سردار سلیمانی و آیت‌الله مصباح یزدی در حرکت و مسیر یکسان بودند

d8b3d8b1d8afd8a7d8b1 d8b3d984db8cd985d8a7d986db8c d988 d8a2db8cd8aae2808cd8a7d984d984d987 d985d8b5d8a8d8a7d8ad db8cd8b2d8afdb8c d8af 61d56cc278927

ویژه‌ برنامه «سرو ماندگار» با شعار «عَلَم در امتداد قلم» به‌مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و گرامی‌داشت نخستین سالگرد ارتحال علامه محمدتقی مصباح یزدی در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش عامل به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، «سرو ماندگار» با شعار «عَلَم در امتداد قلم» همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و نخستین سالگرد ارتحال علامه مصباح یزدی، در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد.

شهید سردار سلیمانی و آیت‌الله مصباح یزدی در حرکت و مسیر یکسان بودند

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و سردار حمیدرضا مقدم‌فر دبیر ستاد مردمی بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران، هادی بهرامی احسان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، علیرضا وجهی معاون دانشجویی دانشگاه تهران و جمعی از کارکنان، اساتید و دانشجویان حضور داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در این مراسم گفت: شهید سردار سلیمانی و آیت‌الله مصباح یزدی، سرداران علم و جهاد، در حرکت و مسیر یکسان بودند.

وی در ادامه تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی تأکید دارند، شهید سلیمانی و آیت‌الله مصباح یزدی در این سه حوزه الگو هستند. خودسازی در این دو بزرگوار به‌طوری اتفاق افتاده است که مَنیتی در آن‌ها وجود ندارد و هر دو تلاش بر جامعه‌پردازی دارند.

شهید سردار سلیمانی و آیت‌الله مصباح یزدی در حرکت و مسیر یکسان بودند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه سخنرانی خود به فعالیت‌های شاخص آیت‌الله مصباح یزدی قبل و پس از انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: وحدت حوزه و دانشگاه از مهم‌ترین دغدغه‌های اصلی ایشان بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی با اشاره به اینکه روشنگری‌های ایشان در مناظرات مختلف نشان‌دهنده این است که چقدر مدافع مبانی و حریم دین بوده‌اند، افزود: شهید سلیمانی نیز همین مسیر را در دفاع از نظام، انقلاب اسلامی و ولایت طی کرده است.

وی در خصوص نقش شهید سلیمانی در برقراری امنیت در کشور در مواقع بحرانی، گفت: هر صحنه‌ای از کشور که دچار ناامنی می‌شد، شهید قاسم سلیمانی حضور پیدا می‌کرد.

رستمی با بیان این‌که آیت الله مصباح یزدی به‌دنبال آن بود که تحکیم مبانی علمی کشور را مبتنی بر تمدن اسلامی رقم بزند از این رو بر ایجاد موسسات علمی و توسعه جریان‌های معرفتی در فضاهای دانشگاهی و … اهتمام ورزید، افزود: شهید سلیمانی نیز از لحاظ زیرساختی برای تحکیم مبانی کشور و آماده شدن برای ورود به تمدن نوین اسلامی تلاش کرده است.

قدرت و سرعت جبهه مقاومت به برکت شهادت و خون حاج قاسم به‌طور فزاینده‌ای افزایش یافت

در ادامه مراسم سردار حمیدرضا مقدم‌فر دبیر ستاد مردمی بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید سلیمانی را بیش از حرف‌هایی که در این روزها گفته می‌شود، باید شناخت البته این امر نیازمند تحقیق و پژوهش است.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی در عرصه دیپلماسی نیز درخشید و یکی از اقداماتی که در این عرصه انجام داد، روسیه و پوتین را برای ورود به جنگ سوریه مجاب کرد.

سردار مقدم‌فر با اشاره به این‌که شهید سلیمانی در تمام عرصه‌های نظامی که وارد شد، قهرمان میدان پیروزی بود، خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی طرح‌های خاورمیانه بزرگ را برهم زد البته عرصه تلاش ایشان فقط نظامی نبوده است، بلکه در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و … نیز فعالیت موثر و ارزشمند داشته است.

دبیر ستاد مردمی بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: زمانی که حاج قاسم اعلام کرد، تا سه ماه آینده داعش از روی کره زمین محو خواهد شد، موجب حیرت دنیا شد، همچنین جهانیان از استقبال مردم در مراسم تشییع پیکر ایشان حیرت کردند، قطعاً این دو مورد در پی صداقت و اخلاص شهید سلیمانی با خداوند پدید آمده است.

شهید سردار سلیمانی و آیت‌الله مصباح یزدی در حرکت و مسیر یکسان بودند

وی با اشاره به این‌که به تعبیر مقام معظم رهبری شهید سلیمانی با شهادت خود، زنده ماندن انقلاب اسلامی را به رخ دنیا کشید، افزود: قدرت و سرعت جبهه مقاومت به برکت شهادت و خون حاج قاسم به طور فزاینده‌ای افزایش یافت.

دبیر ستاد مردمی بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: مسئولان و مدیران کشور باید از حاج قاسم سلیمانی الگو بگیرند و روش مدیریتی ایشان را کشف کنند.

آیت‌الله مصباح یزدی و شهید سلیمانی در حفظ حیات انقلاب اسلامی همراه بودند

سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه، یاد و خاطره آیت‌الله مصباح یزدی و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشت و گفت: آیت الله مصباح یزدی خوراک فکری برای ادامه حیات انقلاب اسلامی را فراهم و شهید سلیمانی قهرمان عرصه میدان، این‌ تئوری‌ها و مکتب فکری را در عرصه عملیاتی پیاده می‌کرد.

وی با اشاره به چاپ کتاب خود با عنوان «رهبری اخلاص مدار؛ جوهره مکتب سلیمانی» ادامه داد: مولفه مهم شخصیتی سردار سلیمانی در اخلاص خلاصه می‌شود. شهید سلیمانی در سبک مدیریتی خود از مدیریت به مثابه امامت استفاده می‌کرد، بدین منظور که همه مدیران در تمامی عرصه‌ها باید نقش امام را به معنی جلودار ایفا کنند.

رئیس دانشگاه تهران تصریح کرد: «هوشمندی فرهنگی» پدیده‌ای در مدیریت فرهنگی است و اگر مدیران فاقد این ویژگی باشند قطعا در مدیریت‌شان موفق نخواهند شد، شهید سلیمانی توانست با هوشمندی فرهنگی قومیت‌ها، ملیت‌ها و زبان‌های مختلف را زیر چتر جبهه مقاومت گردهم بیاورد.

شهید سردار سلیمانی و آیت‌الله مصباح یزدی در حرکت و مسیر یکسان بودند

وی با بیان این‌که شهید سلیمانی سه نوع رابطه را در مهارت ارتباطی‌اش به کار می‌برد، ارتباط با خدا، خود و دیگران، گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب در عرصه میدان فرصت پرداختن به موضوعات اخلاقی و دینی نیست اما شهید سلیمانی به شدت رعایت‌ می‌کرد.

در بخشی از مراسم حاج سعید حدادیان در وصف علامه مصباح یزدی و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به مدیحه‌سرایی پرداخت و میلاد عرفان‌پور شاعر آئینی، اشعاری را خواند. همچنین کلیپی با محتوای شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، یوم‌الله ۹ دی و ایام فاطمیه در بخش دیگری از مراسم پخش شد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

آسیب باران به آثار باستانی «تیس» در چابهار

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: بر اثر بارندگی‌ها و سیل اخیر آسیب “جدی” و “شدیدی” به آثار باستانی و تاریخی روستای تیس وارد شده است. به گزارش عامل، عدنان حسینی با اشاره به بازدیدی که از قلعه تاریخی تیس، از مهم‌ترین قلعه‌های چابهار داشته است، اظهار کرد: متاسفانه […]
d8a2d8b3db8cd8a8 d8a8d8a7d8b1d8a7d986 d8a8d987 d8a2d8abd8a7d8b1 d8a8d8a7d8b3d8aad8a7d986db8c d8aadb8cd8b3 d8afd8b1 da86d8a7d8a8 61d56cdd88a18

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.