تخصیص بودجه ۲/۱ میلیارد دلاری برای کمک به راه رفتن کودکان مبتلا به فلج مغزی

d8aad8aed8b5db8cd8b5 d8a8d988d8afd8acd987 dbb2 dbb1 d985db8cd984db8cd8a7d8b1d8af d8afd984d8a7d8b1db8c d8a8d8b1d8a7db8c daa9d985daa9 d8a8 61d2e27768b3b

یک پژوهشگر آمریکایی و گروهش موفق شده‌اند بودجه‌ای به مبلغ ۲/۱ میلیون دلار دریافت کنند تا یک فناوری پوشیدنی برای کمک به راه رفتن کودکان مبتلا به فلج مغزی ارائه دهند.

به گزارش عامل و به نقل از وب‌سایت رسمی “دانشگاه آریزونای شمالی”(NAU)، “زاک لرنر”(Zach Lerner)، پژوهشگر، مخترع و دانشیار بخش مهندسی مکانیک دانشگاه آریزونای شمالی، بودجه‌ای به مبلغ ۲/۱ میلیون دلار از “موسسه ملی بهداشت کودکان و توسعه انسانی آمریکا”(NICHD) دریافت کرده است.

این بودجه، بزرگترین بودجه‌ای است که لرنر تاکنون به عنوان یک پژوهشگر دریافت کرده است و می‌تواند به او کمک کند تا یک آزمایش پنج ساله بالینی را ترتیب دهد. هدف از آزمایش این است که با استفاده از اختراعات لرنر شامل یک دستگاه رباتیک پوشیدنی، یک راهبرد درمانی برای کودکان مبتلا به فلج مغزی ارائه شود و به آنها کمک کند تا راحت‌تر راه بروند.

لرنر گفت: این مهم‌ترین کمک مالی است که ما تا به امروز دریافت کرده‌ایم. این پروژه مستقیما بر کاری متمرکز است که ما طی پنج سال گذشته در دانشگاه آریزونای شمالی انجام داده‌ایم. این کار، توسعه یک دستگاه اسکلتی بیرونی سازگار با مچ پا است که سبک، قابل حمل و موثر باشد و به بهبود تحرک در کودکان مبتلا به فلج مغزی کمک کند. ما ارزیابی‌های فنی و بالینی ابتدایی و بررسی‌های مورد نیاز برای جمع‌آوری داده‌های اولیه را برای این “کارآزمایی تصادفی کنترل‌شده”(RCT) تکمیل کردیم که یک استاندارد طلایی برای کارآزمایی‌های بالینی است و اثربخشی یک روش جدید را دنبال می‌کند.

لرنز و گروهش در این پروژه با “مایک شوارتز”(Mike Schwartz) و گروهش در “مرکز تخصصی مراقبت‌های بهداشتی کودکان گیلت”(Gillette Children’s Specialty Healthcare) آمریکا همکاری کرده‌اند تا یک آزمایش ۱۲ هفته‌ای را با استفاده از فناوری پوشیدنی ابداع‌شده در دانشگاه آریزونای شمالی و ساخته‌ شده در شرکت “بیوموتوم”(Biomotum) انجام دهند. سایر جنبه‌های این پروژه، در آزمایشگاه لرنر و “آزمایشگاه توانایی و نوآوری”(Ability & Innovation Lab) در “دانشگاه واشنگتن”(University of Washington) صورت خواهند گرفت.

توانایی کودک در راه رفتن موثر، برای سلامت جسمانی و عمومی ضروری است. از هر ۱۰۰۰ کودک، تقریبا چهار نفر به فلج مغزی مبتلا هستند. فلج مغزی، یک اختلال عصبی است که بر کنترل و هماهنگی عضلات تاثیر می‌گذارد و اغلب راه رفتن را بسیار دشوار می‌کند. اگرچه اکثر راهبردهای درمانی برای فلج مغزی کافی نیستند اما یکی از امیدوارکننده‌ترین گزینه‌های درمانی جدید، استفاده از ربات‌های پوشیدنی مجهز به باتری یا اسکلت‌های بیرونی است که آموزش راه رفتن و حرکت کردن را ارائه می‌دهند. این دستگاه‌ها می‌توانند تحولی را در توانبخشی بیماران مبتلا به نقص‌های عصبی-عضلانی ایجاد کنند و رنج مادام‌العمر و بار اقتصادی ناشی از آن را برای خانواده بیماران کاهش دهند.

لرنر گفت: توافق بالینی گسترده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد اختلال عملکرد عضلات خم‌کننده کف پا یا عضلات ساق پا، عامل اصلی راه رفتن آهسته، ناکارآمد و خمیده در افراد مبتلا به فلج مغزی است. پژوهش ما بر دو فرضیه متمرکز خواهد بود؛ یکی این که تمرین مقاومتی هدفمند مچ پا در مقایسه با فیزیوتراپی و تمرین راه رفتن استاندارد، به بهبود بیشتر کنترل حرکت اندام تحتانی، راه رفتن و اقدامات بالینی حرکتی منجر خواهد شد. دومین مورد این که کمک‌های سازگار با مچ پا در مقایسه با کفش‌های ویژه راه رفتن، به بهبود قابل توجه و عملکرد بهتری ختم می‌شود.

وی افزود: این پژوهش، ویژگی‌های شرکت‌کننده از جمله سن، جنسیت و سرعت راه رفتن را که با بیشترین بهبود در نتایج پس از هر مداخله درمانی همراه هستند، بررسی می‌کند تا راهنمایی لازم را برای عملکرد بالینی در آینده و دانش اساسی بهتری را در مورد مداخلات تطبیقی مچ پا برای درمان اختلال راه رفتن نسبت به مراقبت استاندارد در فلج مغزی ارائه دهد.

پژوهش پیشگام لرنر که با دریافت کمک‌های مالی متوالی به مبلغ بیش از ۴/۱ میلیون دلار از “موسسه ملی سلامت” (NIH)، “بنیاد ملی علوم آمریکا” (NSF)، “بخش خدمات بهداشتی آریزونا”(ADHS) و همچنین، کمک‌های مالی خصوصی بنیاد دانشگاه آریزونای شمالی انجام شده است، بهبود عملکرد را در راه رفتن نشان داده است. پژوهش لرنر بیشتر از نشان دادن پیامدهای جراحی تهاجمی، نشان‌دهنده یک سرمایه‌گذاری موفق توسط “صندوق نوآوری فناوری و پژوهش آریزونا”(TRIF) است.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

تجربه درجاتی از خطر در «گردشگری ماجراجویی»

د دی ۱۳ , ۱۴۰۰
عامل/خراسان رضوی گردشگری ماجراجویی به عنوان سفر کردن از یک مکان به مکان دیگر با هدف اکتشاف صورت می‌گیرد. سفر به مناطق دورافتاده، عجیب‌‍وغریب و احتمالا متخاصم از تجربه‌هایی است که در این نوع گردشگری می‌توان تجربه کرد. علاقه‌مندان به گردشگری ماجراجویانه می‌توانند فعالیت‌هایی چون چتربازی، تپه‌نوردی و غواصی را […]
d8aad8acd8b1d8a8d987 d8afd8b1d8acd8a7d8aadb8c d8a7d8b2 d8aed8b7d8b1 d8afd8b1 daafd8b1d8afd8b4daafd8b1db8c d985d8a7d8acd8b1d8a7d8ac 61d2e27e39e24

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.