زیرساخت‌های شهرک صنعتی آباده و سورمق تکمیل می‌شود

d8b2db8cd8b1d8b3d8a7d8aed8aae2808cd987d8a7db8c d8b4d987d8b1daa9 d8b5d986d8b9d8aadb8c d8a2d8a8d8a7d8afd987 d988 d8b3d988d8b1d985d982 61d584b79b169

عامل/فارس مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از تکمیل زیرساخت‌های فاز دوم شهرک صنعتی آباده و ناحیه صنعتی سورمق خبر داد.

احد فتوحی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان آباده، با بیان اینکه زیرساخت مناسبی در شهرک‌های صنعتی این شهرستان برای جذب سرمایه گذار فراهم شده است، گفت: شهرک صنعتی آباده بزرگترین شهرک صنعتی شمال فارس محسوب می‌شود به طوری که در حال حاضر ۱۱۵قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در این شهرک صنعتی منعقد شده است.

به نقل از شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، فتوحی همچنین با اشاره به اینکه  دو شهرک و یک ناحیه صنعتی در شهرستان آباده با مساحتی افزون بر ۳۴۰هکتار آماده جذب متقاضیان سرمایه گذاری است، گفت: برای جذب سرمایه گذار در شهرک صنعتی ایزدخواست نیز مشوق‌هایی نظیر کاهش سهم پرداخت نقدی به ۱۰درصد با اقساط ۳۰ماه بدون سود در نظر گرفته شده است.

او عنوان کرد: شهرک صنعتی ایزدخواست در شمالی ترین نقطه فارس از موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری برخوردار است و با مساحت۹۵هکتار ظرفیت استقرار ۲۰۰ واحد تولیدی و  صنعتی با پیش بینی اشتغالزایی یکهزار نفر را خواهد داشت.

فتوحی در ادامه با بیان اینکه شهرک صنعتی آباده نیز از مجهزترین شهرکهای صنعتی  فارس از لحاظ توسعه زیرساخت‌ها محسوب می‌شود، گفت: تکمیل زیرساخت‌ها در فاز دوم این شهرک صنعتی نیز بصورت اولویت انجام خواهدشد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصریح کرد: هم‌اکنون ۶۳ واحد صنعتی با اشتغال ۹۰۰نفر در شهرک صنعتی آباده فعال است.

فتوحی همچنین از آمادگی این شرکت برای ایجاد نواحی صنعتی در مناطق صغاد و بهمن و خسرو شیرین خبر داد و گفت: در صورت ارائه اراضی مناسب آمادگی راه‌اندازی نواحی صنعتی برای این مناطق را داریم.

همچنین مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با همراهی فرماندار و برخی مسولان شهرستان از مجتمع درحال ساخت کاشی و سرامیک در ناحیه صنعتی سورمق نیز بازدید کرد.

فتوحی با اشاره به وضعیت ناحیه صنعتی سورمق افزود: این ناحیه صنعتی با ۳۵ هکتار ظرفیت استقرار ۶۰واحد صنعتی را دارد و هم اکنون ۲قرارداد سرمایه گذاری در آن منعقد شده است.

او بیان کرد: این ناحیه صنعتی با توجه به نزدیکی  به استان یزد، از موقعیت ویژه‌ای برای سرمایه گذاری برخوردار است.

فتوحی با بیان اینکه مساحت کم این ناحیه صنعتی جوابگوی بالای متقاضیان در آینده نخواهد بود، خواستار اجرای طرح توسعه و الحاق بخشی از اراضی اطراف به این ناحیه صنعتی شد و گفت: مراحل اداری اجرای طرح توسعه در حال انجام است.

او بر تکمیل زیرساخت‌ها در این ناحیه صنعتی تاکید کرد و گفت: در این زمینه به زودی تعدادی طرح عمرانی در بخش  شبکه‌های داخلی برق و گاز  آغاز می‌شود.

فرماندار شهرستان آباده نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان و نیز موقعیت وپژه آباد در شمال فارس و نزدیکی به دو استان یزد و اصفهان گفت: آباده از ظرفیت بی نظیری برای جذب سرمایه گذار برخوردار است.

زین‌العابدین نیک مرام در ادامه با بیان اینکه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان مصوبات خوبی برای مانع زدایی و حمایت از تولید داشته است، عنوان کرد: مصوبات این ستاد برای دستگاه های اجرایی لازم الاجرا است.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

بخش گردشگری فارس بسامان نیست

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
عامل/فارس عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس بیان اینکه برنامه‌ریزی مناسبی را در حوزه گردشگری فارس شاهد نیستیم، این بخش را بسامان ندانست و گفت: منافع اقتصادی بخش گردشگری می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات استان باشد. سهراب شرفی چهارشنبه ۱۵ دی در جلسه کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق […]
d8a8d8aed8b4 daafd8b1d8afd8b4daafd8b1db8c d981d8a7d8b1d8b3 d8a8d8b3d8a7d985d8a7d986 d986db8cd8b3d8aa 61d584c08eb8b

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.