برنامه‌ها و اولویت‌های هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس

d8a8d8b1d986d8a7d985d987e2808cd987d8a7 d988 d8a7d988d984d988db8cd8aae2808cd987d8a7db8c d987db8cd8a6d8aa d985d8afdb8cd8b1d987 d8b3d8a7 61c6c3c271a15

عامل/فارس رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس، با اشاره به جایگاه این سازمان به عنوان یک نهاد تخصصی و تاثیرگذار در ایران، به بیان اولویت‌ها و برنامه‌های هیئت رئیسه نهمین دوره پرداخت.

دکتر مجتبی زوربخش، بحث اعتماد سازی و ارائه شفاف اطلاعات به اعضای سازمان در تمامی زمینه ها را یکی از ضروری ترین کارهای سازمان نظام مهندسی استان فارس بیان و اضافه کرد: اگر ما معتقد به شفاف سازی در عملکرد باشیم، قادر خواهیم بود انگیزه بیشتری را به کالبد جامعه مهندسی استان تزریق کرده و از این طریق در تحقق اهداف سازمان موفق تر عمل کنیم.

به گزارش عامل به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس، زوربخش خاطرنشان کرد: بزرگترین پشتوانه هر سازمانی، اعضای آن سازمان به‌شمار می‌روند و شفاف سازی در عملکرد به معنای به اشتراک گذاشتن و مشمول ساختن اعضا در جریان شرایط و کارکردهای سازمان است، این اشتراک گذاری باعث می شود اعضا به عملکرد و موفقیت سازمان به طور ویژه توجه نشان دهند که این امر اعتماد و حمایت های بیشتر آنان به این مجموعه را در پی خواهد داشت.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در ادامه به ضرورت واقعی شدن تعرفه و افزایش حق‌الزحمه خدمات مهندسی اشاره و خاطرنشان کرد: این تعرفه‌ اکنون نسبت چندانی با تورم و هزینه‌های واقعی عملیات عمرانی نداشته و با وجود افزایش چشمگیر قیمت مسکن طی سالیان اخیر، تعرفه خدمات مهندسی تغییر چندانی نداشته و با واقیعت های اقتصادی موجود در جامعه همخوانی ندارد.

او واقعی نبودن تعرفه خدمات مهندسی را از عوامل موثر در ایجاد نارضایتی جامعه مهندسی دانست و گفت: تعیین عادلانه و منصفانه تعرفه خدمات مهندسی به منظور ارتقا و اعتلای جایگاه مهندسان و بهبود وضعیت معیشتی آنها ضروری و مورد تأکید هیئت مدیره دوره نهم است.

زوربخش همچنین متذکر شد: بهره مندی از خدمات مهندسی، ضامن کیفیت ساختمان ها به عنوان  مهم‌ترین سرمایه‌های مادی و معنوی بهره برداران است .

رئیس سازمان  نظام مهندسی ساختمان فارس در ادامه یکی دیگر از اولویت‌های هیئت مدیره دوره نهم را ارتقای شأن و جایگاه سازمان و مهندسان نظام مهندسی ساختمان استان فارس بیان و اضافه کرد: یقیناً ارتقای شأن و منزلت اعضا، با مسئولیت پذیری، تخصص، تجربه و تعهد میسر خواهد شد.

زوربخش گفت: جایگاه سازمان نظام مهندسی، به کیفیت عملکرد مهندسان و اعضای سازمان وابسته است؛ برخورد حرفه ای اعضای سازمان و صاحبان تخصص و صلاحیت با مخاطبان و متقاضیان خدمات مهندسی باعث ارتقای شأن و جایگاه سازمان و مهندسان این حوزه در جامعه خواهد شد.

وی تقویت جایگاه سازمان نظام مهندسی به عنوان تخصصی ترین تشکل در حوزه ساختمان با دارا بودن ظرفیت های منحصر به فرد را ضروری دانست و گفت: این مهم با بهبود ساختار و سیاست های منطبق بر قانون و آئین نامه های اجرایی نظام مهندسی و کنترل ساختمان و در سایه کمک و همفکری افراد دلسوز و متخصص ممکن خواهد شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس همچنین رعایت اخلاق حرفه‌ای در سازمان و در تمامی فرایندهای ساخت و ساز  و همچنین آموزش و به روز کردن اطلاعات مهندسان حوزه ساختمان را یکی دیگر از اولویت های هیئت مدیره دوره نهم برشمرد.

براساس این گزارش، جلسه هیئت مدیره دوره نهم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس با دستور جلسه انتخاب اعضا و در تاریخ ۱۶ آذر ماه ۱۴۰۰ در محل سازمان برگزار شد.

در این جلسه مطابق ماده ۱۴ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و همچنین ماده ۷۱ آیین نامه اجرایی آن، انتخابات هیئت رئیسه، با حضور تمامی اعضا برگزار و دکتر مجتبی زوربخش به عنوان رئیس، دکتر هادی بیاتی به عنوان نایب رئیس اول، مهندس سعید جعفرزاده به عنوان نایب رئیس دوم، مهندس مهرداد خواجه‌پور به عنوان دبیر و مهندس بابک محمدی به عنوان خزانه‌دار، انتخاب شدند.

برنامه‌ها و اولویت‌های هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان فارس

انتهای رپرتاژ آگهی

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

آیین پایانی هشتمین دوسالانه‌ داستان کوتاه نارنج ۹ دی‌ در جهرم برگزار می‌شود 

ش دی ۴ , ۱۴۰۰
عامل/فارس اختتامیه‌ هشتمین دوسالانه‌ داستان کوتاه نارنج پنج‌شنبه ۹ دی‌ماه جاری در تالار فردوسی شهرستان جهرم برگزار می‌شود.  دبیر هشتمین دوسالانه‌ داستان کوتاه نارنج شنبه ۴ دی در جمع خبرنگاران با اعلام برگزاری آیین پایانی این دوره در نهم‌ دی‌ماه امسال گفت: این مراسم با حضور داوران سرشناس، چهره‌های شاخص ادبیات داستانی معاصر […]
d8a2db8cdb8cd986 d9bed8a7db8cd8a7d986db8c d987d8b4d8aad985db8cd986 d8afd988d8b3d8a7d984d8a7d986d987e2808c d8afd8a7d8b3d8aad8a7d986 daa9 61c6c3c9cf055

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.