نقش شهید سلیمانی در امنیت داخلی پررنگ است

d986d982d8b4 d8b4d987db8cd8af d8b3d984db8cd985d8a7d986db8c d8afd8b1 d8a7d985d986db8cd8aa d8afd8a7d8aed984db8c d9bed8b1d8b1d986daaf d8a7 61d2d0db3e234

عامل/زنجان فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: نقش حاج قاسم سلیمانی در امنیت داخلی پررنگ است.

سردار رحیم جهانبخش شامگاه دیروز (۱۲ دی‌ماه) در یادواره شهید سلیمانی با اشاره به مولفه‌های مکتب شهید سلیمانی، اظهار کرد: مکتب حاج قاسم نظام فکری جدید مبتنی بر مبانی فکری حضرت امام خمینی (ره) است. آشنایی من با مکتب حاج قاسم به ۳۰ سال قبل باز می‌گردد؛ آشنایی با مکتب حاج قاسم به زمانی باز می‌گردد که من فرمانده پایگاه اطلاعاتی و عملیاتی دربند کرمان بودم. مکتب حاج قاسم مکتبی در دل مکتب حضرت امام خمینی (ره) است. این شهید والامقام از قلب ایران به بلندای جولان رفت.

وی با بیان اینکه عمق امنیتی کشور را کویر تشکیل می‌دهد، ادامه داد: در دهه ۷۰ بیش از ۲۰ کاروان اشرار که مجهز هم بودند، در مرکز ایران برای خود تیم سازی کرده بودند. برخی از این کاروان‌های اشرار حدود ۱۵۰ تفنگدار داشتند و تعدادی از این اشرار برای خود یک حکومت درست کرده بودند. زمانی اگر می‌گفتند سپاه مرکز ایران را از اشرار پاکسازی خواهد کرد، کسی باورش نمی‌شد.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه حاج قاسم سال ۷۴ مرکز ایران را از اشرار به‌ صورت کامل پاک‌سازی کرد، تصریح کرد: در سال ۷۴ از یکی از مقرهای این اشرار غذای یک لشکر را کشف و خارج کردیم. پاسداران وقتی یکی از اشرار را می کشتند بر او غسل می‌دادند و کفن می‌کردند و بر آن نماز می‌خواندند.

وی با بیان اینکه حاج قاسم به فکر خانواده‌های این اشرار نیز بود و آن‌ها را تامین می‌کرد و نمی‌گذاشت این‌ها خود تبدیل به دشمن شوند، ادامه داد: در بین لشکریان حاج قاسم، اشراری بودند که تحت تاثیر قرار گرفته و توبه کرده و در لشکر او با اشرار مبارزه می‌کردند. در مکتب حاج قاسم دفع وجود ندارد و مکتب او سراسر جذب است. سردار سلیمانی از مرکز ایران که کانون ناامنی بود، امنیت ایجاد کرد و این امنیت را تا بلندای جولان توسعه داد.

جهانبخش با بیان اینکه ۶۳ کشور در دفاع‌مقدس به عراق کمک می‌کردند، تصریح کرد: دفاع‌مقدس تنها جنگ کلاسیک بود که در دست دشمنان ما هم سلاح روسی و هم سلاح فرانسوی بود، یعنی از هر دو بلوک به عراق کمک می‌شد. داعش به‌روز شده جنگ تحمیلی بود. سردار سلیمانی داعش را که عصاره اطلاعاتی نظام سلطه بود، با این مکتب نابود کرد. این مکتب تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد. اعتماد به نفس و توکل مهم ترین مولفه‌های این مکتب است.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه نظام سلطه حدود ۳۰۰ سال است که به دنبال تجزیه ایران است، افزود: متاسفانه در زمان پهلوی دو تکه از خاک ایران از ایران جدا شد که به همه خاک‌های جدا شده قبل از آن می‌ارزید. اگر بحرین الان جزو خاک ایران بود، کل خلیج‌فارس برای ایران می‌شد. ۴۷ درصد انرژی جهان از خلیج‌فارس می‌گذرد و عوارض این حجم از انرژی هزینه قابل توجهی است که می‌توانست برای ایران باشد.

جهانبخش با بیان اینکه نظام سلطه هزاران هزار میلیارد در منطقه سرمایه‌گذاری کرده بود که ایران را تجزیه کند، تاکید کرد: این امر به واسطه مکتب حاج قاسم عملی نشد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

برگزاری دوره آموزشی «صفر تا صد ریاضی»

د دی ۱۳ , ۱۴۰۰
انجمن علمی دانشکده عمران و محیط‌ زیست امیرکبیر، دوره آموزشی «صفر تا صد ریاضی» را برگزار می‌کند. به گزارش باشگاه دانشجویان عامل، این برنامه با محوریت موضوعات و سرفصل های “اعداد مختلط”، “انتگرال و کاربرد”، “سری‌های توانی”، “حل سوالات امتحانات پایان‌ترم” و “رفع اشکال دانشجویان”، روزهای سه‌شنبه ۱۴ و چهارشنبه […]
d8a8d8b1daafd8b2d8a7d8b1db8c d8afd988d8b1d987 d8a2d985d988d8b2d8b4db8c d8b5d981d8b1 d8aad8a7 d8b5d8af d8b1db8cd8a7d8b6db8c 61d2d0e2ab4a5

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.