امر به معروف به جای مردم باید از مسوولان شروع می‌شد

d8a7d985d8b1 d8a8d987 d985d8b9d8b1d988d981 d8a8d987 d8acd8a7db8c d985d8b1d8afd985 d8a8d8a7db8cd8af d8a7d8b2 d985d8b3d988d988d984d8a7d986 61d2ec44058f1

عامل/سمنان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان از راه اندازی ۱۰۰ گروه تخصصی امر به معروف و نهی از منکر و یک لشکر سایبری در این استان خبر داد.

حجت الاسلام محسن انصاری نیا در نشست خبری با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: قرار است که تا پایان سال ۱۰۰۰گروه و  تشکل تخصصی امر به معروف و نهی از منکر در استان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۰۰ تشکل تخصصی مطالبه‌محور در استان ایجاد شده ادامه داد: کار آموزش این تشکل‌ها در استان شروع شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین این تشکل ها در حوزه محیط زیست فعالیت دارند افزود: دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، جهت‌گیری های جدیدی در یک سال اخیر تعریف و در پیش گرفته است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با بیان اینکه نگرش و رویکرد این ستاد تولی‌گری است خاطرنشان کرد: براساس این جهت گیری جدید، ستاد دیگر خود متصدی امر به معروف و نهی از منکر نیست و به عبارتی دیگر به صورت مستقیم به حوزه این دو فریضه ورود نمی کند بلکه فراتر از آن به اقامه، احیا و اشاعه امر به معروف و نهی از منکر که رسالت اصلی ستاد است، می پردازد..

امر به معروف را باید به جای مردم از مسوولان شروع می‌کردیم

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، با بیان اینکه ریل‌گذاری ستاد در گذشته اشتباه بوده افزود: تا پیش از این عمده کار ستاد مبتنی بر تذکرهای لسانی و رویکردهای حداقلی در کف خیابان بود و از این رو ستاد یک ستاد کم کارآمد بود.

وی با بیان اینکه در رویکرد جدید مطالبه از مسوولان رسالت اصلی ستاد هدفگذاری شده اضافه کرد: در جهت گیری جدید، ریل‌گذاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مسیر اصلی قرار گرفته است.

اصلاح باطن مسوولان لازمه اصلاح ظاهر مردم

وی با بیان اینکه امر به معروف را باید به جای مردم از مسوولان شروع می کردیم افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر به جای مردم از مسوولان شروع می‌شد، بی‌تردید امروز جلوتر بودیم چرا که اگر می خواهیم ظاهر مردم درست شود باید باطن مسوولان را درست و اصلاح کنیم.

حجت الاسلام انصاری نیا ادامه داد: متاسفانه برخی از مسوولان دارای ترک فعل هستند و با این وجود در جابجایی آنها نیز تعلل می‌شود که این رویه باید اصلاح شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با اشاره به برخی مصادیق منکر در جامعه گفت: متاسفانه گاه شاهد پارادوکسیکال در رفتار و عمل برخی از مسوولان هستیم که همین به جامعه اسلامی آسیب می رساند. کذب‌گویی و وعده های توخالی از دیگر منکراتی است که گاه در بین برخی مسوولان دیده می شود و همین ها باعث می شود که امید مردم به برخی مسوولان کمتر شود.

وی از تلاش برای مردم‌نهاد شدن ستاد امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از رویکردهای جدید در این ستاد نام برد و گفت: اگرچه در گذشته نیز ظابطین ستاد عمدتا از بین مردم بودند اما آن رویه به مردم نهاد شدن ستاد نمی‌انجامید و لذا در جهت گیری جدید به مردم نهاد شدن ستاد توجه ویژه شده است.

حجت الاسلام انصاری‌نیا از ارتباط موثرتر با دستگاه های اجرایی از سوی ستاد خبر داد و افزود: در همین راستا تاکنون با ۸۰ نهاد و سازمان و اداره کل در استان جلساتی برگزار و رویکرد و گفتمان جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان را برای آنها تبیین کردیم.

وی از هدفگذاری این ستاد برای ورود به ۵۲ موضوع با هدف عمل به این دو فریضه الهی نام برد و اظهار کرد: یکی از برنامه های ما برای عملی شدن امر به معروف و نهی از منکر، آموزش تخصصی است و در همین راستا تاکنون دوره های آموزشی مختلفی برگزار کردیم.
با منکر نمی‌توان جلوی منکر را گرفت

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با انتقاد از هرگونه برخورد قهری در حوزه امر به معروف و نهی از منکر گفت: در گذشته گاه آمر به معروف و ناهی از منکر، خود درگیر هتاکی و عمل غیرقانونی بود که این رویه زیبنده عمل به این دو فریضه الهی نبود ؛ چرا که با منکر نمی‌توان جلوی منکر را گرفت.

وی از حمایت حداکثری از آمرین به معروف و تشکل های تخصصی خبر داد و گفت: این تشکل ها دربرگیرنده افراد متخصص در امور مربوط به امر به معروف و نهی از منکر هستند و مبانی فریضتین به آنها آموزش داده شده است.

حجت الاسلام انصاری‌نیا بر لزوم همکاری رسانه ها و خصوصا صداوسیما با این ستاد تاکید و عنوان کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آماده ایجاد تشکل‌های تخصصی در حوزه رسانه است .

وی از برنامه ریزی برای ایجاد لشکر سایبری در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خبر داد و افزود: لشکر سایبری با هدف فرهنگ سازی و خط دهی به افرادی که دغدغه امر به معروف و نهی از منکر دارند تا بعضی از معضلات و مطالبات رفع شود ایجاد می شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اظهار کرد: جریان سازی و گفتمان سازی در فضای مجازی یکی از اصلی ترین برنامه های ستاد است که با ایجاد این لشکر سایبری می توان به تحقق آن کمک کرد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

سردار جلالی: قاسم سلیمانی نماد امید برای امت اسلامی است

د دی ۱۳ , ۱۴۰۰
سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با صدور پیامی سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت. به گزارش عامل، در این پیام آمده است: در دومین سالگرد شهادت مردی هستیم که شهادتش به حق از سوی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله امام خامنه ای عزیز […]
d8b3d8b1d8afd8a7d8b1 d8acd984d8a7d984db8c d982d8a7d8b3d985 d8b3d984db8cd985d8a7d986db8c d986d985d8a7d8af d8a7d985db8cd8af d8a8d8b1d8a7 61d2ec4b69703

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.