لزوم توجه جوانان به تلمذ در مکتب شهید سلیمانی

d984d8b2d988d985 d8aad988d8acd987 d8acd988d8a7d986d8a7d986 d8a8d987 d8aad984d985d8b0 d8afd8b1 d985daa9d8aad8a8 d8b4d987db8cd8af d8b3d984 61d2d1d0a8bc0

عامل/فارس معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص) گفت: بهترین توصیه این است که جوانان ما ونسل‌های آینده زندگینامه حاج قاسم را بخوانند و ضمن تلمذ در این مکتب با دل و جان از آن پیروی کنند تا موفق باشند.

سردار محمدجعفر اسدی یکشنبه ۱۳ دی در مراسم بزرگداشت دومین سالروز شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد، گفت: حاج قاسم یار و تکیه گاه ولایت بود و با انتخاب های درستی که در زندگی داشت توانست فردی تاثیر گذار هم در دوران جنگ و هم بعد از آن باشد.

او افزود: سردار سلیمانی علاوه بر اینکه در دوران هشت ساله جنگ پابه پای رزمندگان برای ایران مجاهدت و جانفشانی کرد و باعث موفقیت رزمندگان در بسیاری از عملیات‌ها شد، در عرصه بین‌المللی و جهاد و مقاومت هم تلاش‌هایش مثال زدنی بود.

اسدی خاطرنشان کرد: قاسم سلیمانی علاوه براینکه انتخاب‌هایش درست بود، به انتخابهایش و عاقبت آنها هم ایمان داشت.

او ادامه داد: حاج قاسم یار و تکیه گاه ولایت بود و با انتخاب های درستی که در زندگی داشت توانست فردی تاثیر گذار هم در دوران جنگ و هم بعد از آن شود.

معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص) با اشاره به اینکه سردار سلیمانی خدمت در سپاه را انتخاب و بر آن اصرار کرد تا او را پذیرفتند، گفت: شهید باکری هم همانند حاج قاسم  ابتدا را در سپاه راه ندادند و به صورت بسیجی وارد آبادان و آنجا خمپاره چی شدند. 

او با بیان اینکه همسر شهید سلیمانی با مهاجرت به این شهر و آن شهر و این کشور و آن کشور و همراهی با حاج قاسم جهاد کرد، گفت: چرا باید در فرهنگ شیعه دختران به ۳۰ سالگی برسند و ازدواج نکنند، آیا اینست انتخاب مسیر حاج قاسم؟ سخت گیری‌ها در ازدواج چه معنی می‌دهد در حالی‌که آسان گیری و ازدواج خوب جزیی از مکتب حاج قاسم است.

معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص) با اشاره به اینکه فرماندهی کل قوا در ابتدای جنگ به فردی ابلاغ شده بود و سعی کرد و میان سپاه و ارتش انشقاق ایجاد کند، افزود: در آن زمان سپاه چیزی به نام تیپ و لشکر نداشت و با محورها برنامه را پیگیری می‌کرد بعد از ۲ سال که آن خبیث فرار کرد، در کنار برادران ارتشی حصر آبادان شکست و همان جا تیپ و لشکرها ایجاد شدند و یک تیپ هم شهید سلیمانی راه‌اندازی کرد.

سردار اسدی با یادآوری خاطرات شهید «مهدی زین‌الدین»، گفت: حاج قاسم در «دشت عباس» توانست کارهای عظیمی انجام دهد که اولین آن تصرف توپخانه عراق پشت خط عراقی‌ها بود.

او با اشاره به اینکه در «کربلای ۵» شهید حاج قاسم سلیمانی از کانال پرورش ماهی دور بصره را تصرف کرد، در حالیکه  این کانال ۳۰ کیلومتر طول و حدود ۲ کیلومتر عرض داشت و حتی نفر هم از آن عبور نمی‌کرد، یادآور شد: بعد از جنگ هم حاج قاسم کار را رها نکرد و سیستان و بلوچستان و هرمزگان را از لوث وجود اشرار رها کرد در سال ۷۶ هم به عنوان فرمانده سپاه قدس منصوب شد و اولین جایی که درگیر شد در بالکان بود.

او با اشاره به دستاوردهای حاج قاسم در سپاه قدس به بیان تاثیرات حضور آن سردار شهید در حفظ سوریه و عراق از اشغال توسط نیروهای داعش و دیگر تجزیه طلبان پرداخت.

معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص) با تاکید بر اینکه حاج قاسم بعد از چهار سال شیعیان سوریه را از محاصره نجات داد، تاکید کرد: آن سردار شهید خودش ۴۲ روز به عنوان نفر شناسایی تا لب خط می‌رفت تا محاصره را بشکند.

اسدی با اشاره به اینکه حاج قاسم به راه و خدای خودش ایمان داشت، یادآور شد: ما چقدر صادقانه «ایاک نعبد و ایاک نستعین» را به زبان آورده‌ایم، او سر مقابل هیچ کس خم نکرد و تنها جا که سر خم کرد در مقابل حضرت حق بود.

او با اشاره به اینکه نامه سال ۸۷ سردار سلیمانی به دخترش فاطمه را بخوانید، تاکید کرد: آیا واقعا مرام قاسم را شناختیم که بخواهیم در مکتب قاسم تلمذ کنیم؟ ما باید این راه را تمام کنیم و باید از دنیا فارغ شویم.

اسدی با اشاره به اینکه تنها حاج قاسم سلیمانی می‌توانست بگوید “ ترامپ قمار باز” ولی برخی سیاسیون از این جمله واهمه داشتند، افزود: چرا از این شیطان بزرگ ترس دارید در حالی‌که تا خدا نخواهد برگی از درخت نمی‌افتد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

بیشترین بازماندگان از تحصیل، دانش‌آموزان اول ابتدایی هستند

د دی ۱۳ , ۱۴۰۰
عامل/قزوین معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش‌وپرورش گفت: سال گذشته در دوره ابتدایی ۲۱۰ هزار بازمانده از تحصیل داشتیم که نسبت به سال قبل از آن افزایش داشت، از طرفی اکثر بازماندگان از تحصیل مربوط به دانش آموزان پایه اول ابتدایی هستند که خانواده‌ها به خاطر نگرانی از کرونا اجازه ندادند […]
d8a8db8cd8b4d8aad8b1db8cd986 d8a8d8a7d8b2d985d8a7d986d8afdaafd8a7d986 d8a7d8b2 d8aad8add8b5db8cd984d88c d8afd8a7d986d8b4e2808cd8a2d985 61d2d1d91f7af

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.