طرح ‌جامع پدافند غیرعامل سندی راهبردی با افق دید بلندمدت/ خطر وقوع پیک ششم کرونا

d8b7d8b1d8ad e2808cd8acd8a7d985d8b9 d9bed8afd8a7d981d986d8af d8badb8cd8b1d8b9d8a7d985d984 d8b3d986d8afdb8c d8b1d8a7d987d8a8d8b1d8afdb8c 61d5a4ff6205c

عامل/سمنان معاون امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور از طرح ‌جامع پدافند غیرعامل به عنوان سندی راهبردی با افق دید بلندمدت  نام برد و گفت: این سند در استان سمنان به عنوان یک استان پیشرو به تصویب رسیده است.

سردار رحیمی در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان اظهار کرد: طرح ‌جامع پدافند غیرعامل یک سند راهبردی و عملیاتی با چشم‌انداز بلندمدت است که این مهم در استان سمنان نیز ندوین و تصویب شده است و لذا انتظار می‌رود تا در سال ۱۴۰۱، همه برنامه‌ریزی دستگاه‌های اجرایی مبتنی بر این سند صورت گیرد.

وی به رویکرد تخصصی این سازمان کشوری در بخش‌های مختلف پرداخت و خاطرنشان کرد: قرارگاه‌های تخصصی پدافند غیرعامل در کشور راه‌اندازی و در حوزه های مختلف به صورت تخصصی و کارشناسی ورود می‌کند.

سردار رحیمی با اشاره به بهره‌مندی استان سمنان از ۲۵ درصد از مناطق حفاظت شده کشور، از توجه به تهدیدات زیستی به عنوان اولویت سازمان پدافند غیرعامل در این استان نام برد.

معاون سازمان پدافند غیرعامل بر ضرورت حفاظت از منابع و زیرساخت‌ها در این استان پهناور تاکید و اظهار کرد: استان سمنان در حوزه های تولید نمک، سولفات سدیم، گچ، میزان نرخ باسوادی، تعداد شهرک‌های صنعتی و سایر موارد رتبه های شاخص و برتر کشوری را دارد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۳۰۰۰ شهید استان و به ویژه شهدای شاخص استان سرداران شهید شاطری، ناخدا همتی، اخلاقی، شاهچراغی و …افزود: استان سمنان نقش مهمی.در دوران دفاع مقدس و دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی داشته است.

معاون امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به لزوم الگوگیری از شهدا تصریح کرد: باید ادامه دهنده راه، روش و مکتب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی باشیم.

وی با اشاره به عملکرد پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: استان سمنان در سال ۱۴۰۰ در رونمایی و عملیاتی نمودن طرح جامع پدافند غیرعامل استان پیشرو و پیشتاز بود.

سردار رحیمی با اشاره به خطر بالقوه شیوع پیک ششم افزود: ویروس کرونا، سویه جدید آن به نام امیکرون و احتمال وقوع پیک ششم همه‌گیری این ویروس یکی از مسائل مهم امروز کشور است.

معاون امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل با تقدیر از مجاهدت مدافعان سلامت اظهار کرد: باید با اقدامات پیشگیرانه از همه‌گیری این بیماری عالم‌گیر و وقوع پیک ششم آن جلوگیری کنیم.

ویادامه داد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، عدم‌ برگزاری تجمع‌ها و زدن ماسک، از مولفه هایی است که در پیشگیری از موج ششم تاثیرگذار است.

سردار رحیمی اضافه کرد: در بحث هم افزایی و استفاده از ظرفیت‌های استان و پیشگیری از گسترش بیماری، تداوم اجرای طرح شهید سلیمانی بسیار ارزشمند است که باید تقویت شود.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

نکونام جریمه شد

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
کمیته انضباطی رای خود را درباره تخلف سرمربی تیم فولاد خوزستان صادر کرد. به گزارش عامل، با اعلام کمیته انضباطی درباره تخلف انتسابی به جواد نکونام، سرمربی تیم فولاد خوزستان مبنی بر نشر اکاذیب از طریق مصاحبه انتهای بازی با نساجی مازندران، با توجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده […]
d986daa9d988d986d8a7d985 d8acd8b1db8cd985d987 d8b4d8af 61d5a50726de4

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.