پنجمین ویژه‌نامه «منصور» منتشر شد

d9bed986d8acd985db8cd986 d988db8cda98d987e2808cd986d8a7d985d987 d985d986d8b5d988d8b1 d985d986d8aad8b4d8b1 d8b4d8af 61d5a0e434b11

«منصور» ویژه‌نامه بیست‌وهفتمین سالگرد شهادت امیر سرلشکر منصور ستاری فرمانده فقید نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.

به گزارش عامل، پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری هر ساله در سال‌روز گرامی‌داشت یاد و خاطره فرمانده آسمانی نیروی هوایی، ویژه‌نامه‌ای را با هدف معرفی، ترویج و اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها، دستاوردها و معرفی ابعاد کم‌تر شناخته شده شخصیتی و عملی این شهید والامقام منتشر می‌کند.

کیمیای ناب

در نخستین بخش از این ویژه‌نامه دکتر محسن رضائی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس، به بیان توانمندی‌های شهید ستاری برای تصدی‌گری این سمت اشاره کرده و در بخشی از سخنانا خود بیان می‌کند: «هنگامی که قرار شــد فرمانده جدیدی برای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسالمی ایران انتخاب شــود، گزینه‌هــای متعددی مطرح شــد. نام شــهید بزرگوار عباس بابایی برای فرماندهی نیروی هوایی مطرح شــد و ایشان را به شــورای عالی دفاع دعــوت کردیم، آن زمان هنوز شــورای عالی امنیت ملی شــکل نگرفته بود. به ایشــان پیشــنهاد کردیم کــه فرماندهی نیروی هوایی ارتش را عهده‌دار شــوند. خب شــهید بابایی یکــی از فرماندهان، خلبانان و مدیــران توانمند و متخصص کشــور بود و به نیروی هوایی نیز اشراف و احاطه کافی داشت.

وقتی موضوع را با ایشان مطرح کردیم، شهید بابایی فرمودند نه شهید منصور ستاری از من برای این سمت لایق‌تر هستند. پس از مشــورت‌ها و ارزیابی‌های فراوان، همگی به این باور رســیدیم که شهید ســتاری از تخصص، تعهــد و توانایــی بســیار بالایی برخوردار هســتند و می‌تواننــد ایــن کار را به خوبی عهده‌دار شــوند.»

دار دل

در بخش دیگری از پنجمین ویژه‌نامه، مشاور فیلم‌نامه فیلم سینمایی منصور، در یادداشتی به بیان ویژگی‌ها و ابعادی از روحیات و شخصیت فرمانده فقید نهاجا پرداخته است. در بخشی از یادداشت پرویز کرمی می‌خوانیم: «منصور ســتاری مهم اســت؛ برای همه ما. اما آن‌چه ازاو مهم‌تر اســت، الگوی منصور ســتاری است. انســان فانی اســت اما رفتار و کردارش ریشه در ابدیت دارد. با مشــاهده دست‌نوشته‌هایش ودیدن فیلم‌ها و آثار او دریافتم که شهید ستاریشعارهای زیادی داشت، اما آن را آرام و بی صدادر دفتر یادداشــت و خاطراتش می نوشت که اول از همه، خودش حواس‌اش به آنها باشــد.»

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، مشــتاقانه و متواضعانه، مهمان این شماره از ویژه‌نامه «منصور» است و به پرسش‌هایی درباره شهید ستاری پاســخ می‌دهد و از دوران دفاع مقدس، نــکات و خاطراتی بیان می‌کند که جذاب، شــنیدنی و البته خواندنی اســت. امیر سرتیپ ســید عبدالرحیم موســوی فرمانده کلارتش جمهوری اســامی ایــران مهمان منصور در این گفتوگوی صمیمی است و از ویژگیهای فردی، نظامی و شخصیتی شــهید ســتاری می‌گوید.

الگوی امروز

همچنین امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده سابق نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران و معاون کنونی هماهنگ کننده ارتش جمهوری اســامی ایران دیگر مهمان پنجمین شماره از ویژه‌نامه «منصور» است. فرمانده ای که ســال های دفــاع مقدس را به عنوان تکاور نیــروی دریایی ارتش جمهوری اســامی ایران حضوری اثرگذار داشــته و افتخارآفرینی‌هــای ارزنــده‌ای را به یادگار گذاشته اســت. گفت و گو با امیر دریادار ســیاری، درباره ویژگی‌های شــخصیتی، نظامی و فردی شهید ســتاری را در این ویژه‌نامه بخوانید.

فیلم سینمایی منصور چگونه ساخته شد؟

این شماره از ویژه‌نامه، به چگونگی شکل‌گیری ایده، نگارش فیلم‌نامه و در نهایت آغاز پروژه فیلم سینمایی منصور پراخته است. فیلمی به کارگردانی سیاوش سرمدی و تهیه‌کنندگی جلیل شعبانی از تولیدات سازمان سینمایی اوج، که ابتدا با نام اوج ۱۱۰ کلید خورد و در ادامه، به «منصور» تغییر نام داد. به همین بهانه، مشاور و مسوول تحقیق و پژوهش فیلمنامه این فیلم، نکاتی درباره آن بیان می‌کند.

فراموش ناشدنی

در پنجمین شماره از ویژه نامه منصور، امیر سرتیپ واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اســلامی ایــران، که از خلبانان تیزپرواز دفاع مقدس اســت و دراین دوران فرصت و تجربه شــهید ستاریرا داشته، از ویژگی های منحصر به فرد اینشهید والامقام می‌گوید.

بدل به عمل

همچنین امیر دریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مهمان دیگر این شماره از ویژه‌نامه است و در گفتاری، به بیان نکاتی راجع به شهید منصور ستاری و الگوی عملی و شخصیتی این شهید والامقام پرداخته است.

در ویژه‌نامه پنجم «منصور»، اسناد دیده‌ نشده‌ای از تقدیر اولین فرماندهان شهید ستاری تا چگونگی نشستن نشان درجه یک فتح بر سینه ستاری، توسط فرمانده معظم کل قوا برای نخستین بار منتشر شده است.

همچنین مطالب متنوع و خواندنی دیگری از زبان همسنگران این شهید والامقام، گزارش‌هایی درباره اقدامات و رویکردهای او در دوران دفاع مقدس و پس از آن برای تعامل بین‌المللی، خودکفایی و سربلندی ایران آمده که در نسخه دیجیتال این ویژه‌نامه قابل مشاهده است.

متن کامل و مفصل گفت‌وگوها، یادداشت‌ها و گزارش‌های منتشر شده در پنجمین شماره از ویژه‌نامه منصور را می‌توانید در نسخه دیجیتال این ویژه‌نامه و در پایگاه اطلاع‌رسانی شهید ستاری مطالعه کنید. نسخه دیجیتال پنجمین شماره ویژه نامه «منصور» از این‌جا دانلود و مطالعه است.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

کاشانی: از مشکلات فدراسیون فوتبال آگاهی داشتند و آمدند پس حتما راهکار دارند

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
یک عضو شورای شهر تهران می‌گوید مدیران فدراسیون فوتبال باید به وعده‌های خود عمل کنند. به گزارش عامل، حبیب کاشانی در حاشیه بازی دوستانه پیشکسوتان فوتبال به مناسبت گرامیداشت سردار سلیمانی اظهار کرد: همه اقشار جامعه به سردار سلیمانی احساس بدهکاری دارند و ورزشکاران هم از این قاعده مستثنا نیستند […]
daa9d8a7d8b4d8a7d986db8c d8a7d8b2 d985d8b4daa9d984d8a7d8aa d981d8afd8b1d8a7d8b3db8cd988d986 d981d988d8aad8a8d8a7d984 d8a2daafd8a7d987 61d5a0ebc792d

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.