شهید سلیمانی مومنانه در خط مقدم مبارزه با تروریسم مجاهدت کرد

d8b4d987db8cd8af d8b3d984db8cd985d8a7d986db8c d985d988d985d986d8a7d986d987 d8afd8b1 d8aed8b7 d985d982d8afd985 d985d8a8d8a7d8b1d8b2d987 61c9944d25ff2
شهید سلیمانی مومنانه در خط مقدم مبارزه با تروریسم مجاهدت کرد

ویژگی بارز شهید سلیمانی تمسک به سیره و مشی امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی و التزام عملی به انقلاب بود و این شهید عزیز، مومنانه در خط مقدم مبارزه با تروریسم مجاهدت کرد.

به گزارش عامل به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ حمید واحدی، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، یادداشتی را به رشته تحریر درآورده که متن آن را در ادامه می‌خوانید:
واقعیت غیرقابل انکار درباره حوادث تاریخی این است که هر اندازه فاصله زمانی با حوادث تاریخی زیاد می‌شود، شخصیت‌های اثرگذار در حوادث، از شکل عینی به شکل ذهنی درمی‌آیند. در واقع از شکل محسوس به شکل معقول تغییر ماهیت می‌دهند و این باعث دخل و تصرف در شخصیت‌های واقعی تاریخ‌ساز می‌شود. برای مثال با گذشت سال‌ها از حوادثی همچون مقاومت مردانه دلیران تنگستان یا قیام جنگل، ما با شکل ذهنی رئیسعلی دلواری و میرزا کوچک‌خان جنگلی مواجه هستیم.
با گذر از سال‌های جنگ تحمیلی، شخصیت‌های بزرگی همچون فرماندهان شهیدمان، به شکل ذهنی‌شان در بین نسل جوان شناخته می‌شوند.
جوانان ما حق دارند در بین شخصیت‌های حاضر و هم‌روزگار خود چنان شخصیت‌های بی‌بدیلی را مطالبه کنند. یکی از خوشبختی‌های همه ما در دهه‌های اخیر، امکان تحقق این مطالبه‌ی به‌حق با وجود شخصیت برجسته‌ای است که اتفاقاً از تربیت‌شدگان مکتب امام و اسلام و رشد یافته در بستر دفاع مقدس بودند.
همچنان که رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) فرمودند؛ ملت ایران داشته‌های فرهنگی، معنوی، انقلابی و ارزش‌های خود را در سردار شهید حاج قاسم سلیمانی متبلور و مجسم می‌دید.
بخشی از فرماندهان و کارکنان غیرتمند نهاجا در طول سال‌های دفاع مقدس از حرم آل‌الله و پشیبانی از جبهه مقاومت، فرصت و مجال هم‌شانگی با ایشان در سنگرهای محور مقاومت را داشته و از خصایص برجسته ایشان درک نزدیک و ویژه‌ای دارند.
اگر از ویژگی‌های عمومی فداکاری، نوع‌دوستی و خصلت‌های والای معنویت و اخلاص و پرهیز از تظاهر، شجاعت کم‌نظیر و درایت و ذکاوت فرماندهی ایشان بگذریم، ویژگی بارز و شاخص آن شهید عزیز تمسک به سیره و مشی امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و التزام عملی به انقلاب بود و «انقلابی‌گری» خط قرمز تصمیم و اقدام او بود.
شهید حاج قاسم سلیمانی مرد اقدام به‌موقع بود. این خصلت برجسته از بصیرت سرچشمه می‌گیرد. همین اقدام به‌موقع در جبهه مقاومت باعث شد جهان او را به‌عنوان فرمانده بزرگ مبارزه با تروریسم بشناسد و قلمداد کند. مردم و ملت در ادبیات و اعتقادات ایشان دایره محدود و مختصری نداشت. او مصداق اعتقاد قلبی به این فراز از عهدنامه امام علی (ع) به مالک اشتر بود که مردم از دو گروه خارج نیستند یا در دین با تو برادرند یا در آفرینش با تو برابر. همین اعتقاد باعث می‌شود این‌چنین مومنانه در خط مقدم مبارزه با تروریسم مجاهدت کند.
این تفکر، از سردار سلیمانی نمونه بارز «اشداء علی‌الکفار و رحماء بینهم» ساخته بود و دایره رحماء بینهم برای مکتب سلیمانی محدود به مرزهای ایران نمی‌شود، بلکه شهروندان تحت محاصره فوعه و کفریا، اهالی شیعه، سنی و مسیحی سوریه و عراق برای او از دایره این دو گروه خارج نبودند؛ یا در آفرینش با او برابرند یا در دین برادرند.
شهید سلیمانی در یک اسم، یک عنوان نظامی، ذیل درجه و سلسله مراتب نظامی قابل تعریف نیست. به همین دلیل فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) از وی به‌عنوان قلمرو اندیشه یعنی «مکتب سلیمانی» یاد می‌کنند؛ مردی که می‌شد به عینه در مجاهدتش، در درایتش، در مردم‌داری‌اش، در ولایتمداری‌اش، در دلسوزی‌اش، لشکری از خوبان را یکجا دید؛ «بابایی‌»ها، «صیاد شیرازی‌»ها، «چمران‌»ها، «همت‌»ها و «باکری‌»ها و «کاظمی‌»ها و «طهرانی مقدم‌»ها را.
امیدوارم بتوانیم در بازخوانی اندیشه و نهادینه‌سازی تفکر ایشان در خودمان به‌ویژه در جامعه سیاسی و مدیریتی کشور عزیزمان برای پرهیز از جناح‌بندی‌ها و به‌منظور انجام خدمت جهادی و بی‌منت، موفق باشیم و مورد شفاعت آن شهید آبرومند قرار گیریم.

انتهای پیام

kajart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

توزیع گوشت بین ایتام زیر پوشش کمیته امداد لرستان

د دی ۶ , ۱۴۰۰
عامل/لرستان معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد لرستان گفت: دو تُن و ۸۰۰ کیلوگرم گوشت بین ایتام شهرستان‌های دلفان، الیگودرز و چگنی توزیع شد. مجید طائف، اظهار کرد: ۲۸۰۰ کیلوگرم گوشت تازه گوسفندی به مناسبت ایام فاطمیه بین ایتام زیر پوشش در شهرستان‌های دلفان، الیگودرزو چگنی توزیع شد. وی […]
d8aad988d8b2db8cd8b9 daafd988d8b4d8aa d8a8db8cd986 d8a7db8cd8aad8a7d985 d8b2db8cd8b1 d9bed988d8b4d8b4 daa9d985db8cd8aad987 d8a7d985d8af 61c99454eb463

خبرهای فوری

نویسنده

نوید رستم نژاد

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.