درخواست پاکستان از جامعه بین‌الملل برای حمایت از حقوق اولیه کشمیری‌ها 

d8afd8b1d8aed988d8a7d8b3d8aa d9bed8a7daa9d8b3d8aad8a7d986 d8a7d8b2 d8acd8a7d985d8b9d987 d8a8db8cd986e2808cd8a7d984d985d984d984 d8a8d8b1 61d5a9dea0815

کاردار سفارت پاکستان در تهران خاطرنشان کرد: جامعه بین الملل بایستی در حمایت از آزادی های اساسی و حقوق اولیه کشمیری ها اقدام کند، همچنین سازمان ملل باید به وعده خود مبنی بر اعطای حق تعیین سرنوشت به کشمیری‌ها عمل کند. 

به گزارش عامل، زیب طیب کاردار سفارت پاکستان در تهران در نشستی که با موضوع  «روز پنجم ژانویه با محوریت روز حق خودمختاری» در محل سفارت برگزارشد، اظهار داشت : در تاریخ ۵ ژانویه ۱۹۴۹ کمیسیون سازمان ملل متحد در هند و پاکستان قطعنامه ای را تصویب کرد که به موجب آن برگزاری همه پرسی آزاد و بی طرفانه در جامو و کشمیر تضمین شود. امروز هفتاد و سومین سالگرد تعهد سازمان ملل مبنی بر تصمیم گیری در خصوص مناقشه جامو و کشمیر به روشی دموکراتیک و همه پرسی آزاد و بی طرفانه تحت نظارت سازمان ملل متحد است. 
وی تصریح کرد: تعیین سرنوشت یکی از حقوق اساسی است که در تمام اسناد اصلی حقوق بشر و همچنین منشور سازمان ملل متحد تدوین شده است.  حق تعیین سرنوشت جامو و کشمیر، از طریق چندین قطعنامه شورای امنیت و کمیسیون سازمان ملل متحد تضمین شده است که حل و فصل نهایی مناقشه کشمیر تنها از طریق همه‌پرسی آزاد و عادلانه امکان پذیر بوده تا به مردم کشمیر اجازه استفاده از حق تعیین سرنوشت خود را بدهد.  
این دیپلمات پاکستانی همچنین بیان کرد: این موضع سازمان ملل متحد کاملاً با مواضع اصولی پاکستان در مورد کشمیر مطابقت داشته و مجدداً آن را تأیید می کند.
وی با بیان این که از تاریخ ۵ آگوست ۲۰۱۹، هند قوانین جدید اقامت را اعلام کرده و اصلاحاتی را در قوانین مالکیت زمین جهت تغییر ساختار جمعیتی سرزمین اشغالی ارائه کرده است، این قوانینی را نقض آشکار قوانین بین‌الملل از جمله منشور سازمان ملل متحد، قطعنامه‌های مربوطه شورای امنیت سازمان ملل متحد و کنوانسیون چهارم ژنو خواند. 
زیب طیب اظهار داشت : پاکستان نیز به نوبه خود، به حمایت های ممکن از کشمیری ها تا زمان دستیابی به حق مسلم خودمختاری و تعیین سرنوشت خود، مطابق با قطعنامه های مربوطه شورای امنیت سازمان ملل متحد، ادامه خواهد داد.

وی در بخش دیگری از این نشست گفت: پاکستان همچنین در به رسمیت شناختن حق تعیین سرنوشت مردم دلاور فلسطین قاطعانه متعهد است. 

کاردار سفارت پاکستان در تهران تنها راه حل مناسب برای وضعیت فلسطین، ایجاد کشور مستقل فلسطین با مرزهای قبل از سال ۱۹۶۷ دانست که قدس شریف به عنوان پایتخت آن است. 

وی همچنین ابراز داشت:  از مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران و ملت برادر ایران در حمایت بی دریغ از مردم کشمیر و حل و فصل عادلانه و مسالمت آمیز مناقشه کشمیر تشکر و قدردانی می کنیم. 
این دیپلمات پاکستانی خاطرنشان کرد : جامعه بین الملل بایستی در حمایت از آزادی های اساسی و حقوق اولیه بشر کشمیری ها اقدام کند. سازمان ملل باید به وعده خود مبنی بر اعطای حق تعیین سرنوشت به کشمیری ها عمل کند و از هند بخواهد که به ماموریت هیئت حقیقت یاب سازمان ملل در منطقه مورد مناقشه اجازه دهد تا گزارش های نقض شدید حقوق بشر را مورد بررسی قرار دهند.
انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

بازدید هوایی و حضور میدانی دکتر مخبر در مناطق آسیب دیده از سیل/گفتگوی معاون اول با مردم سیل زده

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
معاون اول رییس جمهور از مناطق سیل زده منوجان، قلعه گنج و رودبار جنوب در استان کرمان بازدید و از نزدیک در جریان آسیب ها و خسارات وارد شده به این مناطق قرار گرفت. به گزارش عامل، محمد مخبر عصر امروز (چهارشنبه) در ادامه سفر  خود به استان کرمان، به […]
d8a8d8a7d8b2d8afdb8cd8af d987d988d8a7db8cdb8c d988 d8add8b6d988d8b1 d985db8cd8afd8a7d986db8c d8afdaa9d8aad8b1 d985d8aed8a8d8b1 d8afd8b1 61d5a9e6d7d9e

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.