ستاری: مناطق محروم شهری با فرهنگ نوآوری اجتماعی احیا می‌شود

d8b3d8aad8a7d8b1db8c d985d986d8a7d8b7d982 d985d8add8b1d988d985 d8b4d987d8b1db8c d8a8d8a7 d981d8b1d987d986daaf d986d988d8a2d988d8b1db8c 61d2e1b7ae67f

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نشست مشترک با استاندار تهران گفت: یکی از پایه های اصلی کارآفرینی محرومیت‌زدایی به کمک نوآوری‌های اجتماعی است.

به گزارش عامل، سورنا ستاری در نشست مشترک با محسن منصوری، استاندار تهران که به منظور بررسی و رفع مشکلات و چالش‌های پیش روی فازهای توسعه پارک فناوری پردیس در محل این پارک برگزار شد، با اشاره به اینکه مناطق محروم داخل شهر با فرهنگ نوآوری اجتماعی زنده و احیا می‌شوند، اظهار کرد: اگر فضاها و پهنه‌های قدیمی و کهنه شهر را به کارخانه نوآوری تبدیل کنیم، زیست بوم کارآفرینی در کشور توسعه می‌یابد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: در خانه‌های خلاق و نوآوری جوانان کارآفرین، خلاق و نوآور مستقر می‌شوند تا برای تبدیل ایده‌های خود به محصول و تجاری‌سازی آنها از حمایت برخوردار شوند و سپس به شکل یک شرکت مستقل و کسب و کار فناورانه به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

ستاری افزود: ایجاد کارخانه‌های نوآوری در مناطق محروم به توسعه فرهنگ کارآفرینی در کشور منتج می‌شود. این کارخانه‌ها در جنوب شهر پاسخ مناسبی می‌دهد و نتایج آن قابل قبول است.

رییس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه کارخانه‌های نوآوری و خانه‌های خلاق به تغییر فرهنگ محلات قدیمی کمک می‌کنند، گفت: این زیست‌بوم‌ها به محلات قدیمی روح تازه‌ای می‌دهند و امنیت این مناطق را بیشتر می‌کنند.

ستاری همچنین گفت: توسعه زیست بوم پژوهش با سرمایه بخش خصوصی مهم‌ترین هدف ما از ایجاد کارخانجات نوآوری، مراکز رشد و غیره است. اینکه راهی مطمئن برای ورود بخش خصوصی به توسعه پژوهش و فناوری پیدا کنیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری مدل توسعه پارک فناوری پردیس را مدل یک شهر فناوری دانست و گفت: باید این پارک را به گونه‌ای توسعه دهیم که در کنار شرکت‌ها و فناوران داخلی، صنعتگران و مجموعه‌های فناور خارجی نیز در آن مستقر شوند.

ستاری همچنین بیان کرد: توسعه پارک فناوری پردیس نیازمند همکاری و مساعدت نهادهای دولتی مرتبط است. معاونت علمی و فناوری رباست جمهوری برای توسعه هر هکتار از این مجموعه دوندگی‌های زیادی کرده است.

حل معضلات شهری را به دانش‌بنیان و خلاق‌ها بسپاریم

در این مراسم محسن منصوری، استاندار شهر تهران نیز با بیان این‌که برای چندمین بار است که به پارک فناوری پردیس می‌آیم، گفت: هر بار که به در این فضا حضور پیدا می‌کنم، تغییرات، ملموس و محسوس است. ایجاد پارک یک کار فاخر بین‌المللی است که در منطقه رقیب ندارد و با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محقق شده است.

وی افزود: مشکلات پیش روی توسعه پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را با اولویت و خارج از نوبت پیگیری می‌کنیم. چون این مجموعه یک نهاد منحصر به فرد است.

به گفته منصوری، دانش‌بنیان‌ها بهترین گزینه برای رفع مشکلاتی چون آلودگی هوا و ترافیک شهرهای بزرگ هستند. علم و تخصص موجود در این پارک می تواند راهگشای کشور باشد. مقام معظم رهبری هم بر این کار و استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای رفع چالش های کشور تاکید دارند.

وی همچنین بیان کرد: نباید سرآمدان علمی کشور و سرمایه گذارنی که تمایل به توسعه علمی کشور دارند، درگیر پیچ و خم های دست و پاگیر قانونی شوند. باید زمینه را برای فعالیت و جذب آنها فراهم کنیم.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، در ادامه این مراسم معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به همراه استاندار تهران، فرماندار و شهردار شهر پردیس از مراحل پیشرفت و توسعه فاز ۳ پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دستاوردها و محصولات فناورانه چند شرکت مستقر در این پارک بازدید کردند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

مدرسه سازی توسط صنایع لازمه شهرهای صنعتی است

د دی ۱۳ , ۱۴۰۰
عامل/یزد مدرسه ۹ کلاسه منطقه شهرک مسکن مهر اردکان که به همت خیر نیکوکار شروع به ساخت شده، با پیشرفت ۵۰ درصدی آماده واگذاری به اداره کل نوسازی, توسعه و تجهیز مدارس استان یزد است. «ابوالفضل کارگر» رئیس آموزش و پرورش اردکان در حاشیه بازدید از این طرح در گفت‌وگو […]
d985d8afd8b1d8b3d987 d8b3d8a7d8b2db8c d8aad988d8b3d8b7 d8b5d986d8a7db8cd8b9 d984d8a7d8b2d985d987 d8b4d987d8b1d987d8a7db8c d8b5d986d8b9 61d2e1c10838b

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.