برگزاری مسابقات هوش مصنوعی در دانشگاه امیرکبیر

d8a8d8b1daafd8b2d8a7d8b1db8c d985d8b3d8a7d8a8d982d8a7d8aa d987d988d8b4 d985d8b5d986d988d8b9db8c d8afd8b1 d8afd8a7d986d8b4daafd8a7d987 61d572abb39ad

ششمین دوره مسابقات هوش مصنوعی اسفندماه سال جاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

به گزارش عامل، دکتر حسین زینلی، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر گفت: ششمین دوره مسابقات هوش مصنوعی با هدف «آشنایی بیشتر دانشجویان و دانش‌آموختگان با مسائل واقعی صنعت، افزایش ارتباط صنعت با دانشگاه و همچنین ایجاد حس نشاط و رقابت بین محققان کشور» در ۸ رشته اسفندماه برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تیم‌ها در این دوره می‌توانند در ۸ مسابقه‌ی پیش‌بینی بازار سهام، تولید گراف توصیف صحنه، ادراک صحنه خودروی خودران، پردازش هوشمند داده‌های دیوار، تشخیص هوشمند باگ‌های کد منبع، تشخیص غلط‌های رایج در روان‌خوانی قرآن کریم، پیش‌بینی میزان مصرف ماهانه مشترکین همراه اول و جستجوی کلمات کلیدی در مکالمات مرکز تماس همراه اول شرکت کنند.

دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر تأکید کرد: در حاشیه این مسابقات سسلسه سخنرانی‌ها و همچنین کارگاه‌های آموزشی نیز برگزار خواهد شد.

دکتر زینلی اظهار کرد: ارتقاء دانش بومی در زمینه هوش مصنوعی، شناسایی و معرفی محصولات و شرکت‌های موفق داخلی مرتبط با هوش مصنوعی، فراهم کردن بسترهای لازم برای عرضه ایده‌های جدید محققان و کمک به تجاری‌سازی آنها، فراهم کردن بسترهای لازم برای عرضه نیازهای سازمان‌ها، شرکت‌ها و صنایع و ارائه راهکار توسط محققان و بحث و تبادل نظر میان دانشگاهیان، محققان و صنعت‌گران پیرامون زمینه‌های مستعد همکاری از اهداف برگزاری این مسابقات است.

وی عنوان کرد: شیوه کلی برگزاری مسابقات به این صورت است که در مرحله اول، تیم‌های متقاضی در سایت مسابقه ثبت‌نام می‌کنند و بعد از تأیید اولیه، اطلاعات مسابقه در اختیار آنها قرار داده می‌شود. سامانه‌های آماده شده توسط تیم‌ها در مراحل مختلفی ارزیابی شده و در نهایت در اسفند ماه ارزیابی نهایی به صورت متمرکز انجام خواهد شد.

دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر تأکید کرد: به منظور تشویق بیشتر محققان به شرکت در مسابقات، متناسب با حمایت‌های مالی جذب شده جوایز ارزنده‌ای برای برگزیدگان در نظر گرفته می‌شود. تیم‌های دانشجویی ملزم به ارائه گزارش فنی هستند و از جوایز نقدی و غیرنقدی مسابقات بهره‌مند خواهند ‌شد. تیم‌های شرکتی نیز می‌توانند با محصولات تجاری خود در این مسابقات حضور یافته و ضمن کسب رتبه، از جوایز غیرنقدی مسابقات بهره‌مند شوند.

دکتر زینلی گفت: برگزاری این دوره از مسابقات به صورت ترکیبی خواهد بود و شرکت در فازهای اولیه به صورت آنلاین است و تیم‌های علاقه‌مند بعد از ثبت‌نام در سایت مسابقات نتایج خود را برای ارزیابی ارسال می‌کنند. سپس براساس نتایج کسب شده، تیم‌های منتخب به رویداد نهایی که به صورت حضوری در اسفندماه در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود، دعوت خواهند شد.

وی افزود: مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما) مجموعه‌ای از مسابقات مرتبط با حوزه‌ هوش مصنوعی است که از سال ۱۳۹۱ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر اظهار کرد: نخستین دوره‌ی این مسابقات در آبان ماه ۱۳۹۱ در هفت رشته، دومین دوره‌ آن در آبان ماه ۱۳۹۲ در ۱۰ رشته، سومین دوره این مسابقات در آبان ماه ۱۳۹۴ در ۱۰ رشته، چهارمین دوره این مسابقات در اسفند ماه ۱۳۹۷ در پنج رشته و پنجمین دوره این مسابقات در آبان ۱۳۹۸ در سه رشته برگزار شد.

دکتر زینلی عنوان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت مسابقات به نشانی ‏https://aaic.aut.ac.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

روز بدون فوتی کرونایی در اردبیل / 14 بستری جدید

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
عامل/اردبیل در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند. مجموع واکسن تزریق شده در استان اردبیل در دو نوبت اول، دوم و سوم نیز یک میلیون و ۸۱۴ هزار و ۴۸۵ واکسن بوده است که از این تعداد ۹۰۹ هزار و […]
d8b1d988d8b2 d8a8d8afd988d986 d981d988d8aadb8c daa9d8b1d988d986d8a7db8cdb8c d8afd8b1 d8a7d8b1d8afd8a8db8cd984 dbb1dbb4 d8a8d8b3d8aa 61d572b3c5882

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.