برگزاری مراسم بزرگداشت شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی از سوی مجمع دانشجویان عراقی در ایران

d8a8d8b1daafd8b2d8a7d8b1db8c d985d8b1d8a7d8b3d985 d8a8d8b2d8b1daafd8afd8a7d8b4d8aa d8b4d987d8a7d8afd8aa d8b3d8b1d8afd8a7d8b1 d8b3d984 61d5c6454b839

مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و یاران همراهشان عصر روز چهارشنبه با حضور دانشجویان خارجی حاضر در ایران از سوی مجمع دانشجویان عراقی در ایران، برگزار شد.

به گزارش عامل، در این مراسم که در دانشگاه تهران برگزار شده بود مدیرکل امور دانشجویی وزارت امور خارجه، رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران، مدیرکل دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، معاون فرهنگی و سیاسی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، علاءالدین بروجردی نماینده پیشین مجلس و تعداد دیگری از مقامات دانشگاه تهران و همچنین شخصیت‌های عراقی مقیم تهران حضور داشتند.

حجت‌الاسلام مهدی فاطمی‌پور معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها طی سخنانی اظهار کرد: شهید سلیمانی یک الگوی معاصر برای ما بود. الگویی که به ما و دیگر مردم منطقه و همچنین آزادی‌خواهان جهان درس ایستادگی و مقاومت داد.

برگزاری مراسم بزرگداشت شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی از سوی مجمع دانشجویان عراقی در ایران

فاطمی‌پور با بیان اینکه سخن گفتن در مورد مجاهدت و مقاومت آسان است ولی مجاهد بودن و ایستادگی بر روی آرمان‌ها و اصول چنانکه جانت را در این راه فدا کنی کاری بسیار سخت است. شهید سلیمانی سال‌های سال بر روی اصول و آرمان‌های خود ایستاد و برای تحقق آنها جنگید.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه وظیفه ماست تا مکتب شهید سلیمانی را زنده نگه داریم و آن را ترویج دهیم، تصریح کرد: شهید سلیمانی یک الگوی معاصر برای ما بود، الگویی که در کنار ما زیست و به ما درس‌های زیادی داد.

این مقام مسئول در نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها همچنین با گرامیداشت یاد ابومهدی المهندس همراه و همرزم شهید سلیمانی در مبارزه با داعش و گروه‌های تروریستی در عراق، گفت: ایشان زندگی‌ سراسر مجاهدانه‌ای داشت و در راه دفاع از آرمان‌های خود جنگید و جانش را در این مسیر قرار داد.

برگزاری مراسم بزرگداشت شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی از سوی مجمع دانشجویان عراقی در ایران

فاطمی‌پور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه باید توجه داشته باشیم که دشمن، دشمنی خود را کنار نمی‌گذارد چون دارای خوی سلطه‌طلبی است، اظهار کرد: دشمنان در میدان نظامی نتوانستند به اهداف خود برسند و اکنون در میدان فرهنگی سعی می‌کنند اهداف خود را به پیش ببرند. ما در این زمینه رسالت داریم راه و آرمان این شهیدان و دیگر شهدای مقاومت را ادامه دهیم.

در این برنامه همچنین از کتاب «سرباز مکتب» که در مورد زندگی شهید سلیمانی است و توسط سیدرضا نقوی دانشجوی پاکستانی شاغل به تحصیل در ایران نوشته شده، رونمایی شد. این کتاب به چهار زبان نوشته شده است.

برگزاری مراسم بزرگداشت شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی از سوی مجمع دانشجویان عراقی در ایران

همچنین در ادامه این برنامه تعدادی از دانشجویان از سوریه و عراق به خواندن شعر در ارتباط با شهدای مقاومت پرداختند.

همچنین میلاد هارونی یکی از خوانندگان و آهنگ‌سازان کشورمان به اجرای چند ترانه در ارتباط با مقاومت پرداخت.

در این برنامه بیانیه مجمع دانشجویان عراقی در ارتباط با دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس هم قرائت شد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ابراز امیدواری روسیه و ترکیه برای برقراری آرامش در قزاقستان

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه تصریح کرد که مسکو تماسی از قزاقستان مبنی بر دریافت کمک درخصوص حل مساله اعتراضات دریافت نکرده است. به گزارش عامل، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین روز چهارشنبه در پاسخ به سوالی درخصوص اینکه آیا قزاقستان برای دریافت کمک با روسیه تماس گرفته است، گفت: نه. […]
d8a7d8a8d8b1d8a7d8b2 d8a7d985db8cd8afd988d8a7d8b1db8c d8b1d988d8b3db8cd987 d988 d8aad8b1daa9db8cd987 d8a8d8b1d8a7db8c d8a8d8b1d982d8b1 61d5c64f98773

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.