8afd8a7d8aed984d987 d8a8d8a7db8c 61d4285beb484

یک فعال فلسطینی-آمریکایی در طوماری از دولت آمریکا خواست تا برای آزادی هشام ابو هواش، اسیر فلسطینی که از ۱۴۱ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است، فوراً وارد مداخله شود.

به گزارش عامل، به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، این طومار سنان شقدیح، فعال فلسطینی-آمریکایی را تاکنون ده‌ها تن از اعضای کنگره آمریکا امضا کرده‌اند و رشیده طلیب، عضو کنگره این طومار را ترویج داد و نامزدهای انتخابات پارلمانی آتی از جمله هویدا عراف، فعال فلسطینی این طومار را امضا کردند.

در این نامه ضمن اشاره به اظهارات آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا که گفته بود، فلسطینیان مستحق برخورداری از تدابیر و حقوق یکسان از جمله امنیت، آزادی، فرصت و کرامت هستند، از دولت آمریکا خواست برای آزادی فوری هشام ابو هواش وارد عمل شود.

در این طومار همچنین به اظهارات کمیته بین‌المللی صلیب سرخ که نگرانی شدید خود را نسبت به سرنوشت و اوضاع سلامتی هشام ابو هواش اعلام کرده بود، اشاره کرد.

امضا کنندگان این طومار خواستار مداخله فوری برای آزادی تمامی بازداشتیان اداری و پایان بخشیدن به سوء استفاده اشغالگران اسرائیلی از بازداشت اداری شدند.

در این طومار آمده است، تعداد اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به بهانه بازداشت اداری به بیش از ۵۴۰ فلسطینی رسیده است.

امضا کنندگان این طومار همچنین خواستار برخورداری حدود پنج هزار اسیر فلسطینی فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر از حقوق اساسی انسانی و فراهم کردن مراکز درمانی مناسب برای آنها، خاتمه بخشیدن به نقض‌ها از جمله بازداشت اداری، شکنجه، حبس در سلول انفرادی و اجازه دیدار با اعضای خانواده به صورت مستقیم شدند.

از سوی دیگر، اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای نگرانی خود را نسبت به وخامت حال هشام ابو هواش ابراز کرد.

دفتر اتحادیه اروپا در فلسطین در بیانیه خود اعلام کرد که استفاده از بازداشت اداری بدون هرگونه اتهام رسمی همچنان منبع نگرانی است.

 در این بیانیه همچنین آمده است، این حق بازداشت شدگان است که اتهاماتی را که در پشت پرده هرگونه بازداشت وجود دارد، به آنها اعلام کنند و همچنین باید در یک محدوده زمانی معقولانه محاکمه عادلانه صورت بگیرد یا آزاد شوند.

از سوی دیگر، فعالان حقوقی کمپین‌هایی را برای تحت فشار قرار دادن رژیم صهیونیستی جهت آزادی فوری هشام ابو هواش به راه انداختند.

در همین راستا، گروه «ارتش سایبری الهبد»، یک گروه فلسطینی فعال در زمینه دیپلماسی، از راه اندازی کمپینی برای وادار کردن سازمان ملل و همچنین سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر مانند دیده‌بان حقوق بشر جهت اتخاذ اقدامات عملی برای نجات جان هشام ابو هواش خبر داد.

این گروه از طریق کانال‌های ارتباطی خود اعلام کرد: «به خاطر اسیر قهرمان فلسطینی هشام ابو هواش، ما به دیده‌بان حقوق بشر می‌رویم تا برای نجات هشام که هر لحظه با خطر مرگ دست و پنجه نرم می‌کند، رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار دهیم و برای آزادی وی وارد مداخله شویم.

هشام ابو هواش ۴۰ ساله از ساکنان «دورا» در «الخلیل» است و از ۲۷ اکتبر ۲۰۲۰ در بازداشت اداری است. وی متاهل و صاحب پنج فرزند است.

بازداشت اداری حکم حبس با دستور نظامی در اراضی اشغالی است که تا شش ماه قابل تمدید است بدون اینکه در این مدت جلسه محاکمه و یا تفهیم اتهامی برای این فرد برگزار نمی‌شود.

خانواده ابوهواش نگران هستند که کادر بیمارستان او را مجبور کنند بر خلاف خواسته‌اش غذا بخورد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

صادرات نفت ونزوئلا دو برابر شد

س دی ۱۴ , ۱۴۰۰
صادرات نفت ونزوئلا در دسامبر که این کشور با وجود تحریم‌های آمریکا موفق شد تولید هیدروکربن‌ها را افزایش دهد، نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر شد. به گزارش عامل، میانگین صادرات نفت ونزوئلا در دسامبر به ۶۱۹ هزار بشکه در روز رسید. این کشور که یکی از اعضای […]
d8b5d8a7d8afd8b1d8a7d8aa d986d981d8aa d988d986d8b2d988d8a6d984d8a7 d8afd988 d8a8d8b1d8a7d8a8d8b1 d8b4d8af 61d428634b6fa

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.