شهید سلیمانی نتیجه تبعیت از فرامین اسلام و رهبری است

d8b4d987db8cd8af d8b3d984db8cd985d8a7d986db8c d986d8aadb8cd8acd987 d8aad8a8d8b9db8cd8aa d8a7d8b2 d981d8b1d8a7d985db8cd986 d8a7d8b3d984 61d5e2a23734b

عامل/فارس به گفته مسئول مدرسه علمیه منصوریه شیراز با اشاره به معیارهای انسان شایسته از نگاه قرآن، شهید سلیمانی را نتیجه تبعیت از فرامین اسلام و مقام معظم رهبری دانست.

آیت‌الله علیرضا حدائق چهارشنبه ۱۵ دی در هفتمین گردهمایی مبلغین قرارگاه عمار که به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی که در مسجد خاتم الانبیا(ص) برگزار شد، با اشاره به آیه ۵۴ سوره مائده، تاکید کرد که اسلام به انسان‌ها هشدار می‌دهد که حواس خود را جمع کنند.

این مدرس حوزه علمیه، افزود: افرادی وجود داشتند که در اوایل انقلاب بر کلام امیرالمومنین(ع) شرح می‌زدند اما امروز در آمریکا پیامبر(ص) را به چالش می‌کشند.

حدائق با بیان اینکه ارزشمند ترین انسان‌ها نزد پروردگار با تقوا ترین آنان هستند، اضافه کرد: مومنین اگر از دین خداوند فاصله گرفتند، عاقبت به خیر نخواهند شد، نتیجه دین داری و مسلمانی همگام بودن با دستورات خداوند وعبد بودن است.

مسئول مدرسه علمیه منصوریه شیراز گفت: امام راحل فرمودند «مسئول در نظام جمهوری اسلامی یعنی خادم» و شهید سلیمانی خادم بود و خدمت می‌کرد. 

حدائق با بیان اینکه معیار موفقیت‌های انسان‌های شایسته قرآن کریم است، عنوان کرد: اگر می‌خواهید به مدیر نمره دهید نماز اول وقت آن را بسنجید.شهید سلیمانی در میدان جنگ نماز اول وقت می‌خواند. ساماندهی وضع جامعه در گرو ساماندهی وضع فرهنگی جامعه است.حل وضع اقتصادی جامعه نیز در گروه وضع فرهنگی است.

او خاطرنشان کرد: امروز تمام مسئولان در هر بخشی اگر می‌خواهند در کار خود موفق باشند باید اهتمام به فعالیت های فرهنگی داشته باشند، حاج قاسم سلیمانی نتیجه تبعیت از فرامین اسلام و مقام معظم رهبری است.

حدائق افزود: از ویژگی‌های بندگان خوب خدا این است که در برابر بندگان خداوند متواضع باشد که این ویژگی جزو شاخصه‌های سردار سلیمانی بود، سیل و زلزله ربطی به سردار سلیمانی نداشت اما ایشان در همه آنان حضور داشت، خداوند بخشی از وظایف خود را به دوش ما می سپارد تا ببیند ما چه کاره هستیم، نماینده مجلس اگر توانست مشکلات یک زن و شوهر را برطرف کند برای آن افتخار و شرف است، شهید سلیمانی اینگونه بود.

مدیرعامل بنیاد مهدویت فارس همچنین خاطرنشان کرد: شهید شدن سردار سلیمانی برای دنیا تحول ایجاد کرد، ارزش‌ها در فی سبیل‌الله بودن امور است وفی سبیل‌الله به معنای اخلاص در کارها است.اگر فعالیت‌ها فی سبیل‌الله شد، کارها درست انجام می‌شود.

مسئول قرارگاه عمار نیز در ابتدای این مراسم ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های این قرارگاه، عنوان کرد: یکی از فعالیت‌های مهم مبلغین قرارگاه عمار در ایام فاطمیه، برپایی موکب در جوار حرم مطهر شاهچراغ(ع) بوده است همچنان که در فاطمیه اول نیز برپا بوددر دهه دوم فاطمیه هم به مدت ۴شب موکب خواهران در ورودی حرم احمدبن موسی شاهچراغ وموکب برادران روبروی حرم مطهر مقابل پاساژ بین‌الحرمین درخدمتگذاری به زائرین ومومنین وامر تبلیغ فاطمی اشتغال خواهند داشت.

حجت الاسلام حمیدرضا حدائق، در ادامه به سایر فعالیت‌های مبلغین قرارگاه عمار نیز پرداخت و افزود: اجرای برنامه تبلیغ هفتگی در پنج شنبه و جمعه هر هفته که در دهه اول و دوم فاطمیه نیز برقرار بود، اجرای برنامه روضه‌های خانگی که از سوی مومنین استقبال مطلوبی انجام شده است و توزیع کمک‌های مومنانه، طبخ غذای گرم، ایستگاه صلواتی نان و… نیز از جمله بخش دیگری از فعالیت‌های مبلغین قرارگاه عمار به شمار می‌رود.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

شهید سلیمانی نتیجه تبعیت از فرامین اسلام و رهبری است

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
عامل/فارس به گفته مسئول مدرسه علمیه منصوریه شیراز با اشاره به معیارهای انسان شایسته از نگاه قرآن، شهید سلیمانی را نتیجه تبعیت از فرامین اسلام و مقام معظم رهبری دانست. آیت‌الله علیرضا حدائق چهارشنبه ۱۵ دی در هفتمین گردهمایی مبلغین قرارگاه عمار که به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت […]
d8b4d987db8cd8af d8b3d984db8cd985d8a7d986db8c d986d8aadb8cd8acd987 d8aad8a8d8b9db8cd8aa d8a7d8b2 d981d8b1d8a7d985db8cd986 d8a7d8b3d984 61d5e2a24d080

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.