خط قرمز روی نام دوچرخه‌سوار المپیکی

d8aed8b7 d982d8b1d985d8b2 d8b1d988db8c d986d8a7d985 d8afd988da86d8b1d8aed987e2808cd8b3d988d8a7d8b1 d8a7d984d985d9bedb8cdaa9db8c 61d5737ee5e6a

رکابزن المپیکی ایران برای مرحله دوم اردوی قهرمانی آسیا دعوت نشد و بعید است که دوباره به اردو دعوت شود.

محمود وفایی در گفت‌وگو با عامل درباره دعوت نشدن سعید صفرزاده رکابزن المپیکی ایران به اردوی تیم ملی دوچرخه سواری جاده بیان کرد: سعید صفرزاده در اردوی اول تیم ملی دعوت شده بود اما تمایلی به حضور در اردو نداشت. ورزشکار باید برای پیراهن تیم‌ملی ارزش قائل شود. وقتی پوشیدن پیراهن تیم ملی آنقدر برایش مهم نیست، مربی تیم ملی هم لزومی ندید در اردوی دوم دوباره او را دعوت کند. از طرفی ممکن است شرایط مسابقه را هم برای خودش مناسب ندیده باشد.

* دعوت دوباره صفرزاده به اردو بعید است

وفایی در پاسخ به این پرسش که ممکن است که در اردو های بعدی صفرزاده دوباره دعوت شود؟ تصریح کرد: بعید می دانم. ورزشکار باید در تمام مقاطع اردوی تیم ملی حضور داشته باشد. البته ممکن است که برخی به دلایل موجه مثل حضور در مسابقات خارجی یا مسائل درمانی در یک مقطعی از اردو نباشند یا با تاخیر وارد شود که البته موجه بودن آن را هم باید مربی و کادر فنی تشخیص دهند اما اینکه ورزشکار در هیچ یک از مقاطع اردوی تیم ملی نباشد و بعد بخواهد عضو تیم ملی شود، چنین چیزی وجود ندارد.

او ادامه داد: تنها مورد استثنا این است که ورزشکاری در خارج از ایران باشد و با توجه به شرایط آمادگی اش، تمایل به حضور در اردوها و عضویت در تیم ملی داشته باشد که در این صورت ممکن است کادر فنی او را به اردوها دعوت کند. در بخش سرعت هم کسانی هستند که در باشگاه‌های خارجی فعالیت می‌کنند اما برای حضور در تیم ملی تمایل نشان داده اند و اینکه فرد علی رغم حضور در خارج از کشور برای پوشیدن تیم ملی ابراز تمایل می‌کند، بسیار ارزشمند است اما این که فرد در داخل ایران باشد و نخواهد در اردوها شرکت کند و فقط بخواهد هنگام مسابقه به تیم ملی بیاید، مورد پذیرش نیست و حتی می تواند مورد اعتراض بقیه دوچرخه‌سواران هم باشد. از طرفی برای فدراسیون این مهم است که ورزشکار برای پوشیدن پیراهن تیم ملی ارزش قائل شود.

* پاسخ به شائبه ناراحتی برای عنوان کاپیتانی

سخنگوی فدراسیون دوچرخه‌سواری در پاسخ به این پرسش که گفته می شود صفرزاده ناراحتی هم نسبت به عنوان کاپیتانی تیم ملی داشته است، تصریح کرد: اصولاً کسی که سن و سال بالاتر، تجربه و سابقه بیشتری در تیم ملی داشته باشد به عنوان کاپیتان انتخاب می شود و این یک روال است و اینطور نبوده که تاکنون خلاف آن اتفاق بیفتد، یعنی اگر قادر میزبانی در اردوی تیم ملی حضور داشته هیچ موقع ورزشکاری جوان تر از او به عنوان کاپیتان انتخاب نشده است. بحث کاپیتانی تیم ملی بیشتر جنبه احترام است که به فردی که پیشکسوت است، گذاشته می شود. چنین چیزی را نشنیده‌ام که صفرزاده به‌خاطر کاپیتانی ناراحت باشد و اگر یک درصد همین این مورد وجود داشته باشد نمی‌تواند دلیل  خوبی باشد که در اردوها شرکت نکند. البته با توجه به شناختی که از صفرزاده دارم بعید می دانم به خاطر این موضوع بخواهد به اردو نیاید او فردی فروتن است و فکر می‌کنم که چنین چیزی وجود داشته باشد.

* بگذاریم مربی کارش را انجام دهد

او در مورد دعوت شدن شدن نفرات جوانی مانند علی اصغر موسی زاده به اردوی تیم ملی که مورد انتقاد هم قرار گرفته است، گفت: مربی و سرمربی برای دعوت و عدم دعوت هر ورزشکار به اردوی تیم ملی دلایل خودش را دارد. علاوه بر شرایطی که برای دعوت ورزشکاران به اردوی تیم ملی وجود دارد مانند رنکینگ و نتایجی که گرفته است، کادرفنی مختار است با شناختی که از ورزشکار دارد او را به اردوی تیم ملی دعوت کند. از طرفی باید این را در نظر بگیریم که شرایط هر مسابقه با مسابقه بعدی متفاوت است. در واقع شرایط حضور در تورها با مسابقات تک مرحله ای مثل قهرمانی آسیا تفاوت دارد و هر کدام از آنها ورزشکار خاص خودش را می طلبد.

وفایی افزود: با توجه به اینکه مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا در دو بخش استقامت و تایم تریل برگزار می‌شود، بنابراین این می‌طلبد که ورزشکارانی انتخاب شوند که قابلیت این را داشته باشند در هر دو بخش فعالیت کنند. همچنین ورزشکار باید قابلیت انجام کار گروهی را داشته باشد یعنی مربی، ورزشکاری را انتخاب می‌کند که گوش به فرمان باشد و هر زمان لازم شد خود را فدای نفر بهتر کند تا او بتواند به مدال برسد. بنابراین وقتی مربی ورزشکاری را برای اردو انتخاب می کند یعنی به قابلیت‌های آن ورزشکار آگاه است و می داند برای رسیدن به نتیجه تلاش خود را می کند. بنابراین نمی‌توان در کار مربی دخالت کرد. به هر حال هر کسی معیارهایی دارد و ممکن است خیلی‌ها بگویند که ورزشکار خوب دیگری هم وجود دارد و چرا به اردو دعوت نشده است. باید بگذاریم مربی کار خودش را انجام دهد و سپس نتیجه را ببینیم و بعد بگوییم با توجه به نتیجه مربی، ورزشکار خود را خوب انتخاب کرده است یا نه.

* علت دعوت نشدن ماندانا دهقان به اردوی زنان

او در مورد دعوت نشدن ماندانا دهقان به اردوی تیم ملی زنان تاکید کرد: دهقان در اردوی اول به دلیل حضور در مسابقات ترکیه شرکت نکرد که دلیلش هم موجه بود اما برای اردوی دوم اعلام کرد که با کمی تاخیر وارد می شود که مورد پذیرش مربی تیم ملی نبود. به هر حال هر مربی، می‌خواهد که ورزشکار را از روز اول در اختیار داشته باشد تا بتواند تمریناتش را تحت نظر داشته باشد. این حق مسلم هر مربی است که اگر ورزشکارش سر موقع در اردو حاضر نشد، او را دعوت نکند حتی اگر بهترین ورزشکارش باشد.

 انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

اعتراض به قانونی که سفر هوایی را گران‌تر کرد

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
رییس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران با انتقاد از مصوبه مالیات بر ارزش‌افزوده در قیمت بلیت هواپیما که سفر را برای مردم گران‌تر می‌کند، گفت: مردمی که با هواپیما سفر می‌کنند تا پیش از این چند نوع مالیات روی بلیت پرداخت می‌کردند، چرا باید مالیات جدیدی بپردازند؟ […]
d8a7d8b9d8aad8b1d8a7d8b6 d8a8d987 d982d8a7d986d988d986db8c daa9d987 d8b3d981d8b1 d987d988d8a7db8cdb8c d8b1d8a7 daafd8b1d8a7d986e2808c 61d57386d2901

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.