استانداران در فرآیندی تخصصی و متناسب با گفتمان دولت انتخاب شدند

d8a7d8b3d8aad8a7d986d8afd8a7d8b1d8a7d986 d8afd8b1 d981d8b1d8a2db8cd986d8afdb8c d8aad8aed8b5d8b5db8c d988 d985d8aad986d8a7d8b3d8a8 d8a8 61d5d86f1bcc1

وزارت کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد که انتخاب استانداران طی فرآیند تخصصی و متناسب با گفتمان دولت مردمی صورت گرفته است.

به گزارش عامل،اطلاعیه  مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت کشور درباره فرایند انتخاب استانداران به شرح زیر است:

 راهبری سیاست ها و خط مشی های کلان سیاسی کشور در وهله اول نیازمند حضور مدیران توانمند، متخصص و دغدغه مند به توسعه کشور است و در این مسیر متناسب با گفتمان سیاسی هر دولت، مدیران سیاسی با هدف عملیاتی کردن گفتمان دولت تعیین و انتخاب می شوند. اساسا به یک معنا معمای تغییرات و جابجایی قدرت در همین دمیده شدن نفس و روح جدید به کالبد سیاسی و ادامه مسیر حرکت انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی با محوریت مردم است. یکی از مناصبی که همواره در طول چهار دهه اخیر محل تغییرات و جابجایی ها بوده، استانداری های سراسر کشور است. حضرت آیت الله رئیسی که با گفتمان دولت مردمی روی کار آمده است از همان ابتدا بر ضرورت تسریع در حرکت اقتصادی کشور و دمیده شدن انرژی تازه به بدنه مدیریتی کشور تاکید داشته است. متناسب با این رویه استانداران بیش از ۲۹ استان کشور تعیین تکلیف شده و در گام های نهایی مدیریت سیاسی استان کرمانشاه با تایید هیات دولت و با انتخاب بهمن امیری مقدم تعیین گردید.
با توجه به حاشیه های رسانه ای ایجاد شده در انتخاب استاندار جدید کرمانشاه، نکاتی به منظور تنویر افکار عمومی و اصحاب رسانه ایفاد می گردد:

    – فرایند انتخاب استانداران به صورت کاملا تخصصی و علمی در مجموعه وزارت کشور به صورت اخذ مصاحبه، بررسی کارنامه علمی و اجرایی و دانش مدیریتی گزینه ها در ۳۰ استان کشور تاکنون به نحو مطلوب و موثری انجام گرفته است.

    – رویکرد وزارت کشور در انتخاب استانداران مطابق شاخصه هایی نظیر مردمی بودن، کارآمدی، بومی بودن و جهادی بودن، انقلابی بودن  است و این ملاک محور کار وزارت کشور در انتخاب ۳۰ استاندار کشور تاکنون بوده است و در این راستا وزارت کشور با رویکرد مستقل و بدون توجه به جریان سازی های رسانه ای در یک فرایند کاملا قانونی و تخصصی دست به انتخاب استانداران زده است.

    – در روند انتصابات ارشد مدیریتی قابل پیش بینی است که مدیران و شخصیت های شاخص سیاسی برای گزینه های مختلف مدیریتی مطرح باشند و در نهایت با جمیع بررسی ها و مناسبت با حیطه تخصصی و علاقه مندی به سمت مشخصی انتخاب می شوند.

لیکن انتخاب استاندار جدید استان کرمانشاه هم در ادامه همین فرایند تخصصی و توجه به شاخصه مطلوب و اعلامی وزارت کشور و مجموعه دولت بوده است. در این میان تقارن زمانی انتخاب استاندار جدید استان کرمانشاه با حضور ایشان در اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی صرفا به دلیل تکمیل فرایند جمع بندی های نهایی بوده است. به عبارت دیگر آقای امیری مقدم از همان ابتدا با توجه به ملاک ها و شاخصه های مورد نظر وزارت کشور نظیر بومی بودن، تخصص بالا به مسائل استانی و شناخت عمیق از چالش ها و فرصت های توسعه ای استان کرمانشاه و مهم تر از همه سابقه درخشان مدیریتی اش در مسائل مرزی که استان کرمانشاه با داشتن ۶  بازارچه مهم مرزی (سومار، خسروی، پرویزخان، شیخ صله، شوشمی و بازارچه تیله کوه) که گلوگاه توسعه اقتصادی و معیشتی مردم استان هستند؛ از گزینه های شاخص و مورد اجماع جمیع گروهها بوده است لذا انتظار می رود رسانه ها از دامن زدن به حاشیه ها اجتناب ورزند و در جهت حل مشکلات معیشتی مردم یاریگر دولت باشند.
انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

تاکید بر واکسیناسیون به ویژه تزریق دوز سوم برای مقابله با سویه جدید اومیکرون

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
جلسه کمیته تخصصی کرونا عصر امروز (چهارشنبه) برگزار شد. به گزارش عامل، در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور و وزرای بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش حضور داشتند گزارش کمیته علمی مراقبت و درمان کووید ۱۹ در زمینه روند واکسیناسیون کودکان و […]
d8aad8a7daa9db8cd8af d8a8d8b1 d988d8a7daa9d8b3db8cd986d8a7d8b3db8cd988d986 d8a8d987 d988db8cda98d987 d8aad8b2d8b1db8cd982 d8afd988d8b2 61d5d8764ba62

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.