فدراسیون دوومیدانی به ورزشکاران تیر خلاص زد!

d981d8afd8b1d8a7d8b3db8cd988d986 d8afd988d988d985db8cd8afd8a7d986db8c d8a8d987 d988d8b1d8b2d8b4daa9d8a7d8b1d8a7d986 d8aadb8cd8b1 d8ae 61c9852737bed

محسن ربانی معتقد است حدنصاب‌هایی که فدراسیون دوومیدانی برای مسابقات قهرمانی داخل سالن آسیا درنظر گرفته است،‌ منطقی و فنی نیست.

به گزارش عامل، مسابقات دوومیدانی قهرمانی داخل سالن آسیا از ۲۲ تا ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ به میزبانی قزاقستان برگزار می‌شود. ایران در این مسابقات پنج سهمیه دارد که تمام هزینه‌های آن‌ها برعهده فدراسیون دوومیدانی قزاقستان به عنوان میزبان است. فدراسیون دوومیدانی ایران در این راستا رکوردهای ورودی مسابقات را اعلام کرده اما حد نصاب‌ها صدای ورزشکاران و مربیان را درآورده و باعث انتقاد آنها شده، چرا که معتقدند در برخی مواد ورودی‌ها بسیار سخت و در چند ماده راحت است.

محسن ربانی، قهرمان سابق پرش با نیزه در گفت‌وگو با عامل به حدنصاب‌های در نظر گرفته شده اشاره و بیان کرد: از دیدگاه من خیلی سختگیرانه و ماحصل تفکر و مطالعه مسئولان فدراسیون است. در نظر بگیرید که سال آینده بازی‌های آسیایی را پیش رو داریم اما هیچ اردویی را در نظر نگرفته‌ و کار خاصی نکرده‌ایم. صحبت از اردوی متمرکز بود اما هیچ اتفاقی نیفتاد و چنین شرایطی با رکوردهای ورودی همخوانی ندارد. 

او در مورد اینکه فدراسیون در پایان فصل بدنسازی ورزشکاران تنها یک مسابقه انتخابی در نظر گرفته است، گفت: همه این موارد ایرادهای کار است. نمی‌شود با یک مسابقه بهترین رکورد شخصی را زد، بنابراین منطقی نیست. وقتی زمستان هیچ مسابقه‌ای در نظر نگرفته‌اند، در بازی‌های آسیایی چه توقعی از ورزشکاران می‌توان داشت؟ از طرفی خیلی از ورزشکاران ما جوان هستند و به فرصت نیاز دارند. من و هم‌نسلانم ۱۰، ۱۲ سال ملی‌پوش بودیم، در مسابقات مختلفی شرکت کردیم و این تجربه باعث شد در آسیا طلایی شویم در حالی که در اولین مسابقه‌هایمان پنجم و ششم آسیا شدیم. اکنون علی‌رغم اینکه برای ورزشکاران هزینه نکرده‌اند اما رکورد برخی از آنها خیلی خوب است. 

قهرمان سابق پرش با نیزه آسیا در ادامه گفت: ما شانس شرکت در مسابقات را داشتیم و چندین مدال هم گرفتیم. با اینکه رکوردم قبل از قهرمانی آسیا ۲۰۰۷ که مدال طلا گرفتم، رکورد مدال نبود اما این شانس را به من دادند، اعزام شدم و در شرایط مسابقه جنگیدم. اکنون چگونه ورزشکاری بدون هیچ رقیب و مسابقه‌ای، حدنصابی را ثبت کند که با آن طلای آسیا می‌گیرد؟ 

او با اشاره به مشکلات مالی فدراسیون برای اعزام ورزشکاران گفت: مشکلات اقتصادی یا اعزام تیم کیفی از نظر من توجیهی ندارد. مسئولان باید جوابگوی تصمیمات خود باشند. اگر در پایان مسابقات مشخص شود که ورزشکاری شانس مدال داشته اما به دلیل نرسیدن به حدنصاب فدراسیون اعزام نشده، مگر با یک ببخشید جمع می‌شود؟ به ورزشکار شانس بدهید. یک مدال می‌تواند زندگی‌اش را تغییر بدهد. 

ربانی در پاسخ به این سوال که ورزشکاران و مربیان دوومیدانی درخواستی مبنی بر تغییر حدنصاب‌ها به فدراسیون داده‌اند، بیان کرد: اعضای کمیته‌های فنی فدراسیون معتقدند که رکوردها سختگیرانه نیست. ارتباطی با فدراسیون ندارم و نمی‌دانم چه اتفاقی می‌افتد اما امیدوارم تجدید نظر کنند. فدراسیون، هیات‌ها، مربی و ورزشکار باید در یک مسیر کار کنند اما الان اینگونه نیست و ورزشکاران همه ناراحت هستند. بهتر بود که به جای انتشار حد نصاب‌ها، می‌گفتند بهترین رکوردها را می‌بریم اما الان با این کار به ورزشکاران پیش از موعد تیر خلاص زده‌اند. این دوستانه نیست. 

او در این مورد افزود: صحبت‌های قشنگی در مورد خرد جمعی و اتحاد می‌شنویم اما کمی به آن‌ها عمل و دلسوازنه نگاه کنیم. کسی که شانسی مدال آسیایی دارد سال‌ها تلاش و هزینه کرده و اکنون به جایگاهی رسیده که باید به او شانس بدهند. اگر در روز انتخابی شرایط روحی یا جسمی مناسبی نداشته باشد و رکورد نزند، یعنی تمام می‌شود؟ این روند اصلا منطقی نیست. همیشه مشکلات را گردن قبلی‌ها می‌اندازیم در حالی که منطقی‌تر و فنی‌تر نگاه می‌کردند. 

این مربی دوومیدانی با بیان اینکه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای ورزشکاران المپین و قهرمانان آسیا هزینه کرده‌اند، به لزوم نظرخواهی از آنها اشاره کرد و گفت: این افراد دشمن نیستند که نظرشان را نمی‌پرسند. عاشق دوومیدانی هستند و سال‌ها عمرشان را برای این رشته گذاشته‌اند. باید نظرشان را بپرسند شاید قسمتی از کار را دیدند که فدراسیون نمی‌بیند. 

او به لزوم توجه به رشته‌هایی که برخلاف نظر کارشناسان موفق به مدال‌آوری برای دوومیدانی شده‌اند، اشاره و بیان کرد: ما در یکسری رشته‌ها از قدیم قهرمان بوده‌ایم، یعنی فیزیک و شرایط آب و هوایی خوب بوده و مدال گرفته‌ایم اما در برخی از رشته‌ها ورزشکاران برای اولین بار مدال گرفتند. من، آقایان سپهرزاد، عسگری، تفتیان، قاسمی  با مدال‌آوری معادلات کارشناسانی که با آمار کار می‌کنند را به هم ریختیم. بنابراین باید حق حضور در مسابقات را به دختری که با حجاب اسلامی در ماده تکنیکی پرش با نیزه، ۴ متر می‌پرد، بدهند. 

ربانی در پایان گفت: دوومیدانی با بستن در و هم‌فکری نکردن، پیشرفت نمی‌کند. کار سختی در بازی‌های آسیایی داریم و باید از الان به فکر بود.

انتهای پیام 

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

آزادسازی ۷ هزار هکتار اراضی تغییر کاربری یافته در البرز

د دی ۶ , ۱۴۰۰
عامل/البرز رئیس کل دادگستری البرز گفت: حاشیه نشینی، آسیب‌های اجتماعی، حضور اتباع بیگانه فاقد مجوز و حفر چاه‌های غیرمجاز از جمله بزه‌ها و جرایمی است که تغییر کاربری‌های غیرمجاز با خود به همراه دارد. به گزارش عامل، با حضور رئیس کل دادگستری استان، رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب و […]
d8a2d8b2d8a7d8afd8b3d8a7d8b2db8c dbb7 d987d8b2d8a7d8b1 d987daa9d8aad8a7d8b1 d8a7d8b1d8a7d8b6db8c d8aad8badb8cdb8cd8b1 daa9d8a7d8b1d8a8 61c9852f840a4

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.