علی سرتیپی: لازم است دولت نیز پای کار بیاید

d8b9d984db8c d8b3d8b1d8aadb8cd9bedb8c d984d8a7d8b2d985 d8a7d8b3d8aa d8afd988d984d8aa d986db8cd8b2 d9bed8a7db8c daa9d8a7d8b1 d8a8db8c 61d2e2960d31b

یک تهیه‌کننده سینما معتقد است روی پرده رفتن فیلم‌ها در سالن‌های جدید و استاندارد به دنبال برخی اقدامات زیرساختی در شهرهای مختلف طی دو سال اخیر به گسترش عدالت اجتماعی کمک کرده است.

به گزارش عامل، علی سرتیپی با اشاره به اقدامات دو سال اخیر موسسه بهمن سبز در زمینه سالن سازی و تجهیز سینماها بیان کرد: بازسازی و افزایش تعداد سالن‌های سینما اتفاق خوب و بزرگی است که در دو سال اخیر توسط بهمن سبز، در کنار بخش خصوصی انجام شده است. همه ما می‌دانیم که ساخت سینماها و نگهداری آن چقدر کار سخت و هزینه‌بری است و واقعا انگیزه می‌خواهد. به ویژه در شرایطی که برخی از همکاران ما صرفا به دنبال اقداماتی در سینما هستند که به اصطلاح در لحظه نتیجه بدهد و به همین دلیل عمده توان خود را بر تولید فیلم متمرکز می‌کنند که می‌تواند در سه ماه خروجی بدهد، اما سالن‌سازی هزینه‌بر است و دست کم سه تا چهار سال طول می‌کشد. 

وی افزود: کسانی که وارد این میدان می‌شوند، هدف دارند و بهمن سبز و حوزه هنری این روزها رسالت بزرگی را انجام می‌دهند. برخی از سینماهای حوزه سال‌هاست که فعال نبوده است و در دو سال اخیر با وجود کرونا و درآمدهای مالی کم، بهمن سبز توانسته نهضتی را برای احیای آن‌ها راه بیاندازد. اصلی‌ترین خروجی این اقدامات  به نفع تهیه‌کنندگان سینما است که می‌توانند بر فروش احتمالی و بیشتر فیلم خود دلگرم شوند. همین ماجرا انگیزه‌شان را برای سرمایه‌گذاری و ساخت اثر بیشتر می‌کند و روند تولید تاثیر مثبت می‌پذیرد و در ادامه سفره سینما بزرگتر می‌شود، درگیری‌ها کمتر خواهد شد و فیلم‌های بهتری نیز روی پرده خواهد رفت که با مردم ارتباط بیشتری برقرار کنند. 

سرتیپی در پاسخ به این سوال که با تعطیلی‌های پی در پی سینماها در دو سال کرونا آیا بخش خصوصی و دولتی به خوبی از فرصت پیش آمده برای توسعه زیرساخت‌های سینما بهره بردند، بیان کرد: متاسفانه در بخش خصوصی نیز هیچکس پای کار نیامد و در این دو سال هم دولت کمک درخوری نکرد و این مهم‌ترین مشکلات ما در این حوزه است که اگرچه بخش خصوصی هزینه می‌کند اما لازم است دولت نیز باید پای کار بیاید و درصدی از هزینه‌ها را برگردانده یا تسهیلاتی را به سرمایه‌گذاران اختصاص دهد.

وی در پایان درباره نتیجه اقدامات زیرساختی اخیر حوزه هنری برای گسترش مخاطبان و دیده شدن آثار در جشنواره فیلم فجر پیش رو گفت: قطعا وقتی فیلم‌ها با کیفیت خوب در سالن‌های استاندارد روی پرده می‌روند و در شهرهای کوچک و کم‌برخورداری که برخی از آن‌ها به همت اخیر حوزه دارای سالن سینما شده‌اند، نمایش دارند، شاهد نوعی عدالت اجتماعی خواهیم بود.

انتهای پیام 

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ساخت ۴ دستگاه کاربردی برای تشخیص و درمان سرطان در کشور

د دی ۱۳ , ۱۴۰۰
چهار دستگاه ایرانی برای تشخیص و درمان سرطان توسط پژوهشگران دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشکدگان فنی دانشگاه تهران ساخته شد. به گزارش عامل، دکتر محمد عبدالاحد، دانشیار دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و عضو هیأت علمی وابسته دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره این دستگاه‌ها گفت: مد لنف […]
d8b3d8a7d8aed8aa dbb4 d8afd8b3d8aadaafd8a7d987 daa9d8a7d8b1d8a8d8b1d8afdb8c d8a8d8b1d8a7db8c d8aad8b4d8aedb8cd8b5 d988 d8afd8b1d985d8a7 61d2e29c74f50

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.