برای حل مشکل کشاورزی فارس انتظارات ویژه است

d8a8d8b1d8a7db8c d8add984 d985d8b4daa9d984 daa9d8b4d8a7d988d8b1d8b2db8c d981d8a7d8b1d8b3 d8a7d986d8aad8b8d8a7d8b1d8a7d8aa d988db8cda98 61c33f105d6fd

عامل/فارس نماینده ولی‌فقیه در فارس گفت: بزرگ ترین عرصه فعالیت اقتصادی در استان کشاورزی است و بی تردید در شرایط خشکسالی از مسئولین توقع ویژه‌ای برای حل مشکلات این بخش می‌رود. 

آیت‌الله لطف‌الله دژکام چهارشنبه یکم دی در دیدار جمعی از مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و رئیس جدید جهادکشاورزی فارس، گفت: مسئولین باید آستین همت را بالا بزنند و یک تحولی در عرصه کشاورزی با توجه به بحث صرفه جویی در مصرف آب و سایر نهاده‌ها ایجاد کنند.

به گزارش عامل به نقل از جهادکشاورزی فارس، امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه کمیسیون کشاورزی مجلس نیز باید برای ایجاد این تحول به نوعی حمایت کند، اظهار کرد: کار کشاورزی و دامداری به نوعی جزو فرهنگ مردم ما است؛ کشاورزان ماهر و کار آزموده علاقه مند داریم که باید اینها به یک شکلی حمایت شوند.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان فارس برآمده از دولت جدید است، عنوان کرد: امیدواریم با همت شما کارهای بزرگی پیش رود و کشور نیاز دارد به اینکه کار به صورت جهادی انجام شود. 

امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: مسئولین از میز و صندلی فاصله بگیرید و بیشتر در میدان کار باشند باور دارم که جواب‌های خیلی خوبی خواهند گرفت و ما هم در خدمت شان هستیم.

سرمایه گذاری در کشاورزی فارس جواب می دهد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی نیز گفت: سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان فارس جواب خواهد داد حتی با همین وضعیت خشکسالی باز هم رتبه بسیار خوبی در این بخش دارد.

علی‌اکبر متکان گفت: استان فارس رتبه اول را در باغبانی و درکشاورزی رتبه دوم را دارد؛ ما در جایی که این استعداد بالقوه هست باید توجه بیشتری کنیم و سرمایه گذاری کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه برای استفاده بهینه از منابع آبی سرمایه گذاری در طرح های آبیاری های نوین و تحت فشار برنامه ریزی شده است، اظهار کرد: گسترش شهرک های کشاورزی و گلخانه های هوشمند نیز برای استان فارس در دستور کار داریم. 

متکان با اشاره به اهمیت آمایش دراز مدت مناطق برای اجرای طرح های بزرگ ابراز کرد: در اجرای پروژه ها باید نقشه راه داشت و در خصوص آن مطالعات لازم صورت گرفته باشد تا در آینده با چالش های کمتری مواجه شویم. 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه سازگاری با اقلیم باید مد نظر مدیران کشاورزی باشد،  اضافه کرد: با خشکسالی مواجه هستیم از این رو باید از اقدامات علمی که در دنیا انجام شده و حرف اول را می زند استفاده کرده و بهره ببریم.

فارس شرایط منحصر به فردی دارد

رئیس کمیسیون کشاورزی آب و محیط زیست مجلس شورای اسلامی نیز گفت: استان فارس اقلیم های متنوع و شرایط منحصر به فردی دارد تا کنون بعضا از این شرایط منحصر به فرد به خوبی استفاده نکرده ایم.

محمدجواد عسکری افزود: آماده تعامل و همکاری بیشتر برای توسعه و رشد بخش کشاورزی استان فارس به عنوان اشتغالزا ترین بخش اقتصادی این استان هستیم.

نماینده مردم شهرستان های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  امنیت غذایی به امنیت ملی گره خورده است، افزود: در همین راستا اگر تلاش نکنیم عقب خواهیم افتاد، یکی از چالش های پیش روی ما بحث غذای مردم است.

وی با بیان اینکه استان فارس دارای بزرگ ترین انجیرستان دیم دنیا است و در تولید خرما پس از خوزستان از بزرگ ترین تولید کنندگان به شمار می آید، تاکید کرد: از این توانمندی ها خوب استفاده نکرده ایم و نتوانسته ایم ارز آوری کنیم. 

عسکری با اشاره به اینکه در فضای جنگ اقتصادی قرار داریم، افزود: کشور های حوزه خلیج فارس می تواند یک ظرفیت باشد برای صادرات محصولات کشاورزی از اقلیم متنوع استان فارس و از این طریق می توانیم مشکلات اشتغال کشور حل کنیم.

وی به تشکیل شورای قیمت‌گذاری و حمایت از بخش کشاورزی و تولید نیز اشاره و اضافه کرد: این شورا متشکل از وزیر جهاد کشاورزی، وزیر اقتصاد، معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه، شش نفر از نخبگان و تشکل های بخش کشاورزی و دو نفر از همکاران ما است.

عسکری به موضوع فرو نشست زمین نیز گریزی زد و بیان کرد: بحران آب را در استان فارس خوب مدیریت نکرده ایم، ما بیش از ۸۰ مورد از دشت های مان از مرحله بحران گذشته است؛ فرونشست زمین در خیلی از جاها در قالب طرح های بزرگ پیگیری می شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی آب و محیط زیست مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قصد داریم روی پروژه های قوی سرمایه‌گذاری کنیم، امنیت سرمایه گذاری ایجاد کنیم تا تولید، اشتغال و ارز آوری محقق شود.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

لزوم شناخت پیوندها و تعامل میان سه‌گانه زائر، مجاور و خادم

چ دی ۱ , ۱۴۰۰
عامل/خراسان رضوی استاد حقوق دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اشاره به لزوم شناخت پیوندها و تعامل میان سه‌گانه زائر، مجاور و خادم  گفت: تبیین فقه زیارت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نگاه چندجانبه نسبت به مسائل باید مورد توجه قرار گیرد. حجت‌الاسلام والمسلمین حسن وحدتی‌شبیری یکم دی ماه در […]
d984d8b2d988d985 d8b4d986d8a7d8aed8aa d9bedb8cd988d986d8afd987d8a7 d988 d8aad8b9d8a7d985d984 d985db8cd8a7d986 d8b3d987e2808cdaafd8a7 61c33f14c6246

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.