سرکیسیان: سردار سلیمانی پرچم‌دار صلح و عدالت بود

d8b3d8b1daa9db8cd8b3db8cd8a7d986 d8b3d8b1d8afd8a7d8b1 d8b3d984db8cd985d8a7d986db8c d9bed8b1da86d985e2808cd8afd8a7d8b1 d8b5d984d8ad 61d5758f05525

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت سال نوی میلادی با حضور در کلیسای سرکیس مقدس با سبوه سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران دیدار و گفت‌وگو کرد. سرکیسیان در این دیدار سردار سلیمانی را پرچم‌دار صلح و عدالت و کمک به مردم دانست و گفت: ایشان در مقابل گروه‌های تکفیری در سوریه پشتیبان مسیحیان بودند و در کنار آنها با دشمن جنگیدند.

به گزارش عامل به نقل از پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به همراه تعدادی از مدیران این سازمان سه‌شنبه ۱۴ دی ماه به مناسبت سال نوی میلادی با حضور در کلیسای سرکیس مقدس با سبوه سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران دیدار کرد.

سرکیسیان: سردار سلیمانی پرچم‌دار صلح و عدالت و کمک به مردم بود

سبوه سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران در این دیدار بیان کرد: از تشریف‌فرمایی شما تشکر می‌کنم و از خداوند برایتان برکات الهی را مسئلت می‌دارم. ما در ایران احساس آرامش و امنیت می‌کنیم و شهرداری تهران شرایط آرامی برای مردم فراهم می‌کند تا احساس آرامش و صلح کنند. شهرداران مناطق نیز به مناسبت سال نوی میلادی تشریف آوردند و مراتب تبریک خود را اعلام کردند.

وی ادامه داد: از رابطه حسنه بین مردم و دولت تقدیر می‌کنم و این روش زندگی را فضیلت می‌دانم. هر چند ما به عنوان مسیحی جزو اقلیت‌های دینی در ایران هستیم، ولی دولت چنین حسی در ما ایجاد نمی‌کند و این امر بسیار مهمی است و باعث می‌شود خود را شهروند درجه یک بدانیم. با اینکه ما مسیحی هستیم و شما مسلمان، اما همه ما خود را شهروندان ایران می دانیم. یکی از شواهد این مسئله، بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی است که در آن شرکت کردیم.

اسقف اعظم ارامنه تهران سردار سلیمانی را پرچم‌دار صلح و عدالت و کمک به مردم دانست و افزود: ایشان در مقابل گروه‌های تکفیری در سوریه پشتیبان مسیحیان بودند و در کنار آنها با دشمن جنگیدند.

وی در پایان گفت: همه پیروان راستین ادیان برای برقراری صلح تلاش می‌کنند و ما هم سعی می‌کنیم دنباله‌روی آنان باشیم. متاسفانه برخی نسبت به آموزه‌های پیامبران بی‌اعتنایی می‌کنند و برقراری جنگ در جهان از پیامدهای همین رویکرد است. ما در اعیاد مربوط به سال نو طی سه روز از خداوند سپاسگزاری می‌کنیم و برای جهان آرزوی صلح داریم.

حجت‌الاسلام امرودی: خون شهدای ارمنی و مسلمان برای حفظ این سرزمین با هم آمیخته است

در ادامه حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری با ابراز خرسندی از دیدار با اسقف اعظم ارامنه تهران گفت: ما نقاط مشترک بسیاری با یکدیگر داریم و اشتراکات ادیان توحیدی قابل توجه است. همه ما به رحمت خداوند اعتقاد داریم، به نبوت و روز قیامت معتقدیم و باور داریم هیچ تفاوت و اختلافی بین گفتار انبیا با یکدیگر نیست. همه پیامبران به دنبال ترویج یک زندگی توحیدمحور بوده‌اند.

وی اضافه کرد: به جز اشتراکات اعتقادی، اشتراکاتی هم در زندگی داریم. وقتی کشور در خطر است، همه با هر دین و مذهبی به جبهه می‌روند و از سرزمینشان دفاع می‌کنند و خون خود را در این راه می‌دهند. شاهد مثالش شهدای عزیزی هستند که ارامنه تقدیم کشور کرده‌اند. امروز خون شهدای ارمنی و مسلمان برای حفظ این سرزمین با هم آمیخته است.

رییس سازمان فرهنگی هنری با تقدیر از موضع اسقف اعظم ارامنه درباره سردار سلیمانی تصریح کرد: همه ما آرامش امروز خود را مدیون حاج قاسم هستیم. وقتی داعشی‌ها به کلیساها حمله کردند، دست به تخریب آثار هنری زدند. ایران و سوریه تاریخ و تمدن بسیار طولانی‌ای دارند و آثار تاریخی فراوانی مورد هجوم داعش قرار گرفت. حفظ این آثار نیز مدیون مجاهدت‌های حاج قاسم است.

حجت‌الاسلام امرودی اظهار کرد: شهرداری تهران وظایف خود را در قبال همه شهروندان با هر دین و مذهبی ایفا می‌کند و تلاش می‌کند فضای سالمی از لحاظ اجتماعی برای شهروندان فراهم کند. همه ادیان باید بتوانند به راحتی عبادت کنند و چهارراه ادیان و مذاهب در خیابان ۳۰ تیر تهران موید این موضوع است.

وی افزود: شهرداری تهران وظیفه خود می‌داند که محیطی آرام برای زندگی، کسب و کار و آموزش مردم فراهم کند و این خدمات بر اساس دین یا مذهب افراد محدود نمی‌شود. این امنیت را مدیون شهدا، از جمله شهدای ارامنه هستیم.

رییس سازمان فرهنگی هنری در پایان خطاب به اسقف اعظم ارامنه تهران گفت: خوشحالیم که با شما همسایه هستیم و هم‌زیستی داریم. شما آگاهی خوبی درباره سایر ادیان به ویژه دین اسلام دارید و امیدوارم بتوانیم در آینده نیز دیدار داشته باشیم.

حجت‌الاسلام امرودی در این دیدار لوح تبریک و کتاب «مسیح در شب قدر»؛ روایت حضور مقام معظم رهبری در منازل شهدای ارمنی و آشوری را به اسقف اعظم ارامنه تهران تقدیم کرد. وی همچنین از محل عبادتگاه کلیسای سرکیس مقدس بازدید کرد.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

عامل قیمت نوسانی بیت‌کوین چیست؟

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
بیت‌کوین از سال ۲۰۰۹ در دسترس قرار گرفت و در سالهای بعد اهمیت بیشتری یافت و از آن زمان، قیمت بیت‌کوین ۱۰‌ها هزار دلار افزایش یافته است و گاهی اوقات در عرض چند روز هزاران دلار افزایش یا کاهش می‌یابد. به گزارش عامل به نقل از یاهو فایننس، دلایل متعددی […]
d8b9d8a7d985d984 d982db8cd985d8aa d986d988d8b3d8a7d986db8c d8a8db8cd8aae2808cdaa9d988db8cd986 da86db8cd8b3d8aad89f 61d57596d78bd

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.