ارجحیت پیش‌بینی بر پیشگیری در حوزه‌های پدافندی

d8a7d8b1d8acd8addb8cd8aa d9bedb8cd8b4e2808cd8a8db8cd986db8c d8a8d8b1 d9bedb8cd8b4daafdb8cd8b1db8c d8afd8b1 d8add988d8b2d987e2808cd987 61d5a3f25f9a6

عامل/سمنان استاندار و رئیس شورای پدافندغیرعامل استانداری سمنان بر ارجحیت پیش‌بینی بر پیشگیری در حوزه‌های پدافندی تاکید کرد.

سید محمدرضا هاشمی، استاندار سمنان ۱۵ دی ۱۴۰۰ در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان که با حضور سردار رحیمی، معاون امور استان های سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد اظهار کرد: باید قبل از رسیدن به مرحله پیشگیری، پیش‌بینی‌های لازم را از تهدیدات و خطرات احتمالی دشمن داشته باشیم.

رئیس شورای پدافندغیرعامل استانداری سمنان  با اشاره به وجود زیرساخت های مهم و حساس در استان گفت: ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری در برابر خطرات و تهدیدات، از اولویت‌های ما در بحث پدافند غیرعامل در حوزه استان سمنان است

استاندار سمنان با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اگر مدیران کشور اهمیت پدافند را به معنای واقعی درک نکنند ضربه ای جبران ناپذیر به کشور وارد خواهد شد، گفت: مولفه مراقبت از سلامت و تامین امنیت مردم، در بحث پدافند غیرعامل بسیار دارای اهمیت است که باید به آن توجه شود .

وی افزود: حوزه های عمرانی، اقتصادی، سایبری، زیرساختی، انرژی و غذا و دارو، در بحث پدافند غیرعامل دارای اهمیت بسیار زیاد و تعیین کننده است.

هاشمی اضافه کرد: استان سمنان دارای نقاط حساس و بسیار مهمی است که اهمیت اقدامات پدافندی را بیش از پیش نمایان می‌سازد؛ لذا آمادگی کامل و به صورت دائمی باید در بین دستگاه‌های اجرایی استان وجود داشته باشد.

استاندار سمنان با بیان اینکه در حوزه پدافند غیرعامل پیش‌بینی بر پیشگیری ارجحیت دارد، بیان کرد: ما باید نسبت به تهدیدات و خطرات احتمالی دشمنان شناخت کافی داشته و برای آنها پیش‌بینی‌های لازم را قبل از رسیدن به مرحله پیشگیری، داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه دشمن امروز توان مقابله نظامی با ما را ندارد، تصریح کرد: طبیعتا دشمن در حوزه‌های دیگر همچون زیستی، سایبری و اقتصادی و سایر موارد نسبت به دسیسه چینی اقدام می‌کند که امروز نیز شاهدیم جنگ اقتصادی را علیه کشور راه اندازی کردند.

استاندار سمنان گفت: استان سمنان باید در بحث عملیاتی نمودن دستورالعمل‌های پدافند غیرعامل، رتبه اول کشور را به خود اختصاص دهد.

بالاترین سرمایه نظام، اعتماد مردم است

استاندار سمنان همچنین در شورای راهبری توسعه مدیریت استان گفت: امروز بالاترین سرمایه نظام‌ جمهوری اسلامی، اعتماد مردم است و شورای راهبری توسعه مدیریت باید در راستای تقویت این مهم بکوشد.

هاشمی، افزود: یکی از وظایف ذاتی شورای توسعه مدیریت استان این است که در چارچوب قانون، پاسخگوی مردم بوده و حقوق شهروندی را رعایت کند.
وی افزود: جلوگیری از وقوع فساد، اختلاس و کم کاری از دیگر وظایف بسیار مهم و تاثیرگذار این شوراست که ضرورت دارد در تحقق آن بکوشد.
هاشمی خاطرنشان کرد: مدیران و دستگاه‌های اجرایی دقت داشته باشند که بحث تبدیل وضعیت ایثارگران، از شاخص‌های اصلی ارزیابی دستگاه‌های اجرایی است و باید در این خصوص اهتمام جدی داشته باشند.
وی با بیان اینکه استان سمنان در تمامی حوزه‌ها در کشور پیشگام است، گفت: ضرورت دارد تا عملکرد استان سمنان در شورای راهبری توسعه مدیریت نیز شاخص بوده و در این مسیر از تمامی ظرفیت ها برای دستیابی به این مهم استفاده کند.
استاندار سمنان در پایان در راستای تحقق افزایش شاخص‌های اداری در استان، گفت: مدیران مکلف هستند تا در برگزاری دوره‌های آموزشی اهتمام ورزیده و خروجی این دوره‌ها نهایتا در ارتقاء شاخص‌های علمی، مهارتی و تخصصی مشهود باشد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

جوانترین بازیکن تاریخ یورو به برایتون پیوست

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
باشگاه برایتون جوانترین بازیکن تاریخ یورو را به خدمت گرفت. به گزارش عامل و به نقل از تایمز، برایتون از جذب کاتزپر کوزلوفسکی هافبک اف.سی پوگون شچین و تیم ملی لهستان خبر داد. این هافبک ۱۸ ساله تا تابستان ۲۰۲۶ با برایتون آلبیون قرارداد امضا کرد. کوزلوفسکی زمانی که ۱۷ سال و […]
d8acd988d8a7d986d8aad8b1db8cd986 d8a8d8a7d8b2db8cdaa9d986 d8aad8a7d8b1db8cd8ae db8cd988d8b1d988 d8a8d987 d8a8d8b1d8a7db8cd8aad988d986 61d5a3fb0b8bc

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.